Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Bucurestencele, azi e intalnirea LLL bucuresti a lunii decembrie. Cine vrea sa cunoasca mamici suuuuper si are nevoie de sfaturi in direct sa incerce sa ajunga acolo. Detalii: http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/2011/12/intalnirea-la-leche-league-decembrie.html
Sunati pe Rox sa anuntati daca va duceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

nu mai stiu cine zicea de pompa, eu o am pe aia de la avent manuala, daca e buna de ceva o imprumut, mie mi-a fost fff utila

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Ce rau imi pare ca nu pot fi cu voi mai mult in perioada asta.
Asa cum v-am zis ne-a gasit mutatul pana la sf. anului, plus plecarea de craciun la munte.Asa ca eu fac bagaje, peste bagaje, curatenie unde ne mutam si tot asa.
Multumesc tuturor fetelor ptr cuvintele adresate mie.Va iubesc pe toate
Sei sunt cu sufletul alaturi de voi.
Hellena ma bucur ca sunteti mai bine.
Alayna dar de ce vrei musai sa suga din ambii sani? Eva rar suge din amandoi.
Lali mamico de unde ai atata energie?????Ce coci noaptea?
La mine poti lua o poza cu Eva de pe contul comun?

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna dimineata, mai la amiaza!


Lali, pai cum am tot promis ca fac si eu pomelnicul si nu am mai reusit, am profitat de timpul in care toata lumea doarme.....sa reusesc si eu sa ma tin de cuvant.

Tre sa te pup de un milion de ori pentru initiativa asta frumoasa cu bradutul. Desi noi nu sarbatorim Craciunul, o sa adaug si eu un globulet c o cheita aurie pe el...sa deschida usile spre realizari marete si poza poti sa iei de pe grup care iti place tie cu Razvan al nostru.

In dimineata asta am vazut si eu ce "Coci" tu....

Alayna, esti o dulcica. Multumesc pentru laude...uneori si eu ma minunez ca frumusetea asta mica(cra-cra) este a mea. Si Noura este frumoasa foc...sa fie sanatoasa si sa va umple numai de bucurii.

Ah...vroiam sa te intreb...ce inseamna ca ai vaginul mai jos sau lasat?

Dbhunny......esti o comoara la casa omului. Ma uimesti mereu cu planul tau culinar pe toata saptamana. Eu, dei gatesc destul de des, nu reusesc sa ma mobilizez asa de frumos ca tine.


Si pentru ca m-ai inspirat, te invit si VA invit la o placinta cu cartofi taranesti, o placunta cu mere si scortisoara, un ceai/cafea fierbinti si un bors de peste.



Mai fetelor, acum tre sa va cert un pic.....Dar chiar niciuna nu ati dat curs invitatiei mele de joi la petrecere... Niciunaaaaa!!!! Pai se poate asa ceva???



Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

bebeii vostri tot cu limba pe afara stau? ca a mea linge tot ce prinde pe langa gurita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata

Hayat, esti o dulce. multumesc mult. Sa stii ca daca ai fi vazut biroul meu e cam asa cum ai descris tu, numai k pe birou aveam tot felul de prostioare nu documente :D
Jucarii de plus, carnetele, pixuri, fructe, biscuiti etc
Hayat, noi avem scuza, joi am fost la vaccin . Sorry

Anca, sa te bucuri. cine doarme creste. La mine pitica ieri a dormit o ora adunat tot. De obicei dormea vreo 3-4-5 h.

May eu dau D3 si dau direct in gurita.

Sei, ce faceti? sunteti mai bine?

Lali, super initiativa, am pus poza pe FB. CE coci gustos?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Lali eu nu-s nici pe yahoo nici pe FB, imi trebuie mai intai acceptul vostru, nu?

Anca toma un bebelus cu greutate mai mare de 6 kg nu are nevoie sa mai suga si noaptea. Poate dormi neintrerupt pana dimineata. Deci e motiv de bucurie, nu de ingrijorare

May eu ii dau 2 pic direct in gurita, inainte de alaptat. Si Anton gusta tot( chiar si aerul de la uscatorul de par)

Seidana nu te mai stresa inainte sa ai un diagnostic. Imi pare rau ca medicul v-a speriat, trebuia intai sa vada pacientul, apoi sa se pronunte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui abmariana


Anca toma un bebelus cu greutate mai mare de 6 kg nu are nevoie sa mai suga si noaptea. Poate dormi neintrerupt pana dimineata. Deci e motiv de bucurie, nu de ingrijorare



al meu are 6 kg la 6 sapt. crezi ca e si pentru el valabila informatia?

Unii copii au nevoie si la 18 luni de un supt noaptea... si e normal!!!!
Dar da, daca el nu cere... e ok atat timp cat e sanatos
EDIT: Un bebe nediversificat ( si chiar dupa ce incepe diversificarea, chiar la inceput) poate manca pana la 30% din hrana de pe parcursul a 24 de ore noaptea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ma intreba cineva de vit D3, am uitat cine. Era ceva cu un bebe nascut in Cipru. Eu nu sunt medic si nu pot spune cat ii trebuie si daca ii trebuie. Stiu insa ca se dozeaza in functie de bebe si de clima. Deci, cu cat tara e mai expusa la soare cu atat se reduce necesarul de supliment de D3( pana la a nu se da deloc) si cu cat urcam spre nord cu atat creste doza... Se mai tine cont de fontanele , coaste, etc. Daca medicul de acolo nu i-a recomandat D3 nu are de ce sa-i dea. probabil acolo nu e necesar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Abmariana ca sa ti se dea accept pe grupul de yahoo trebuie intai sa dai "join" si sa spui prin pm sau aici ca vrei sa aderi la grup. Accept dau :Ancaroro,Jadejador ,Seidana si de ceva timp si eu . La bradut nu-i nevoie de accept,poti trimite si poza pe mail, daca nu vrei pozele puse nici intr-un loc nici in celalalt
Ionela il ascunzi si pe Tudor in spatele unui globulet?
Jade dar tu pe bebe T?
Oana "coceam" bradutul. Vazusem anul trecut ceva asemanator la alt grup, am cercetat putin ideea si m-am inspirat. Dar doar ca idee,ca in rest e facut de mine.
Hayat ,mi-ar placea mie mai multe chestii sa facem dar na,unele nu se poate. Aaah, si dupa ce ai postat tu mesajul ca ne inviti la petrecere,eu intrasem de fapt sa scriu ca vreau sa te dansez, sa pun si o melodie,dar naiba stie la ce mi-a zburat gandul de nu am mai facut-o? Dar te danzes acu... Ce melodie iti place?
Saru'mana Simmo pentru filmuletul cu Adiel, l-am facut si eu cu Paul : http://www.dancingsantacard.com/?santa=155616 .Al meu e si ranjit,am facut sa zambeasca pe toata lumea care l-a vazut

Alayna si eu voiam sa te intreb de ce vrei sa dai din ambii sani neaparat? Teodora rar suge din amandoi,de obiceiunul singur este deajuns,iar sanii nu mi se mai intaresc de mult in 3ore. Abea daca nu dau dintr-unul sa suga deloc toata noaptea,sa zicem,dimineata are portiuni mai tari.
Bujo cum e sfarcul?
Revin...

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput