Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Neata si de la noi.
Multumim Jade pt urari. sa crestem mari si sanatosi cu totii
La multi ani ECa la multe lunite fericite
va pupacim pe toate si multa sanatate

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:



La multe lunite gemenasi scumpi si dulci !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

bun gasit!
ma bucur ca v-a placut urarea lui adiel
azi cand am intrat m-a surprins in mod deosebit bradutul de pe prima pagina faina ideea, lali ... miresmele sarbatorile plutesc in aer...
si noi am impodobit bradutul cam de la inceputul lunii, sa se bucure copiii cat mai mult ; bineinteles ca nu mai e nici pe departe aranjat ca-n prima zi; mady si marcu au grija sa-l mai ciufuleasca, sa dea jos globulete si sa le pun aiurea din nou..., dar avem bradut si-l asteptam pe mosu'

la noi cad primii fulgi de zapada! .. spre fericirea lui marcu

alayna, imi pare tare rau sa aflu ca aveti o perioada atat de dificila cu alaptatul; sper din tot sufletul sa se termine repede; din pacate eu nu te pot ajuta cu vreun sfat pt ca eu n-am patit asa ceva cu nici unul dintre copii ; ai mei au fost si sunt mancaciosi

am vazut ca se vorbea despre vigantol; si eu le dau cate 2 pic/zi, la toti 3 acum, in perioada rece, dar pediatra mi-a recomandat de cateva ori uleiul din ficat de cod de la firma Lysi sau Secom, in locul D3-ului; m-am informat un pic si am vazut ca ar fi avantajos pt ei, dar numai sa nu intampin probleme la administrare pt ca e gretos, chiar daca are si gust de lamaie (cel pt copii); voi dati asa ceva la copiii mai mari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna dimineata copiiiiii!


Dupa indelungi tratative cu fiul meu, in sfarsit am ajuns la un numitor comun. El doarme, mami saluta mamicile si apoi fuge la bucatarie.[

Marryan, nush cum se face dar de cate ori am raspuns fetelor, imi statea in gand sa iti raspund si tie si ....uitam...... In legatura cu refluxul la noi......Ei bine, s-a mai ameliorat.....insa, mai avem episoade nasoale, cand nazdravanul meu vrea sa manance dormind. Eu nu pot sa ii dau copilului meu sa manance in timp ce doarme, ca e clar ca o sa imi dea in jet afara tot ce mananca. Asa ca , ajungem de petrecem cate 1-1 1/2 h la o masa. Papam ce papam, adormim, mami lasa copil jos, copil se trezeste, mami bate pe spate sa dea aerul afara....apoi iar bibe in gura...si tot asa....Dar....e muuulllttt mai bine!

Ionela , daaaaaaaaaa...ai vazut bine. A fost si s-a simtit foarte bine. A venit de acolo incarcata cu foarte mult optimism si puteri noi.M-a sunat aseara sa imi multumeasca si a ramas in contact cu scumpa de Rox si alte fete pe care le-a intalnit acolo.Rezultatul?? Inca alapteaza Daca erai acum aici, te strangeam in brate de-ti sareau fulgiiii...

Nanna je t'aime.Asa trebuia sa fiu dintotdeauna....Dar acum. parca Razvan imi umple zilele, minutele, clipele de cele mai frumoase trairi. Cum zicea sotul "poti sa te uiti la el non-stop si sa nu te plictisesti".Am un copil tare vesel si vorbaret. SI cel mai tare ne place sa cantam si sa dansam.Omiduta mea scumpa, e tot un zambet si o veselie cand aude vreo melodie mai ritmata si incearca sa imite cantaretul cu gangureli lungi ca de caine tanguitor...[:)))]. Pai cum sa mai stau eu trista?????

[Lena. As vrea sa am rabdarea ta sa urmez dupa youtube.Am incercat de cateva ori si mi-am prins urechile, pentru ca eu am alt stil..mai ales la croseta...si nu am reusit sa ma pliez dupa tutorial. Si multumesc pentru complimente. Incerc sa ignor situatiile neplacute si sa ma transform in ceea ce eram inainte de sarcina, de probleme, etc. Si in timpul sarcinii, pana sa am probleme, eram la fel de "nebuna"...insa tu nu ai apucat sa ma vezi asa, decat dupa ...cand eram in butoi pana in barba.........

Mikka, am tot vrut sa te intreb. De unde ai luat balansoarul in care o tot vad pe frumusica si cat te-a costat? Si...esti multumita de el?

Anca, mereu reusesti sa ma uimesti.Cum ne stii tu povestile de viata la fiecare . Iti multumesc pentru gandul bun avut in momentele mele grele. .

Lali , mai lasa coptul si mai hai pe la noi..



pup toata strugurimea si mai revin,.....mai tarziu...ca si mesajul asta ma chinui sa il scriu de vreo 3 ore.....si imediat mi se trezeste printisorul la masa si eu nu am facut nimic...

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Ahhhhhh



LA MULTE LUNITE ECA SI GEMENASI DE MARINA




Sa cresteti mari si frumusei si cumintei.

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Simmo, dar imi imaginez ca nu mai conteaza bradul cand vezi fericirea din ochii lor cand scot globuletele si le pun cum vor ei :)

Bujo, stiu de la o prietena ca lanolina aceasta e foarte ok (http://www.aldedra.ro/medela/medela-unguent-cu-lanolina-purelan), e si mai scumpa, dar eu cred k merita sa o incerci. Sper sa treaca repede
Eu am folosit de la sanosan, lanolina si a fost ok, dar eu aveam niste ragade finute, fara sange sau chestii de genu.

Hayat, ai dreptate si eu crosetez/tricotez diferit decat in filmulete, dar eu faceam dupa filmulete cand eram cu burtica si aveam timp (si mie mi se prindeau urechile). Acum nici eu nu apuc :(
Bine k ai zis de copt, ma duc sa imi fac un chec :) cat doarme pitica :)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna fetele!!
Noi suntem la surioaraq,facem carnati.Va invit pe prima pagina sa treceti cu cursorul pe globuletele din bradut,sa dati clik,si sa vedeti strugurasii. Azi nu am reusit sa vad de la cine am mai primit acordul sa adaug poza, abea diseara mai pot. Va pupam

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

lali am pus si eu azi in album o poza cu T

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simmo spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Simmo, dar imi imaginez ca nu mai conteaza bradul cand vezi fericirea din ochii lor cand scot globuletele si le pun cum vor ei :)


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


asa-i ... iar la anul il vor impodobi toti 3! - e deja clar ca nu va mai intra in atributiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

la multe lunite Eca!!!
La multe lunite gemenasi de Marina!!!!


Lali. e pur si simplu superb bradutul plin cu strugurasi!!Bravo

Hayat, scaunelul este super ok, bebelina sta foarte bine in el desi prefera totusi bratele mele. E primit de la cumnata mea, este de la Fisher price , dar nu e luat din tara. Eu am tot cautat pe net unul la fel pentru ca fina mea si-l dorea insa nu am gasit, chiar si pe site-ul lor m-am uitat.

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput