Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *17*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata,

Noi suntem cu program de studentie, am mers la nani la 1 si ne-am trezit la 10 dimineata :)

Fetelor credeti k e ok sa mergem la munte in ianuarie?
Ma gandesc ce o sa fac cu o pitica mica la munte?

Ce liniste a fost pe aici... ce faceti mamici? va pregatiti de Craciun? :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata mamici!!
Multumim mult pt urari!!!sa ne creasca la toate puiutii mari si sanatosi!

azi am fost la medic. am luat 650 gr ceea ce e f multumitor!

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

La multe lunite Eca de oana

La multe lunite gemenasi de marina

sa cresteti mari si sanatosi !

_


de T 3+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

neata !
am un bebe mofturos rau. Jur ca nu il recunosc... Ca nu papa nu e nimic. dar el nu plangea ! acum urla de il aude tot blocul Somnul e agitat, se trezeste speriat, plange. Ce o fi? In cap nu l-am scapat

...si cand ma gandesc ca vine Craciunul, e si ziua sotului si o sa se perinde pe la mine tot felul de rubedenii cu copii, obositor rau... imi vine sa incui usa sa zic ca nu sunt acasa

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Ionela n-ai de ce sa-ti ceri scuze ca nu m-am simtit nicicum lezata, ori am ratat mesajul in care ma faceai aroganta Oricum, daca asta e impresia pe care am transmis-o asta e, nu tot timpul iti iese sa faci impresia pe care o doresti.

Revenind la problema mea, ma bucuram degeaba. Se ameliorase oarecum dar Caterina nu mai voia nicicum sa suga cu aparatori, asa ca i-am dat fara. Bad choice. Ranile s-au agravat, cel putin la unul dintre mameloane. Dimineata a sangerat si mai tare. Nu mai zic ca ma apuca termuratul de durere. Nu stiu cum se face ca a si scazut putit productia si ea sugea mai agitat si mai tragic pt tatele mele. Am profitat de cantitatea redusa si i-am dat o punga din rezerva ca sa-si revina si mamelonul meu putin, apoi i-am dat sa suga completare din mamelonul mai putin afectat. De ieri stau numai cu tatele pe afara sa se vindece mai repede, am si inghetat. Sper sa se vindece mai repede. Oricum o sa-i dau sa suga cu aparatoare, chit ca nu-i place, ca altfel raman fara mamelon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Neatza.
Ionela, Bujo, aroganta in scris vine de cele mai multe ori de la cunoasterea subiectului in cauza, chiar prea bine, si se observa acea superioritate de la: EU STIU. In scris insa nu poti sa iti dai seama prea bine de persoana din spatele tastaturii, de aceea se vede ca aroganta. Eu am observat si la mine acelasi lucru, depinde de temele de discutie, si nu doar in scris, ci si verbal
De aceea Ionela, cand vorbeste despre alaptat, la inceput poate fi perceputa mai agresiva la subiectul respectiv, ca si cum vrea sa isi impuna punctul de vedere. Are dreptate, ca pana la urma ai studiat si citit despre asta mai mult decat oricine din odisee. Noi ne-am dat seama tarziu despre acest fapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Bujo , imi pare rau de mameloanele tale. Sper sa treaca si sa fiti bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza ( la pranz) fete dragi!

Abia acum am ajuns la zi cu cititul. Am vazut multa agitatie in ultimele zile pe aici, din pacate fiind atat de multe pagini scrise imi amintesc prea putine acum

Hayat - si mie imi place ca intri des si scrii asa frumos si optimist . Sper ca ai gasit pana la urma pompa pentru prietena ta, imi pare rau ca eu nu te-am putut ajuta.

Alayna - cum esti? Sper ca vei reveni cu vesti bune!

Seidana - ce faceti? Imi pare tare rau ca esti iar ingrijorata! Si eu sunt convinsa ca Ela este sanatoasa tun! Asteptam vesti

Matza Rebela - esti o haioasa!

Despre noi: suntem foarte bine, am luat si impodobit brad, abia astept sa facem si poze .
Inez manaca, rade in hohote sau se intimideaza cand ii zambeste taica-su ( e mortala ), doarme, gangureste, creste. Slava Domnului este inca foarte, foarte cumintica, fara probleme.
Saptamana aceasta va fi deasemenea foarte incarcata: drumuri, cumparaturi, serbare, vizite etc asa ca sper sa tin pasul macar citind

Va imbratisez cu drag!

mamica de Indra Stefania si Inez Alexandra - 15.09.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MARINAENACHE spune:

Neata si de la noi.
Multumim Jade pt urari. sa crestem mari si sanatosi cu totii
La multi ani ECa la multe lunite fericite
va pupacim pe toate si multa sanatate

Mami de Luca Alexandru & Mathias Valentin Unde.s 2 puterea creste
Doamne Doamne vegheaza asupra noastra sa fim sanatosi si sa crestem mari

Mergi la inceput