Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Maria-scu si Luca, si noi(eu si Maia) va iubim!

Lali pt brad

Oana e foarte bine !!! Felicitari pt Eca

Sei, ma bucur. Sper ca te-ai linistit acum?

May, ce fain, abia astept si eu. Maia face niste sunete (cand trage aer in piept la zambet se aude o suieratura), dar cred k mai are pana la ras. Azi a zis de cateva ori un agu, dar finut tare, k abia il auzeam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Lali e super bradutul plin cu strugurasi! Multumim

Noi ne pregatim sa mergem acasa de Craciun asa ca nu cred ca o sa reusesc sa intru prea des zilele astea ... dar sa stiti ca ma gandesc la voi!

Seidana, ma bucur mult ca esti bine! M-am tot gandit la tine si am intrat pe la pranz sa-ti scriu dar nu am reusit .
Acum am citit ca esti mai bine. Stiu ca e imposibil sa nu-ti faci griji si sa fii ingrijorata dar cred ca tu stii cel mai bine ca asemenea ganduri numai bine nu-ti fac! Ii transmiti si fetei si uite asa ajungeti intr-un cerc vicios . Elena e o scumpete de fetita! Asa ma bucur ca te-ai mai linistit si ca ai vazut ca este totul in regula!

Camady, sa aveti parte numai de bucurii in noul apartament!

Lena, tu ziceai la un moment dat ca vreti sa mergeti la munte. Si eu as vrea dar sotul zice ca e dificil cu bebe si-i dau intr-un fel dreptate. Trebuie sa ai conditii, sa fie cald, sa poti face baita... cu mancatul e simplu . Totusi daca mergi pe 2-3 zile cred ca e ok.

Bravo Bea pentru ras cu zgomot!


La multi ani pentru gemenasi de marina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:


Lali, ai vazut ce avatar am?

Pinky, mersic... asa ma gandeam si eu, cateva zile ar fi ok, sa vedem ce vreme o fi, ca daca e super frig nu m-as aventura. As merge undeva unde putem inchiria toata cabana, k nu prea vreau sa mai fie cineva... k asa e complicat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Sei imi place sa citesc vesti bune

Hayat
Sa le spunem si fetelor despre ce vorbim aici, ca nu e secret.
Hayat are o prietena care tocami a nascut si intampina dificultati cu alaptarea. Spre norocul ei, sambata a fost la bucuresti intalnirea lunara LLL. Am reusit la timp sa o anuntam si a ajuns la intalnire cu mamicile .
Ce ma bucur! Imi vine sa topai! dar ma abrtin ca dorm piticii

Ooka( sper ca am scris corect).
Sa vedem cu storsul asta de laptic cum stam
Deci:
Lapticul in timpul unei alaptari e in continua schimbare
1. intai e un laptic plin de anticorpi si foarte putin cantitativ( cel pe care ani la randul medicii l-au considerat rezidual si sfatuiau mamicile sa il arunce)... sper eu ca nu foarte multe i-au ascultat... intre timp s-au prins ca nu e asa
2. urmeaza un laptic dulce cu multe vitamine, minerale si care tine foarte bine de sete
3. la final e lapticul gras care ajuta bebe sa creasca

ideea e ca organismul se regleaza sa produca exact cat se cere. Daca bebe papa 150 ml , in acei 150 ml se regasesc toate etapele. daca tu dupa ce papa bebe storci 100ml( sa spunem) atunci organismul va crede ca bebe papa 250 ml. Asta inseamna ca bebe va papa putin, sau deloc laptic gras.
Tu ce zici? e ok asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

La multe lunite sarbatoritilor din ultimile 3 zile!


Lali - superba idee. Eu pun in bradut, un globulet rosu, pictat cu un peisaj de iarna, o casuta pe hornul careia iese fum, si o carare pe care vine Mosul cu sacul in spate. Globuletul reprezinta credinta, caldura si linistea din familie.
Poti lua de pe fb, ce poza doresti.

Multumim pentru urare Simmo. Dar si pentru idee ;)

May - vigantolul il dau direct in gurita, in prima parte a zilei.

Hayat - sorry. Eu am servit bunatati la party, dar nu m-am anuntat.

Alayna - frumoasa urare. Sa sti ca l-am imprumutat si noi.
Ne rugam sa treaca repede situatia asta si sa fiti bine.



revin...pupici






21.09.2011 ora 02:50

Bine ai venit Andrei Bogdan in viata noastra! Doamne iti multumim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Neata fetelor.
Eu sunt cam nauca.Eva e ffff agitata .Isi baga pumnii in gura, saliveaza la greu si e maraita.O fi de la dinti.
Manduca noi n-avem.Am iesit cu wrapul si aparatoarea.A fost ok pana s-a trezit si s-a vazut stransa acolo............a urlat pana am scos-o.O sa luam si o manduca dar sa ne mai revenim cu banii.
Eu zic ca acum e o perioada buna sa plecam cu bebeii ca nu sunt diversficati sa-mi fac griji ...............asa tata in gura si pa,pa.DE cald nu-mi fac griji ca au centrala............iar aerul de afara mi se pare mana cereasca ptr ei.
Noi am mai fost plecati weed-ul trecut si am coborat cu ea si in salina fetelor si a fost suuuper.Chiar a luat si masa acolo.

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,

Multumesc de info Camady.
Voi mergeti la hotel/cabana?
Si eu as merge doar pentru aerul de munte :)

Ionela, si mie soacra mi-a spus sa storc putin inainte de a hrani fata... bad choice k eu eram informata
I-am spus: "Pai cum sa storc daca acela e laptele cu anticorp & Co?" si nu a mai spus nimic :P


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

La multe lunite

MARA de Lore !!!
MARIA CLARA de Alex !!!
MARIA ALEXANDRA de Mikka !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

camady,ce frumos,ce bine ca reusiti sa va plimbati.si Mariuca baleste la greu si numai cu pumnii in gura sta,cred ca e si asta o etapa in dezv lor,

Maria_scu si noi va iubim, revino pe forum

bravo Bea pentru ras cu zgomot!

pinkysor , acum rar gasesti cabane la munte care sa nu aiba conditii ok...cu baita e usor, noi daca nu avem timp de baie pe indelete o mai punem si sub dus,unul o tine,unul o spala.si noi vrem sa plecam acum, e ma simplu cu mancatul, dupa diversificare o sa fie mai dificil...

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Zubi, unde te-ai ascuns? cand mai vedem poze cu printisorul tau? Trebuie sa apara neaparat in bradut :)

Lali, in bradut apare Robert de Athosik, care e bb T de Jade.
Avem doi mosi, Radu Andrei si Tudor Andrei si o craciunita: Noura

Mergi la inceput