Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Craciunul acesta ca toate de cand avem copii il vom petrece prima zi si a doua zi acasa impreuna ,savurand bucuria si incarcandu-ne bateriile din fericire din ochii lor.
Iar in cea de a treia zi vom merge la nasi, in fiecare an.

Doamne ajuta si lumineaza!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!
Razbunarea cea mai cruda este cand dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoemma spune:

Deja ne pregatim intens pentru Craciun! Pana acum cativa ani mergeam la colinat cu prietenii, si ne intorceam acasa abia dimineata. Dar de cand au aparut fetitele, acasa la noi este cartierul general al mosului. Toti prietenii se aduna la noi in seara de ajun iar copiii primesc cadouri direct de la Mosu'. Cantam, povestim, iar in ziua de Craciun mergem la biserica, mancam impreuna cu familia din bucatele pregatite, vizitam bunicii si strabunicii... Ne bucuram sa ii avem inca printre noi si ei ne amintesc de ceea ce e important in viata: sanatatea si familia!



Copii gasesc totul in nimic, oamenii gasesc nimic in tot. (Giacomo Leopardi)

Mami de 2004 si 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Craciunul perfect, impreuna cu familia, parinti, frati , surori , matusi, in jurul bradului impartind cadouri, ascultand colinde, iar seara la plimbare printre luminitele de afara spre bucuria copiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Eu imi voi petrece sarbatorile de iar in familie cu parintii. Alex sora si cumnatul meu, ne dorim sa ninga de Cracin sa putem merge afara la o batatie cu bulgari de zapada. Il vom astepta si pe Mos Craciun care va veni personal sa dea cadourile. Vom merge seara in parc sa vedem oraselul copiilor, bradul impodobit si luminitele aprinse. Speram sa fie un Craciun frumos si linistit.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Cum as vrea sa-mi petrec Craciunul??? As vrea sa-l petrec asa cum o faceam cand eram copil...cand exista Mos Craciun...cand il asteptam cu sufletul la gura si impodobeam bradul cu grija ca sa ii placa mosului si sa vina sa imi dea personal cadoul. As vrea sa fie un Craciun cu zapada!

Mami fericita de strumfita si 28+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

cum vreau eu sa imi petrec craciunul?
visez de pe acum cu ochii deschisi, este primul craciun alaturi de fiul nostru care ar 8 luni si un pic si este numai bun de pozne!
acesta va fi primul craciun dintr-un sir lung pe care il vom incepe colindand cu fiul nostru pe la rude, prima zi de craciun va fi in familie, a doua zi o sa vina cred ca musafiri iar in a treia zi mi-a sdori sa ninga sa-l scoatem la plimbare cu saniuta pe Iustin!
sa ne de-a d-zeu sanatate sa ne indeplinim aceasta dorinta de Craciun!
va doresc tuturor un craciun frumos alaturi de cei dragi!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

In Ajun sper sa fie casa curata si plina de miros de cozonac si sarmale,sa impodobim bradutul, sa primim colindatori. In ziua de Craciun sa desfacem cadourile, sa mergem la biserica, apoi, impreuna cu familia sa ne bucuram de bunataturile pregatite in Ajun si sa mergem sa-i colindam pe parinti, pe nasi si pe alti prieteni dragi

mamica de sase copilasi :Sofian (19 sept. 2011),Nicolae (15 oct. 2009), Stefan (18 ian. 2007), Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Sa scriu cum as vrea sa petrec Craciunul anul acesta si sper ca asa va fi!
E primul Craciun pe care il petrecem cu copilasul nostru mult asteptat, asa ca, dimineata vom deschide cadourile de sub bradul deja facut . I-am luat cateva jucarii si parca vad deja zambetul de pe fata lui dulce cand o sa le descopere! Apoi asteptam bunicii, unchiul, matusa, verisoara. Si iar desfacem cadouri . O masa traditionala, nu prea mult, ca ne simtim prea grei si trebuie sa mergem si la plimbare, nu? Sa speram ca vom avea un pic de zapada . A! Era sa uit: micutul nostru va purta urechiuse de ren! Asa, in spiritul sarbatorilor!

Mami fericita: Luca 12.04.2011
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuzica_2005 spune:

Cea mai mare fericire a mea e sa privesc nerabdarea copiilor mei inainte de a impodobi bradul in sunetul colindelor si a glasurilor lor cristaline si bucuria din ochii lor in momentul primirii cadourilor.
Vreau un Craciun linistit acasa alaturi de sot,de copii , de mama si de cei mai dragi prieteni , in rest imi doresc sanatate .
Si n-ar strica cativa fulgi de nea .
Va doresc tuturor liniste , sanatate si sarbatori luminate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Spre deosebire de fratele sau mai batran, Craciunul acesta este mai frumos si mai magic, pentru ca Mosul deja incarcat de daruri, va veni si cu un cadou special pentru toti. Ni-l va aduce chiar in seara de Ajun...pe tati. Fortat de imprejurari sa plece de langa noi de multe luni, va fi cel mai frumos cadou pe care il puteam primi. Impreuna ne vom petrece Sarbatorile acasa, nu vrem agitatie, vrem sa ne bucuram unii de altii, in casuta noastra si sa simtim la maxim fiecare clipa. Daca Mosul vrea sa aduca in tolba lui si putina zapada, nu ne suparam si nici nu punem la inima, daca este zgarcit cu fulgii. Abia astept sa savurez un vin fiert alaturi de jumatatea mea,copii sa ni se incurce printre picioare, iar in casa sa miroasa a cozonac, scortisoara si portocale.

_

Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.




Vale, mami de ALEXANDRA si ANDREI

cum creste Alexuta
cat de mare este Andu


Vine Mos Nicolae, hai la portocale !


BAZAR DC

Mergi la inceput