Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Camady, ce frumos. Sa va fie de bine noul apartament
Cum e cu manduca si protectia pt bebe, le-ai incercat?
Mergeti la munte de craciun, nu?
Si sotul m-a intrebat daca vreau la munte, dar parca nu stiu ce sa fac cu bebe mic la munte.

Sei, ce ti-a mai spus doctorul?
Legat de boala ceia care ai scris-o tu si pe care Ela sigur nu o are, mi-am adus aminte ca am vazut o emisiune pe Discovery, parinti a unui bebe care nu facea kk cu lunile, si toti medicii ii spuneau k sa mai astepte, ii dadeau tot felul de laxativa, faceau analize si totul era ok. Abia la 4 ani a descoperit ce are. Parintii erau disperati si nimeni nu le putea da un raspuns.
Si acum ma gandesc la cazul tau, cum un medic paote sa arunce asa un diagnostic fara sa se gandeasca, fara sa faca analize, fara sa urmareasca mai mult bebe-ul.Bine nu a dat diagnostic, dar nu e ok sa te puna pe tine sa urmaresti sa vezi daca are simptomele, pai de ce a mai avea medici daca ne diagnosticam noi singuri ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'na seara!!!
Ma bucur mult ca va place,intru si pe fb sa vad ce poze s-au mai adaugat. Daca uiit pe careva ,va rog,trageti-ma de maneca ,ca eu is mai ramolita,asa ,si nitel mioapa(parca am mai scris eu ca imi fuge uneori imaginea ca la televizoarele alea vechi,alb-negru,nu?) , si na.
Am aflat mai devreme,printr-un mesaj privat ca bebe Luca de Maria-scu s-a nascut pe 30 septembrie, e mare si voinic,si mamica lui ne iubeste,dar noi nu pe ea,ca nu i-am raspuns la mesaje. Ii aratam ca o iubim si ii spunem in cor?
Cand ajung acasa la mine(iar s-a amanat plecarea mea.Am venit duminica sa plec marti,si cica sa plecam joi), va scriu raspunduri din tot capitolul,la subiectele care nu s-au inchis,sa nu mai ratez pe nimeni.

Va pupic,revin daca mai pot in seara asta.

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Maria-scu si Luca,eu va iubesc!
Cine ii mai iubeste?


Atho si pe tine te iubesc,treci incoa' sa te tzuc pe ambii obraji,ca am crezut ca nu ne mai iubesti. Nu imi mai amintesc cand te-am sunat,serios,de aseara ma gandesc intr-una.

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana
Hellena.. tu erai in spatele meu? tocmai mi-a cazut o punga de orez in cap.. tu ai aruncat-o? eu nu am slabit 30 kg .. ci hai un kg .... ai am mancat, nu am facut foamea... mai mult , ci Elena a fost in greva 2 zile, m-am suparat putin insa nu am insistat .. am zis ca isi revine fata (ea care mananca la 3 h, a mancat si la 9 h) ... trebuie sa avem incredere in puii nostrii. insa cand citesti de anus contra naturii, 2 operatii, copii cu 5 tuburi in ei , posibilitate de SD, cancer .. etc... e parca altceva decat o greva a suptului... off bine ca suntem cu toatele si cu strugurasii bine..
Ce face Petru .. ii mai dai suc? cu ce ai inceput? mie dr pediatra mi-a zis ca as putea sa ii dau sucuri, i-am zis ca nu vreau nu a mai insistat.. dr de azi a zis sa nu auda pana la 6 luni.. deci fiecare cu parerile lui... insa trebuie sa ne informam si noi putin ( culmea dr de azi e in varsta , dr mea e tanara)

...........................................................................
Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)

...........................................................................



Eu eram, stiam eu ca imi fac simtita prezenta peste tot pe unde vreau sa fiu; daca as putea sa ma transform intr-o musca (ce urat suna :))) ) as veghea asupra voastra zilele astea, stiu si simt ca aveti nevoie de suflete langa voi, si cum si eu sunt mare "cautatoare de suflete".....ne gasiram

"insa cand citesti de anus contra naturii, 2 operatii, copii cu 5 tuburi in ei , posibilitate de SD, cancer .. etc..."
fiu fiu, tu ce vb aici? Sa nu mai aud astfel de aberatii, de unde pana unde asa ceva?!!! Citeste si tu ce ai putut sa spui, ma crucesc, pe bune, D-zeule mare! No ca amu m-am enervat io
De unde pana unde asa aberatii? De la un diagnostic "dat prin tel"??!!! Pai asa mai bine luam cartile de medicina si vedem de la A la Z toate diagnosticele la toate bolile posibile, ereditare, congenitale, dobandite, smd.
Netul e PLIN de gunoi, am mai spus asta! Si de info. insa si de gunoi. Nici nu vreau sa stiu cum ti-a ideea sa cauti sa citesti despre ineptiile de mai sus.

SD se vede la eco inca de cand bebelusul e in burtica, sau....in cel mai rau caz, la nastere.

Petrica e bine, mc mult de intrebare Noi NU am inceput cu sucuri (el oricum nu agreeaza lichidele, iar eu sunt impotriva sucurilor de fructe...nu le vad rostul), papam insa pastute de mar, sau morcov, 1-2 rondele pasate de banana si cereale in laptic, cereale fara gluten.

ps:maine te sun ca azi am avut ceva treaba si nu am avut timp deloc, dar maine iti dau "na-na" si prin tel

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Lali, m-am hotarat cu poza. Din ultimul calup de poze postate de mine pe contul comun, este una putin prelucrata de mine, i-am agatat cativa fulgisori de zapada lui Petru si sub ea am scris :"poza pt bradut"
Spor la gateala .....si la gatit

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata mamici!!
Multumim mult pt urari!!!sa ne creasca la toate puiutii mari si sanatosi!

azi am fost la medic. am luat 650 gr ceea ce e f multumitor!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Luca si Mathias la multi ani!!!


Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

OANA. bravo pt Eca, am mai vrut sa iti zic insa sunt ramolita rau zilele astea

MARIA TE IUBIM, si IArta-ne daca am ratat mesajele tale..

LENA.. dr a zis ca e un copil f frumos dezvoltat, nu are (teoretic zic eu) cum sa aiba boala asta.. urmam tratamentulprescris si ne vedem intr-o luna



...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Hellena.. acela e remediul bolii..... astept tzaru

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

in seara asta a ras pitica cu zgomot pt prima data ca raspuns la schimonoselile mele. a fost excelent!

Mergi la inceput