Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Ancaroro. Mereu te-am vazut ca pe administratora forumului, judecatorul deciziv in toate probleme legale.....persoana foarte ocupata,dar care isi facea mereu timp pentru protejatele ei(adica odiseea). Tocmai de aceea nu m-am asteptat sa ne povestesti , dupa ce ai nascut, ca ai avut momente de slabiciune, de disperare, legat de noul statut de mama si alaptat(sper sa nu gresesc, ca ma cam lasa memoria) .....

Didiana. O femeie....frumoasa, sensibila si de care am prins drag.Imi pare rau ca nu ti-ai pus numarul de telefon pe grup.....

Lena_C...desi te cunosc de putin timp, am remarcat cat de interesata esti de tot ce se cheama informatie.Cum colectezi datele, le sintetizezi si le imparti cu atata daruire cu noi. Te vad tare iute si in acelasi timp, organizata in toate( mi te imaginez in mijlocul unui morman de documente, puse de-a valma, dar daca ti-as cere unul anume, chiar daca se afla pe raftul din stanga jos, sub un teanc urias ....l-ai gasi cu usurinta). Si am observat ca ii calci pe urme lui Ionela. Nu vrei sa iti scape nimic.

MarinaEnache. Mamica atat de tanara si frumoasa de gemenasi, care se descurca atat de armonios in noua postura. Foarte sumara in mesaje, dar la obiect.

Ionela. Eu nu am apucat sa te cunosc prea bine, pentru ca ai aparut inainte cu vreo cateva zile sa plec eu in spital. Ideea pe care mi-am facut-o atunci despre tine a fost ca esti aroganta si atotstiutoare.Saream de multe ori peste mesajele tale si Doamne ce regret acum....si ma suparam cand intrai in vreun conflict cu cineva pentru ideile tale. Apoi, dupa ce am citit de cateva ori cat de apreciata esti de celelalte fete si ca toate iti multumesc, am luat capitolele din urma la puricat. Vai, cat m-am mai cait ca te-am judecat gresit....mai ales cand am povestit ce mi se intamplase mie cu alaptatul si tu mi-ai alinat durerea si suferinta...m-am perpelit atunci vreo 4-5 zile pana sa te sun si tu ai stiut asta...si m-ai facut incet incet sa ma relaxez si sa vorbesc...Esti un bun psiholog, un bun pedagog, un bun parinte. Ma rog sa iti ajute DD sa iti duci la indeplinire planurile marete legat de profesia de moasa si de acreditare LLL. Imi place tare mult familia ta si il iubesc pe Mihnea de nu mai pot.[pup

AbMaria...si pe tine te stiu de putin timp, insa,desi nu stiu sa innot, te invidiez pentru iesitum la piscina atat de des. Pentru mine ar fi o realizare sa il vad pe Razvan jucandu-se in apa dezinvolt. Foarte frumoasa felicitarea.





Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hayat de ce nu dormi?
Eu "coc" ceva,dar tu?

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!
Fetelor,va multumesc mult ca ma iubiti.Mi-au dat lacrimile cand am vazut in mesajul cator mamici ma aregasesc!
Este cineva care nu este nici in grupul de pe facebook nici in cel de yahoo?
Ah,de multe zile uit sa fac ceva : multumesc pentru rangul de moderator pe grupul de yahoo!
Va pupic,ma duc sa mananc ca imi chioraie matele!

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Lali, normal ca te iubim!!!
Am pus poza cu Eca pe FB.

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Azi , pt prima data dupa furia laptelui m-am muls! 100 ml in 3 minute. Asta inseamna ca fiica-mea are lapte da nu mananca cat trebuie ca sa se ingrase , nu?!

Ce obraznica ! Sa vezi ce o bat !!!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Nu-i nimeni pe aici ?

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut

eu m-am muls 90ml dimineata dupa ce a mancat bebica si asta numa' dintr'un san. Si a mea are lapte dar nu mananca, insa asta nu e musai o conditie ca sa nu se ingrase. Adica a luat bine in greutate si halind in medie cred ca 70ml per masa. Eu am ajuns in fiecare zi sa ma mulg, ca mi s'a dus stocul de la congelator (n'am inchis bine usa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Voiam sa va spun ca va admir ca va admirati/respectati si exprimati asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredanar spune:

buna dimineata fete dragi.

incep prin a-mi cere scuze ca nu reusesc sa mai intru pe forum in ultima vreme si cred ca pana prin februarie tot asa va fi pentru ca acusica incep sesiunea.... buhuhu. imi lipsiti tare mult si sunt sigura ca am ratat multe subiecte grozave si evenimente din viata puiutilor vostri. noi suntem bine, creste frumos, am intrat in febra sarbatorilor, e multa veselie si chiuiala la noi in casa mai ales ca zilele astea vom face primul bradut din viata marei.

ce a mai facut Mara in ultima luna? huh, dar ce nu a facut?!
- rade zglobiu si colorat
- adora sa ne jucam in oglinda cucu-bau sau sa fac genoflexiuni cu ea in brate in fata oglinzii ( 6 kg ale ei plus un fund cat Casa Poporului .. numai eu stiu ce eforturi sisifice depun ... )
- sta ca o soparlica sa o papacesc si pupacesc pe gatut si pe buric si chicoteste pentru ca se gadila de numa numa
- prinde acum singura jucariile si avem deja un intreg ritual de joaca. avem o noua prietena, pe girafa Sophie, care e din cauciuc si face eforturi sustinute sa isi indese tot capul bietei girafe in gurita...........
- ajungem cu picioarele la gurita dar inca nu le poate prinde singura cu mana si i le mai tin eu cate un pic sa le analizeze
- gangurim mai putin ca inainte dar mai articulat si mai diverse. se uita tare atent mereu la gura colegului de dialog si se straduie sa il imite
- are 6300g , centimetri habar nu am cati

din nou va spun ca imi lipsiti si ca ma voi intoarce la "treaba" cat pot de repede.

Sarbatori fericite si un an nou minunat!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata fetelor,
pun si eu in bradut un mos craciun micut , ca sa umple sosetelele cu multe multe cadouri.

Acum am o intrebare e normal sa doarma Iancu de la ora 23:00 la 9:00 fara sa se trezeasca deloc adica 10 ore continue si atunci l-am luat eu si i-am dat sa manance ca el dormea in continuare.E vioi acum gangureste, rade, are pofta de mancare , nu are temperatura.Deci intrebarea trebuie sa ma panichez sau sa ma bucur?


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput