Fluturasi de MarApr 2011(99) Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Alina, mega felicitari !!!

Sa ai parte de o sarcina usoara si un bebe sanatos si binenteles la termen...sa stea acolo la caldurica pana in luna august la inceput !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Alina, acum mi-am amintit ca si nasica mea scumpa este tot in 7 sapatamani gravi...luni a intrat in a 7-a saptamana de sarcina! Abia asteptam sa vedem ce are baietel sua fetita...eu am o impresiune asa ca este tot baiat. La voi clar etse o bebelina in burtica...pariu !

Madutz, Simonelu multumim pentru aprecieri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am trimis mesajul anterior si mi-am facut de treaba, cand m-am intors am vazut si mesajele de la alina


Alina Felicitari!!!! Sa fi sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos! Ce emotii, mai ca mi-au dat lacrimile. Ce frumos! vezi ca somnul de zilele astea nu cred ca a fost de la oboseala, ci de la bebe , si o sa tot urmeze . Ce frumos, fluturasii incep sa aiba si fratiori/surioare mai mici!!
Ma bucur mult de tot pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Madutz, sa iti fie de bine mani-pedi ! Eu am maine programare la tratament facial si masaj dar, nu cred ca apuc masajul ca trebuie sa-l iau pe Duracell dupa mine si sigur isi va pierde rabdarea in timpul tratamentului. Sper sa stea cumintel acolo si sa nu-mi de a dureri de cap .
Iubitul meu doarme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am schimbat si titlul capitolului

alina, tati ce a zis? Ce frumos ca de data asta va fi acasa de la inceputul pana la sfarsitul sarcinii. Ce veselie dubla la voi in familie sarbatorile astea..ca sa nu mai spun tripla..ca e si la casa noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Madutz, sa iti fie de bine mani-pedi ! Eu am maine programare la tratament facial si masaj dar, nu cred ca apuc masajul ca trebuie sa-l iau pe Duracell dupa mine si sigur isi va pierde rabdarea in timpul tratamentului. Sper sa stea cumintel acolo si sa nu-mi de a dureri de cap .
Iubitul meu doarme?


Eduard Andrei 02.04.2011



iubitul tau doarme, dar nu acasa , e la mamaie. pana marti suntem home-alone

Ce curajoasa esti mami, sa-l iei pe baiat cu tine la cosmetica. Unde il lasi cat timp te rasfeti tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Buna seara, mamici!

Strumphy iata-ma la apel!

Stiti ca ma laudam ca L doarme toata noaptea... ei, orice minune nu dureaza decat 3 zile!!! De 2 seri abia o adorm si cred ca iar are dureri mari cauzate de eruptia dintisorilor ca plange in somn mai toata noaptea si se trezeste iar de 4-5 ori pe noapte! Dintii sunt tot 2 la numar, altii inca n-au iesit.

Lipsesc si eu un pic si uite ce de noutati!!!

Alina felicitari si sarcina usoara!!!

Felicitari pentru primii pasi Anna si Lucas!!!

Am vazut si pozele noi cu fluturasi si am lasat comentarii la fiecare!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Cu mine in salonul de cosmetica...nu am pe nimeni aici care sa ma ajute! Sotul este la munca iar surorile sunt la cateva sute km distanta de noi si lucreaza amandoua. Deci, ca si pana acum ..la epilat, pensat, manichiura, tooot, tooot...cu mine.
Ce noroc pe capul vostru ca sunteti singuri acasa ! Sa profiti din plin si sa te odihnesti la maxiiim...cand este concertul??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Yvy, si Eduard se trezeste tot mai des de cateva zile din cauza durerilor de gingiute..imi este o asa mila de el. Noi nu avem nici macar un dintisor pana in prezent . Si Duracell-ul meu face pasi...2-3 si apoi cade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, maine seara e concertul . Nu cred ca ne vom odihni zilele astea

alina, nu te inscri la odiseea piersicutelor? poate faci o surioara piersicuta pt Luca

Mergi la inceput