Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

sei...multumesc pt complimente...pusi din partea lui Robert si ma bucur k totul e ok cu fetitza ta Elena
Pusi la toate!
de sarbatori eu fac cozonac cu nuca,prajitura bicolora si covrigei sau saratele cu telemea....prajituri iar papa:ciorbitza de perisoare,fripturik,cartofi la cuptor cu rozmarin si la aperitiv ceva mezeluri, cascaval si legume(castraveti rosii ardei) si salata beof dar cu carne de pui
Pusi la toate

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

sei...multumesc pt complimente...pusi din partea lui Robert si ma bucur k totul e ok cu fetitza ta Elena
Pusi la toate!
de sarbatori eu fac cozonac cu nuca,prajitura bicolora si covrigei sau saratele cu telemea....prajituri iar papa:ciorbitza de perisoare,fripturik,cartofi la cuptor cu rozmarin si la aperitiv ceva mezeluri, cascaval si legume(castraveti rosii ardei) si salata beof dar cu carne de pui
Pusi la toate

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Sei, ma bucur enorm ca sunteti bine!


revin...



21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

am citit ceva de facebook si noi avem dak vreti sa fim prietene si acolo ma gasiti k si lavinia si ciprian dumbrava
va astept si pe facebook

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011)
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may ,eu zic ca T s a reglat , face cam la 2 zile , uneori 3 , dar eu sunt multumita
in schimb i s a schimbat consistenta , e mai solid , mai consistent , culoarea nu mai este mustar
nu ii mai dau nimic
despre suzeta , am inteles ca aceea ar fi buna , dar mie mi se pare odioasa in gurita copilului
asta al meu a facut o fixatie pt nuk , i am mai cumparat si alte modele dar nu le accepta
asa ca i am luat 3 nukuri si la revedere

seidana eeeee , bine ai revenit
bravo , asa te vreau

atho bine ai revenit

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellena_d spune:

Jade, de la Nuk iei si tetinele si suzete? Sau doar tetine pt biberoane? Si eu tot tetine de la Nuk din acelea ortodontice.
Noi folosim tetine cu deschiderea in cruce, pt semisolide, si la lapte ;adica doar la lapte ca altceva din biberon nu primeste, eu apa/ceai nu ii dau, ca este atat de puturos incat cu tetina normala cu gaurica se plicitseste, se enerveaza ca nu curge cum vrea el si nu mai suge.

Sei, vb atunci
Ma bucur ca ti-au placut pozele cu Petru, asta al meu e cam lungan pt greutatea lui, la 3 luni fix avea 6 kg si 64 cm, acum l-am cantarit si ....surpriza, asa linciurit la mancare cum e, in 10 zile a luat 400 gr (de unde, eu nu stiu! )

Minunea mea mica Petru Severian, a venit in viata mea pe 09.09.2011 ca sa-mi lumineze existenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Nanna.. multumesc pt grija.., si strumfa se ridica de la 45 grade in fund daca o tin putin , sau nu, de manute... e teroare , daca nu fac cum vrea ea plange si se arunca in fata.. r a zis ca de la 4 luni si ceva o pot sustine cateva secunde daca se forteaza atat.. daca continua asa fetele noastre au patretele pe abdomen in curand..

Hellena.. tu erai in spatele meu? tocmai mi-a cazut o punga de orez in cap.. tu ai aruncat-o? eu nu am slabit 30 kg .. ci hai un kg .... ai am mancat, nu am facut foamea... mai mult , ci Elena a fost in greva 2 zile, m-am suparat putin insa nu am insistat .. am zis ca isi revine fata (ea care mananca la 3 h, a mancat si la 9 h) ... trebuie sa avem incredere in puii nostrii. insa cand citesti de anus contra naturii, 2 operatii, copii cu 5 tuburi in ei , posibilitate de SD, cancer .. etc... e parca altceva decat o greva a suptului... off bine ca suntem cu toatele si cu strugurasii bine..
Ce face Petru .. ii mai dai suc? cu ce ai inceput? mie dr pediatra mi-a zis ca as putea sa ii dau sucuri, i-am zis ca nu vreau nu a mai insistat.. dr de azi a zis sa nu auda pana la 6 luni.. deci fiecare cu parerile lui... insa trebuie sa ne informam si noi putin ( culmea dr de azi e in varsta , dr mea e tanara)

Mikka...

...........................................................................
...........................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

hellena de la nuk folosesc suzetele
biberoane , tetine , de la avent

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Multumim pt urari.K tot vorbiti de suzete eu aveam de la.tommee tippee dar tre sa le schimb la fiecare 3 luni si am renuntat eu azi am schimbat suzetele si am luat de la chicco physico sunt 25 lei buc pe cine intereseaza(May sunt exact cum le vrei si tu ca ale tripletilor nicoletei luciu din latex si sunt funny)si sunt pana la 9 luni.in rset buburuzele mele papa cu tetine nr2(3+) de la o luna jum acum nu stiu ce sa fac sa le comand tetinele cu flux rapid adica urmatoarele ca nr. Voi folositi pt sucuri tetinrle in X,Y, sau cu flux mediu?

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Sei ma bucur ca sunteti bine.
Lali e cel mai minunat bradut pe care l-am facut.Iti multumim .
Noi suntem cu bagajele.
Racchel ne mutam intr-un apartament mai mare.
Va pup si ma gandesc la voi.

camady's baby

Mergi la inceput