Atentie la capuse,la Borelioza,la Lyme! (9)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NUAB spune:

riana, diferentele wb pot fi date de mai multi factori. de altfel wb-ul are in sine o acuratete destul de scazuta in ceea ce priveste diagnosticul final. de exemplu poti avea o singura proteina activa si altele mai mici printre benzi (partea de sus), calculatorul o sa dea testul ca fiind negativ. trebuiesc suprapuse cele doua grafice din partea de sus a testului, e posibil sa nu iasa pe unul din teste P61 dar pe acel grafic sa fie "cam" pe acolo (p62,...p59).
Nu stiu inca sigur dar e posibil ca Gogoase sa foloseasca wb oferit de "euroimmun" si LD de Mikrogen. S-ar putea sa ma insel.
La tine problema nu e de diagnostic corect. ai 101% borrelioza, problema e de tulpini care nu sunt evidente ceea ce e f. normal avand in vedere ca e f.f posibil ca si noi, in Romania sa avem o tulpina mioritica care evident, nu o sa iasa la testele pentru afzelii si garinii.
Intreaba-l pe dr. Ion pe forumul de medicina hiperbara (medicinahiperbara.ro). rezultatele tale sunt interesante si-s curios si eu cum interpreteaza dansul rezultatele tale (eventual atasaza si scan-urile).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliciDbr spune:

Citat:
citat din mesajul lui riana

Da, Marius, exact cum e completat acolo.
In plus, ca rezultate:
1. microscopia Moscu: spirochete-prezent, bartonella like-prezent.
2. rezultate Gogoasa: prezent borrelia afzeli si borrelia burgderferi sensu stricto prin prezenta proteinelor specifice in combinatie p62, p50, p19, osp 17, p16, forme adulte, geme frecvent. ELISA pentru borrelia afzeli IgG-pozitiv
3.rezultate Butte: WB afzelii IgG are dezvoltate o proteina specifica afzelii (p41) si o proteina comuna (p60)
WB garinii IgG negativ
.

E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata
lumea vrea sa stea la umbra.


Cate repere benzi foloseste kitul lui Gogoase si cate cel de la Lymediagnostic ?Gogoase stiu ca lucra cu un kitt care citeste 17 proteine(destul de precis0, despre lymediagnostic nu stiu exact numarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riana spune:

IliciDbr,
daca la Gogoasa iesea o banda care nu se regasea la Lymediagnostic pe buletin, concluzia asta o trageam si eu: ca WB lui Gogoasa identifica mai multe benzi.
Dar ACELEASI benzi sunt prezente pe ambele buletine, numai ca ce e pozitiv la unul e negativ la altul si invers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliciDbr spune:

Citat:
citat din mesajul lui riana

IliciDbr,
daca la Gogoasa iesea o banda care nu se regasea la Lymediagnostic pe buletin, concluzia asta o trageam si eu: ca WB lui Gogoasa identifica mai multe benzi.
Dar ACELEASI benzi sunt prezente pe ambele buletine, numai ca ce e pozitiv la unul e negativ la altul si invers.

E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata
lumea vrea sa stea la umbra.



Am intrebat in ideea ca in functie de numarul de benzi, sa ti faci o parere despre care ar fi mai precis .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pe mine ma frapeaza cele colorate (marcate) cu rosu si albastru pentru ca sunt antagonice.

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AkUbeWzQZW14dFlFNlg5ejVod01vaEQ0djdDekczVGc


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">http://www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riana spune:

NUAB, acum am vazut si raspunsul tau si iti multumesc.
IliciDbr, din cate zice dr Gogoasa, WB dumnealui ar fi cel mai performant din tara.
Acum, asa cum zicea Marius mai sus, mi se pare de necrezut ca un WB mai putin performant sa scoata 100%, absolut, negativ ceea ce ala performant a scos cu banda albastra pana la capat. Si invers.
Ma gandesc ca un pic, macar un pic pe undeva cele 2 WB ar fi trebuit sa se pupe. Iar la mine sunt fix pe dos, parca vor sa-mi faca in ciuda.
Sunt sigura ca nu sunt singura pe care multimea diagnosticelor "sigure" puse in decurs de ani au inebunit-o, sunt sigura ca nu sunt singura care datorita acestui lucru nu mai are incredere nici in umbra ei. Tocmai de aceea cred ca discutia asta, una peste alta, va ajuta si alti oameni cocosati de intrebari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riana spune:

Am o prietena care si-a facut analizele o saptamana mai tarziu.
La Gogoasa a iesit WB intens pozitiv, valorile aproape identice cu cele de pe buletinul meu.
A luat azi rezultatele de la Lymediagnostic : NEGATIV.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Asta nu suna bine deloc....

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Asta nu suna bine deloc....

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa



revin, dar nu m-am putut abtine...



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riana spune:

Ieri am vorbit cu o dr infectionista de la Victor Babes
M-a desfiintat . Si pe mine si pe Gogoasa si pe Rosca si pe Boszic.
Toti sunt niste "sarlatani". Eu nu am borrelia, nu am simptomatologie, nu am avut eritem
Personal, nu cred in asa zisa retea de sarlatani.
Insa aceste buletine de analize care se contrazic ma debusoleaza total. Pentru ca dr. Rosca da tratamentul pe baza analizelor de la Gogoasa. Daca acestea nu sunt lucrate bine...hopa.
Cum pot eu verifica veridicitatea analizelor de la Fundeni si Lymediagnostic ? Cu un alt set, nu ? Probabil in Germania...si bani ? Ca nu cresc in pomi banii astia....
E trist. Si e al naibii de greu.
Deocamdata nu incep antibioticul. Nu ma pot arunca orbeste sa urmez un tratament atat de greu. Incerc sa ma lamuresc intai.

Mergi la inceput