Fluturasi de MarApr 2011(99) Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Ce dimineata am avut!...
Am plecat la dentist sa-mi puna o plomba pe o masea devitalizata - a executat-o repede, dar se pare ca nu ma deranja ea, ci molarul de minte de alaturi, cu o carie de toata frumusetea. Pe scurt, am avut de ales: ori anestezie si 24 h fara alaptare, ori lucram fara anestezie. Am ales ca o mama eroina Eu eram sigura ca exista si anestezic compatibil cu alaptarea.dar de maine incep sa fac provizii de lapte la congelator, ca a doua oara nu ma mai prinde .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am plecat sa ma imbrac si sa plec la zanuta mea la serbare!!!

va pupic pe toate dragelor!!! si pe toti copilasii



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

A, si azi m-am trezit ca nu am comandat jucariile de Mosh. Asa ca la intoarcerea de la dentist m-am distrat pe site-urile de jucarii.
Pe asta o alesesem mai demult, astept sa vina luni: http://www.soffiplanet.ro/fisher-price-jucarie-go-baby-go-sit-to-stand-giraffe.html
O aveti? Se joaca puii cu ea? Am cautat ceva pe care sa se poata ridica, am impresia ca asta o pasioneaza acum cel mai mult.

A, si am mai luat asta: http://www.magazinsofiaman.ro/cumpara/rochita-17114cr-2233457
Nu intentionam sa iau costum de Craciunita, nu stiu de ce, nu ma incanta ideea... dar modelului astuia nu i-am putut rezista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur



Lavinia....[red]Lulu = dintosul numarul 1 !!!


Eduard Andrei 02.04.2011



exact la asta m-am gandit si eu !!

yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, distractie placuta la serbare! asteptam diseara pozici.

Fetele, gata, am ajuns acasa . pana la urma nu m-am mai dus in Cora, am intrat in mega-image...este mai mic si nu mai tb sa alerg mult pana ajung la raftul dorit. Am plecat cu lista, cu o mana am impins la caruciorul catalinei, cu cealalta tineam cosul, iar pe Cristi l-am pus sa tina de cos, sa ma ajute ..a bagat in plus de lista doar niste biscuiti Oreo . A fost ok. noi in Cora mergem mereu cu copii dar singura cu ei nu am fost acolo. Mergeam mereu la cumparaturi cu cristi cand il aveam doar pe el.
Am ajuns acasa si tb sa o iau din loc la cumparaturi pt un cozonacel (generatia lui cristi). Am organizat cu fetele de acolo un schimb de cadouri intre copii pt Craciun. Tb sa-l pun in seara asta la posta.

La ora 8 am programare la mani-pedi

Va pup, am fugit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Madutza cum te-ai descurcat la cumparaturi?

Lavi sa faci pozite cu printesa Iasmi la serbare!

Alexina ce dulce este Teea! a dovedit cozonacul ala?

Strumph si eu vreau zapada! si un vin fiert cu scortisoara si portocala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, sper ca e mai bine Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hai ca tot n-am plecat, rontai un mar ca ma roade stomacul..

strumph, ce atmosfera frumoasa descri tu acolo azi la noi a fost cald..10 grade, frumos soare afara..zici ca vine primavara.
asteptam si noi zapada..macar la tv..ca in Buc nu stiu cand o sa ninga..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

am ajuns si noi acasa, am papat si am culcat copiii.

Fetele, voi va faceti pb si cand nu aveti, roxy , mami nu te mai stresa atat de kk, e pb atunci cand e apa, cand e diaree, nu atunci cand face ceva mai moale. Iar culoarea asa cum a spus si mandreeac difera in functie de ceea ce mananca. Iar la Anastasia care e alaptata difera si in functie de ceea ce mananci tu..deci sunt multe variabile. Nu-ti mai face griji degeaba

Despre laptele praf s-au spus si se vor spune multe si in continuare, la fel ca despre oricare alt produs..ca ouale nu sunt bune ca sunt gainile stresate, ca porcul nu e bun pt ca il injunghiem, ca painea alba nu e buna ca nu are valoari nutritive, ca buna doar cea neagra..etc, etc, etc.

In alta ordine de idei nici eu nu pot pune poze pe picasa..imi apara ce Firefox a blocat o "pop-up window" am umblat eu pe acolo Optiuni -Content..dar nu am reusit sa rezolv pb.
Fetele mai pricepute..ce tb sa fac? am poze de la serbare

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


Eu am reusit sa pun , insa am deschis picasa cu explorerul.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Happiness_4_us

Nimic nou, nici o speranta, diagnosticul ramane acelasi.
Am schimbat biletele de avion si azi ne intoarcem acasa!

Multumim din suflet ca va ganditi la noi si daca nu mai intru prea curand, Craciun fericit cu multa sanatate!





Offffff, ce rau imi pare, nici nu iti imaginezi. Fii pe cat poti tare, ca medicina evolueaza si poate, poate se va descoperi un nou tratament pentru voi.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput