Fluturasi de MarApr 2011(99) Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Mersi Roxy!Strumpy ce frumos ca ninge la voi

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna mamici,

Copchiii mei au descoperit tipetele si urletele. De vreo cateva zile urla zici ca-s salbatici. Asa comunica ei intre ei. Ulra unul , imediat raspunde si celalalt si apoi se uita incantati la noi. Nu vreau sa stiu ce or zicevecinii, dar pana la ei asurzim noi. Daca stau sa caut prin amintiri, si mie-mi placea la culme sa tip (bine, eram maricica ca-mi amintesc ) cand ma jucam cu sora-mea. Mama venea intr-un suflet si ne certa, iar eu nu-mi puteam explica ce are cu noi, ca noi ne distram super asa.
O fi ceva genetic
In rest trante si trante la greu. Nu mi-e decat de capetele lor...Fabi mai are un hobby. Sta in premergator si se apuca de cate ceva (piciorul veiozei, premergatorul Evei ) si se rastoarna cu premergatorul lui precum o broasca testoasa. Apoi da din picioare si zbiara sa fie salvat. Vorba vecinei mamei, cand se autocompatimeste [t ce viata "grea" are ea: "nu stiu de unde om fi asa grase la cat muncim si ne consumam"
strumphy: vrem sa plecam pe Marti sau miercuri daca vremea nu ne incurca planurile. Sper sa nu, pt ca altfel ii fac capul patrat sotului, ca eu ziceam sa plecam de azi.
Va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Fetele ce matinali sunt bebei vostri.Noi dormim pana la 8-9

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

ah..despre reclame ca tot ati adus vorba. Ai mei se uita fermecati la reclame. In viata mea nu am, vazut atatea reclame ca acum, ca las tv sa mearga acolo unde-s mai multe, sa stea si ei linistiti oleaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cami nu dormeam..... i-am dat papa la junior si acum vreau sa merg sa imi intind parul ca azi merg la printesica la serbare si tre sa fiu pe masura asteparilor

strumf.....ce atmosfera de basm.....focul arde in semineu...afara ninge cica si la noi din wk incep ninsorile....sincer pe mine nu ma prea incanta...hai acolo un fulg ....dar cand ma gandesc la polei, alunecus, zapada, mocirla apoi pe jos nu imi place deloc!! stii ce infulec acum,nu?? panetone

mada.....ce frumos este cristi!!! si ce frumoasa a fost serbarea!!! ai fost la cumparaturi? cum a fost?? iar tu s printesica...doua frumoase!!

alexina, ce bine arata acel colac si ce frumos ati decorat casa!! Tea este superba!!! mica blondina!!!

andreea, poop tigrutul tau!!!!iar tu esti asa de frumoasa si de finuta

miki ce bine seamana andra si vlad!! nu l am vazut pe tati dar la prima vedere iti seamana amandoi asa de tare!!

alina06....asa scurt....doar ai pus 3 pozici si ai fugit>??? ce scumpic e Luca....

lalely ce scump e davidtu!! are asa o fatuca cuminte si gingasa, linistit!!

alehiam ai 2 copilasi frumosi foc!! sa va traiasca!

mary, printesica mica este minunata!!! iar prima poza este zici ca spune o rugaciune!!

deea este bestiala anna!!!!!formidabila!!!aceleasi ocupatii le-a avut si L....sa scoata tot din dulapuri si din masina de spalat acum i a trecut...are altele iar domnisorica mare.....e frumoasa foc!!!!

ally de strengarelul tau ce sa mai spun?? am vazut inca o data pozele!! este fenomenal!!!!


chiar fetele am putea face un top ...cred ca fiecare bebelus s ar incadra la o categorie...
incep eu sa va spun ce "ma marcat" cel mai tare: cata cum a stat in fundulet singurica dinainte de aibe 5 luni, edy a lu' ally ce precoce a fost in "ale mersului"...ioana de catank ce frumusete "de revista" are .....continuati voi








mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monas

ah..despre reclame ca tot ati adus vorba. Ai mei se uita fermecati la reclame. In viata mea nu am, vazut atatea reclame ca acum, ca las tv sa mearga acolo unde-s mai multe, sa stea si ei linistiti oleaca

mama de Eva si Fabian din 8 Martie 2011



exact asa si al meu!! doar ca e mai selectiv....are el cateva reclame preferate

super tare vorba vecinei tale


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

alehiam multumesc, azi e un pic mai bine, dar problema ramane, e pe viata asta cu spatele, deh... asta am , cu asta defilez mi-a placut aia cu mosu si incrucatu cadoului, las ca-i buna si masina, trenu e pe vine de la alt mos, sunt cam multi mosi

Mary vii la o bulgareala? hai ca poate se aseaza pana ajungi aici mai degraba ninge in Bucovina, am vazut pe prognoza ca sapt viitoare pe marti /miercuri va ninge ahh ce as mai fi vrut sa fiu si eu la mama de Craciun

Monas distractie mare la voi in casa , saracii vecini drum bun si sa aveti parte de un drum lin si linistit fara prea multe urlete, voua urechi tari daca le plac cantecelele de copii ia-le cateva cd uri si ascultati si voi "shade rata pe butoi" si altele pana la destinatie

Persi azi nu mai lipsesti nici un copilas de la pregatire? ce predai ? cand te intorci la catedra ? eu astept poze noi cu Raducu

Ailed gata curateniile? un aragaz ceva? o hota ? te cred ca iti lipseste Maria dar vine ea rapid acasa, nu-ti fa griji , inca un pic si e inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

yasmi sa iti fie rusine ca papi singura te invidiez vreau si eu, dar ca sa imi potolesc pofta de dulce iaca acum ma duc sa fac clatite cu branza la cuptor plasez piscoata la tati in living si eu pot face clatitele in pace in bucatarie, dau drumul la radio pe postul lu` mos Craciun unde sunt numai cantecele de sezon si invart la clatite

PS: Iasmina e ditamai domnisorica, aoleo ce gajica se ridica din ea pusca sper ca ai cumparat Lucas e un strengar dulce si dintos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici...bb_yasmi, strumphy...etc...va citesc doar
Nu stiu frate cum scrieti voi la fiecare in parte, am dat sa mai scriu una alta la general, dar parca imi este si rusine ca nu am timp sa adresez 2 vb de''duh'' ptr fiecare, si imi este ciuda si rusine
Asa ca ...am ajuns sa va citesc cu greu ...ca scrieti vad, nu va jucati
Mii de scuze!!!
Nu am taiat nici purcel, nimic...alerg toata ziua in schimb.
Saptamana viitoare taiam si porc,(dar il face tot pastrama-afumat...cu sorici cu sunca, cu costite cu tot....nu stiu sa dau detalii, este ideea sotului, cert este ca nu fac nimic porcesc) si vin si baietii de la QFORT sa ne monteze usa si ferestrele....deci...BALAMUC!

Vad poze (superbeeeeeeeeeeeeee!!!)citesc despre evenimente frumoase petrecute, ....etc
M-a dezumflat vestile de la happines...

In rest.... mancam cam 100 la fiecare masa, fara dinti, ...parca, parca o tuse o incearca...oare ce sirop as putea sa-i dau?!
Sau nu?!
Am mutat si noi etajul superior la patut, I este f fericita...
Cam atat despre noi, si iertare ca nu stau la birfa, mi-ar place dar timpul e dusmanul nr 1.
Felicit din suflet mamicile care reusesc sa scrie ptr fiecare in parte!
Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

da srtump vinnnnnn!!! Mi-e dor de zapada dar la noi ploua abia astept zapada. da yasmi andra tine foarte des manutele asa e o scumpa

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput