Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Eu pun un glob albastru mare si unul roz ... si mai mare !

Sei, trebuie sa fii tare si sa nu mai fii suparata! O sa vezi ca va fii totul bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Hayat, cu mare drag iti dau pompa dar e manuala ca a ta... imi pare rau dar nu am electrica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ala, tot incerc sa-ti raspund si nu reusesc. iti trimit link-urile despre nursing strikes :
http://www.llli.org/nb/nbstrikes.html
http://www.llli.org/faq/strike.html
http://www.kellymom.com/bf/concerns/baby/back-to-breast.html#maintainsupply

daca ai intrebari incerc sa te ajut in masura timpului
Esential e sa fii calma si sa nu preseazi fata. Va opune rezistenta daca e stresata.
O baita calda impreuna s-ar putea sa va ajute
daca mananca in stare semiadormita profita de asta
poti stoarce la pompa/mana sa mentii lactatia si ce ai stors fie ii dai cu seringa/cana/lingurita; fie pui la congelat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefy13 spune:



Jade, nu sunt suparata pe nimeni .... insa nu stiu cum se face, ca eu nu am timp nici sa respir. Acum de cateva zile ne chinuim sa gasim si sa ne hotaram ce sa ne aduca Mosul. Ce sa mai zic, nu mai am timp de gatit, curatenie, iar eu sunt depasita total... fara manichiura, par nevopsit de 2 luni, neepilata ... nu stiu cum sa fac sa reusesc sa le fac si eu pe toate.

Fetelor multumesc pt caracterizare.Eu va iubesc pe toate, pt ca din povestea fiecareia din voi am invatat ceva.

Va cu drag pe toate.

Pun si eu in bradut pe la mijloc un globulet rosu in forma de inimioara


Mami fericita de bebe Maximilian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

daca mananca in stare semiadormita profita de asta




Mami fericita de Mihnea si de Tudor


Alayna, asta am vrut sa iti spun si eu, la noi a mers. Sper sa mearga si la tine.

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Punem si noi un fulgusor alb, finut, dulce si superb ca Maiutza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Hellena .. il pupam pe Petru cel voinic cu drag tare

Lali.. f frumoasa ideea , suflet cald si bland

JADE.. stiu ca esti langa noi.. te simt ,si va simt aproape... sper sa fie bine si sa radeti saptaman viitoare de panicile mele, si de incopetenta unor dr..

Oana.. si ECA...

Pinky.. multumesc , incerc sa fiu tare.. trebuie pt puiul meu scump...

Hayat
Dbuny
May
si tot

Fetelor eu in bradut vreau sa pun o inimioara rosie , prin care sa va arat ca fiecare aveti cate un colt in inima mea, vi-ati pus amprenta adanc adanc in sufletul meu, si cu siguranta ii voi vorbi despre aceasta aventura Elenei peste cativa ani.. vb despre fiecare cu mama, sotul, prietena mea ca si cum v-as cunoaste de o viata , ma supar cand cineva zice ceva de rau de grupul nostru.. gata de acum suntem o familie .. o familie bogata de strugurasi , pt ca avem atatea bobite pretioase ...



...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

prima baita cu colacul..
http://www.youtube.com/watch?v=HXQzxgxapEk

http://www.youtube.com/watch?v=aCEu0tSXY1w

http://www.youtube.com/watch?v=LGauf189-R8

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Athosik , nu am reusit sa stiu prea multe despre tine, insa cand m-a sunat Seidana pe cand eram in spital sa imi spuna: "Atho zice Timisoara e cu tine, rezista!" mi-au dat lacrimile si ma gandeam cat de multe griji va fac eu voua. As vrea sa fi fost mai atenta in ce te priveste.

Andrea26 din Pitesti, mi-a ramas intiparita in minte pentru frumusetea ei .

Marryan , mereu face prea multe cumparaturi....La ea este o cuibareala continua...Cand rostesc in casa numele ei, sotul ma intreaba: este fata care face multe cumparaturi? Mereu prezenta printre noi, desteapta, dar mereu in fuga cand trebuie sa scrie un mesaj.Recunosc ca de multe ori imi trebuia sa citesc de vreo 2-3 ori postarile ei , sa inteleg exact ce spune. Acum, parca i-am invatat limba de cand lumea....

Theea mereu am asociat-o cu May, pentru ca stau in Anglia amandoua. O fire atat de sensibila si uneori suparacioasa. Uneori mi te imaginez ca pe o fetita cu codite si o acadea in mana.

Seidana.....oooo....de tine as putea spune o tona...Cand m-am inscris pe forum si m-ai salutat pentru prima data....si am vazut cat de fashneata esti si tot o fuga si tot un no si ioi si vai...si birou, masina, tel de serviciu, curioasa in toate cele, am zis ca nu o sa ma imprietenesc cu tine niciodata. Si mi te imaginam o MAMA MAARE, cu un batz in mana , care e mereu cu ochii pe copiii nabadaiosi. Mare mi-a fost mirarea cand te-am vazut pentru prima data in poze. O mana de om, dar cu un suflet mare-mare, cu cracii pantalonilor in pamant si indecent de tanara.Wow...cred ca fata asta si-a pus o poza de pe net in loc de a ei.. Ce sa mai, copil nebun ce sunt, la ce prostii imi fuge mie mintea mereu. Apoi, s-a intamplat ceva...am simtit un click si de acolo avalansa de evenimente si sentimentul tot mai puternic ca am gasit o prietena de nadejde, o sora dragastoasa si mereu atenta la nevoile celor din jur si ca...ne-am regasit in sfarsit dupa indelungi rataciri..si....as putea continua....Esti un OM foarte valoros!!!Si Doamne ce drag imi era cand ma pupai non-stop!!!

Natalia o admir pentru familia frumoasa pe care are. O invidiez pentru sarcina usoara pe care a avut-o si pentru vacantele in care se cara cu tot acaretul. Ma bucur insa, ca prin impartasirea fotografiilor ei, a reusit sa ma teleporteze si pe mine pe acele meleaguri, chiar si pentru 2 sec(suficient!) cat sa ma incarc cu pozitiv. Ma minunez de fiecare data de frumusetea si corpul ei de invidiat. Dupa 3 copii , sa areti ca o diva.....mmmm.. Cred ca sotul e cel mai mandru barbat din lume...

Matza .....nu stiu de ce cu ea nu am reusit niciodata sa empatizez. Insa am apreciat-o pentru dedicarea pe care o are fata de sotul ei. M-am revoltat , recunosc, de multe ori, cand se plangea ca ea trebuie sa faca tot...ca sotul este suferind(cu stomacul)....dar, m-au amuzat mereu mesajele ei , care contineau mult hehe, :))) si s...x frate.....cat incape....Si noi salivam toate , ca de la procreere eram multe pe margine....Si ne mai si descria pozitii, in sarcina....ufuffff....

Hellena...ma mananca degetele sa spun multe, dar ma abtin ca am zis destule. Pot spune doar atat...este copilul grupului...care acum invata sa se maturizeze si sa devina mama cu adevarat pentru puiul ei. Apreciez puterea ei de a se remonta, desi este atat de usor de doborat. Mai are multe de lucrat cu ea insasi, dar viata abia a inceput pentru ea...cand Petru s-a decis ca trebuie sa o cunoasca.

Andreea_T....ohhh fiinta draga si sensibila, dar darza. Pana sa ne intalnim personal, iti admiram pozele in care purtai acea palarie neagra(oare?)....oricum , o palarie....aratai asa de princiar. Mi-am dorit mult sa te cunosc. Am fost foarte fericita cand ai ajuns intr-un final la intalnire si cand ti-ai deschis inima asa de repede printre noi, te-am ascuns acolo la inimioara instantaneu. Daaa...si eu aveam remuscari de fiecare data, ca imi parea ca vorbesc prea mult si ....tocmai cand sa iti dau drept la replica, se terminau bateriile astea, bata-le vina.Doamne cat m-am bucurat cand a venit Andrei pe lume! Acum ai doi copii cu care sa iesi la plimbare(Sara included)

Pinkysor....exact cum spune numele, mi te si imaginam si cu o voce de soricel(aici m-am inselat). M-ai uimit cu faptul ca din aprilie pana in iunie de cand eram eu pe forum, nici nu stiam ca existi, dar cand s-a pus de o intalneala cu fetele din B, ai aparut si tu si ai cerut detalii, ca vrei sa ne cunosti. Ai venit, diafana in tricoul acela albastru si fustita alba...blonduta si timida, dar cu o voce stapana pe sine....ne-ai vazut, ne-ai pupat, ai plecat si dusa ai fost...ca nici pe forum n-ai mai aparut, pana tarziu....

Stefy .....ca un copilas timid, mai bagi capul pe usa cateodata si dispari.O prezenta agreabila, dar cam scumpa la vedere.



Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Jade. Mmmmm....nu stiu de ce, dar pentru tine am simtit ca imi esti draga de la inceput. Poate din cauza numelui? Sau a mesajelor scurte si la obiect? Imi pareai atat de misterioasa, tematoare si singuratica..dar care iti doreai sa evadezi. M-am apropiat tare de tine, cand mi-am luat intr-o zi inima in dinti si am intrat pe grup, cautand dupa numarul tau de telefon si ti-am trimis un sms. Bucuria ta m-a facut sa plang .Nu ma asteptam sa fi atat de calda. Mi-esti draga de mor si mereu mi-am dorit sa te vad si in realitate. Imi place cum te machiezi, cum zambesti discret si cum il iubesti pe T.Un suflet cald si sensibil,care este capabil sa ofere mult, dar se teme.

Bujo ...scurta si la obiect de fiecare data. Nu am reusit sa te cunosc prea bine....insa mereu vedeam numele tau pomenit de fete. Asa ca nu ma pot pronunta. Imi pare rau ca nu am cont pe FB sa vad si eu mandretea de tinerica.Oricum, mesajele tale cu sfaturi bine alcatuite, ma faceau mereu sa ma opresc mai atent asupra lor.

Lai. Mi-a tinut atata timp pumnii cat am fost in spital. Mi-a tinut noptile de urat.Pacat ca acum,nu mai vine pe la noi.

Zubi. Omul intrebarilor. Panicoasa familiei. Mereu simteam nevoia sa o consolez, sa o strang in brate, sa o mangai pe crestet si sa ii spun ca totul va fi bine. Am plans, am ras, m-am ingrijorat, m-am bucurat de fiecare data alaturi de ea. Sufletista si sensibila, uneori nesigura pe ea. O plac asa cum este si intotdeauna m-am delectat stand cu ea de povesti la telefon.Si a reusit sa aduca cu bebe Ayan, armonia de care avea atata nevoie in casa.

Lali.Ohhh, pe Lali o iubesc. Are o imaginatie atat de bogata, este atat de buna cu copiii, cu noi, are o familie atat de frumoasa si reuseste sa pastreze un echilibru in toate. Indemanatica in toate cele si desi ea tot spune ca se intimidifastaceste......eu o vad the most powerful woman din lume.Imi plac povestile tale cu Paul.Imi aduc aminte cum ne povesteai de fiecare data cu lacrimi in ochi, ca iar a plecat la bunici si ca nici nu ii e dor de tine, ca e prea ocupat cu animalele din curte, sau de vecina de deasupra care iti facea rufele numai bune de aruncat din nou in masina de spalat.Cu tine cand ma asez la povesti....apai nu mai gat niciodata.....ca o dam din una in alta. O comoara in viata mea!Si inca nu mi-ai facut gentuta

Racheel si Oana_Iasi. Pe voi, nu stiu de ce , mereu v-am confundat una cu cealalta. Abia de curand am reusit sa va delimitez...ceva in genul: Racheel, cu fetita manechin, care nu vrea decat ca ea ..(cu greutatea) nu ca mami. Oana ...cea cu Mur, cainele mancacios de pietroaie si alte cele....Amandoua, niste fete de exceptie.
Camady....de tine imi amintesc mereu ca fiind mama de Razvan-Gabriel , prezenta mai mereu printre noi, dar cred ca niciodata nu am interactionat direct. O mamica dedicata puilor ei.

Mikka. Tu si vesnicele examene,nesomn, plansete dupa sot lipsa, ca se pierdea mereu printre ruine.....Un suflet cald si suparacios nevoie mare, dar care.....prin nu stiu ce minune, s-a lipit asa de mine....Mereu mi-ai luminat zilele si mi-ai incalzit inima cu mesajele tale.....pe cand eram in spital insarcinata , apoi cu problemute cu Razvan. Te-am simtit mereu cu mine in cele mai grele momente. Esti o buna prietena si pentru asta iti multumesc.Admir determinarea cu care ai alaptat si cu care l-ai convins pe sot sa ceara sfaturi in numele tau pe forum. Felicitari! Al meu sot....nu s-a lasat convins.

Nanna_Mika....wow, cat de onorata si cat de stanjenita m-am simtit cand te-am vazut prima data...in acel salon de spital... O prezenta distinsa, delicata, cu o piele ca de portelan.Ti-am adorat burtica si ....nu stiu de ce aveam o dorinta de a te pupa si a te strange in brate non-stop. Transmiti ceva.....ceva linistitor si dulce(o fi fost parfumul?).....care te indeamna la relaxare. Imi doresc tare mult sa ne intalnim, sa ne plimbam cu copilasii, pentru ca eu, cel putin, nu intentionez sa plec din Bucuresti prea curand....insa, voi asa v-ati gasit toate in acelasi cartier...eu n-am masina...si uite asa......1.000x

May...Oh , sweet May, cum imi place mie mereu sa iti spun. . Nah, tie chiar nu ma vedeam sa iti ajung la nas... te compatimeam pentru greturile care se incapatanau sa te umeze peste tot, pentru grijile pe care ti le faceai mereu pentru Bea...Ti-am admirat curajul de a veni in RO sa nasti...ba chiar m-ai uimit. Te-am cunoscut apoi si am vazut cat de minunata esti. E greu doar pana iti deschizi sufletul, ca apoi esti ca o tornada de sentimente. Imi place felul tau de a vorbi....

Kora....mamica scumpa de Iannis,mereu atenta cu mine, ingrijorata in permanenta, ca de unul dintre copiii ei...Cred ca ai fost singura care si-a facut un obicei din a ma suna la interval precis de timp. Mi-ai deschis de fiecare data apetitul cu frappe-urile tale, eu , cea care eram cafenea-addicted.....te-am gasit pe tine, partenera perfecta pentru asta. Inca si acum mai rad cand imi amintesc cum ma sunai din subsolul unde lucrai...soarece de biblioteca ce esti


Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput