Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Neata

Ionela,saru"mana pentru linku-uri si sfaturi I le-am dat si sotului sa le citeasca sa nu mai streseze si el ,sa inteleaga ce se intampla si sa incercam impreuna sa depasim acest moment.
Pot sa zic ca imi este foarte greu ,ieri am plans vazand cum refuza orice.
Aveam la congelator ultima punguta de lapte (120 ml) si a mancat-o asa prin somn.A mai ramas 10 ml ce-i drept .Vroiam sa-i dau sanul ,dar cum simteam ca am putin si in momentul cand o voi pune la celalalt san ma va refuza,am apelat la sticluta.
Apoi am citit intr-un link sa evitam biberonul ,am sa incerc sa-i dau cu seringa.O fi vreo seringa speciala?Am una normala acasa,am sa vad cum o sterilizez.Cu lingurita ar lua prea mult timp ,iar sa bea din canita mi-e frica sa nu-i dau mult si sa se innece sau sa curga pe langa gurita.
Noaptea trecuta nu s-a trezit sa pape ,dimineata i-am dat sanul si l-a apucat cu pofta dupa ce l-a golit i l-am dat pe celalalt si n-a mai vrut
Vom vedea cum va fi pe parcursul zilei ,dar simt ca o iau razna,e foarte stresant sa vad ca refuza !!!
Acum stau si incerc sa-mi aduc aminte de cand e in greva suptului si nu pot sa-mi dau seama .
Prima data a refuzat sanul cu 2 saptamani in urma,o perioada a fost ok ,apoi cateva zile iar refuza,apoi accepta si tot asa.
Multumesc mult pentru sfaturi ,mesaje si incerc sa fiu calma si dragastoasa in continuare cu cea mica




Anca si mie mi-a dormit fata ca niciodata ,de la 23.00 pana la 9.20 . M-am trezit pe la 4 ,aveam sanii plini cu lapte,am incercat incet s-o trezesc,sa-i fac masaj sa haleasca si ea ceva,dar nimic.
M-am muls (brrr cum suna) ,am pus lapticul la frigider si m-am culcat inapoi .
Noura a dormit mult ca era ff obosita ieri,a plans ceva mai multisor aseara ,o culcam se trezea ,iar atipea si tot asa.
Dar dupa 23.00 era rupta de somn ,nu s-a mai miscat pana dimineata .
Poate a fost Iancu obosit tare aseara sau a dormit putin ieri la pranz,cine stie


Hayat , multumesc pentru sfaturi,esti atat de buna si mamoasa.Cuvintele tale m-au incurajat si m-au facut sa zambesc. Imi aduc aminte cat te-ai chinuit si tu cu Razvanel,cred ca e o nimica toata ce mi se intampla mie .Ati fost puternici,ati depasit si mergeti mai departe.
Astept sa ies si eu din pasa asta proasta si sa-si revina pitica din aceasta greva a suptului ,nu suport s-o vad flamanda si mai ales ca nu mai ia in greutate,luna trecuta a luat fff putin .
Aseara ma uitam la pozele cu Ravan ,e frumos foc mashaaAllah ,grasunel,are falcute ,e un dulce ce mai ....sa fie sanatos,ca noroc are cu asa parinti
Te pup si va doresc numai bine.


Hellena,multumesc intr-adevar e greu si incerc sa ma mentin pe linia de plutire.Tu ai renuntat la alaptat cand a fost in greva suptului??? Cum papa acum ? Ati inceput diversificarea parca,nu? Sau ai renuntat? Cat v-a tinut greva ?


Plange fata,revin mai incolo




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

lali nu crezi ca ar fi frumos sa punem pe prima pagina bradutul si mesajele nostre cu ce il impodobim ?
sa ramana amintire primul bradut al strugurasilor

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:



Jade in spatele fiecarui globulet va fi poza unui struguras ,si sub poza voi pune si cu ce a impodobit fiecare bradutul . Am trimis mesaj la toti membrii grupului, si am postat si pe fb. Am intrebat cine nu e in nici unul din grupuri,dar cred ca inca nu a intrat toata lumea.
Deci,pentru cine nu a primit mesaj Vreau ca in spatele fiecarui globulet sa ascund poza unui struguras. Pozele vor fi sterse dupa sarbatori,daca vreti. Cine are pozele pe picassa sau fb ,e de ajuns sa imi trimita link,si salvez eu poza. Cine nu,o poate trimite pe mail la lali4vali@yahoo.com( mailul meu).Promit ca nu postez niciunde altundeva pozica fiecarui bebel ,si nici nu iau poze fara aprobare de pe fb sau grup.

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

lali nu crezi ca ar fi frumos sa punem pe prima pagina bradutul si mesajele nostre cu ce il impodobim ?
sa ramana amintire primul bradut al strugurasilor

_


de T 3+





Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

peste o saptamana e ajunul craciunului. Oare vine mosul?


It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza. frumos lali, dar nu-i mai simplu de luat poza de la avatar de la cine are bebeul la avatar?
ti-ar fi greu daca o iei pe Beatrice de acolo?

pitica mea a adormit la 11 jumate si s-a trezit la 3 jumate, apoi la 6 jumate si n-a mai dormit. era vioaie gagica... abia pe la 9 si ceva a adormit iar si la 11 s-a trezit.
si azi ploua si nu iesim afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

May asa pot lua de pe fb ca se vad mai mari ,dar am nevoie de aprobarea fiecareia , sa nu imi iau bobarnace .

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

ok, pai de la mine ia tu ce-ti place de pe fb. dar sa nu fiu si eu in poza :P

fetele, cum dati vigantolul? in lapte/ceai cu biba/lingurita sau direct in gurita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

hayat
nasul meu doar pare sus :P


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Buna fetele, va pup mult dupa atata absenta.

Intru repede si spun pe scurt ce si cum, ca ai mei ma asteapta sa plecam.

Deci bebe Calin e bine, are acum 2 luni si o sapta, 6,2 kile, e un grasan, papa numai san la greu, noaptea se trezeste o singura data.

problemute cu asta mare a mea, gelozie fara cuvinte, dar care se simte, o sa intru cand am mai mult timp sa va intreb pe voi cele care sunteti la al doilea/treilea cum sa fac si sa dreg.

Am intrat de fapt sa va pup, sa va spun ca suntem bine si sa va urez Sarbatori Fericite in caz ca ne auzim abia dupa.

P.S. Pup Lali si mersi de mesaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ala aici: http://atasatlasanulmamei.blogspot.com/2010/03/tehnici-de-hranire-cu-supliment-unui.html despre cum hranim cu supliment un bebe alaptat. Spor!!!

Mergi la inceput