Cum vrei sa petreci zilele de Crăciun?

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Craciunul pentru mine este sarbatoarea ce se petrece in familie, cu miros in casa de cozonaci, paine si sarmale, ascultand colinde.
Abia astept sa vad nerabdarea baietelului meu cand v-a impodobi bradul, cand v-a descoperi cadourile....
Daca ar fi si un pic de zapada, sa putem face o bulgareala in curte si un om de zapada....atunci totul ar fi de vis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza26 spune:

spre deosebire de anul trecut,craciunul acesta va fi cu siguranta mai special pt baietelul nostru care acum e mai mare si intelege mai multe lucruri.ieri am impodobit bradutul,era atat de fericit cand vedea globulete,ornamente si in special instalatiile cu beculete multe si de toate culorile.i-am pregatit un frumos costum de mos.deja stie ca o sa vina mos craciun cu multe jucarii frumoase.
craciunul e cea mai frumoasa sarbatoare a anului pt noi,o sa mergem in orasel,o sa ne dam in masinute si in caluti,iar apoi acasa ne asteapta o masa mare cu toarta familia reunita.in zilele urmatoare o sa mergem la tara la socri si la bunicii mei.
de abia asteptam prima ninsoare sa ne jucam in zapada ,sa facem omuleti si animalute din zapada,sa stam cu nasucul afara din geaca cand ninge.
va doresc la toti sarbatori frumoase si calduroase alaturi de cei dragi.pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Craciunul, este sarbatoarea mea preferata. Il vom petrece acasa in familie, in Ajun o sa impodobim bradul, fiindca asa obisnuiesc de cand eram copil si il asteptam pe Mos Craciun. In prima zi de Craciun in primul rand ne adunam in jurul bradului si ne desfacem cadourile, dupa ne asezam toti la masa la povesti, iar pe fundal se aud colinde. Craciunul acesta va fi oricum cel mai special, este primul alaturi de baietelul meu.


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Cum imi doresc sa-mi petrec Craciunul?

In liniste, alaturi de sot si copii.Fara plimbari, fara iesiri la rude...

As sta in varful patului si as bea un pahar de lapte cu miere, si as manca o felie de cozonac si m-as uita la niste filme bune, as leneviiiii ...eh! visez si eu

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

anul acesta craciunul va fi unul plin de magie caci va fi primul alturi de puiutul meu iubit. pe 24 seara vom impodobi bradutul iar steluta din varf va fi pusa de puiul meu drag. vom sta la lumina instatiei in jurul bradului ascultand colinde si asteptand colindatori. in prima zi de craciun vom merge dimineata la biserca nu inainte de a deschide cadourile si ne intoarcem acasa cu bunici, parinti, frati unde vom sta in jurul mesei traditionale. in a 2 si a 3 zi vom merge in vizite la rude si prieteni.
craciun fericit tuturor



http://www.milupa.ro/club-milupa/album/7329
un like si adauga la favorie un vot in plus pt cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:


As vrea sa imi petrec Craciunul in familie, cu zambete, cu liniste, cu noile schimbari, departe de vechile griji; eh... au fost schimbari mari anul asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

Craciunul asta as dori sa il petrec cu familia si cu puiul nostru.deja imi imaginez stand in jurul bradutului plin de luminite si asta mic sa zambeasc cu gurita lui superba umpland inimile tuturor din familie.De asemeni imi doresc ca spiritul mamei mele sa fie langa noi sa ne vegheze si sa ne protejeze.
da o sa fie un Craciun unic : primul Craciun cu Iancu si in acelasi timp primul Craciun fara mama.
Doresc tuturor un Craciun implinit si plin de cadouri

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_matica spune:

Craciunul de anul acesta este unul special pentru ca avem un nou membru in familie pe baietelul nostru mult asteptat si dorit, Dragos de 3 luni.
Eu imi doresc de Craciun sa stau acasa in jurul bradutului cu puiutii mei Carmina si Dragos si cu taticul lor sa fim toti sanatosi si sa vina Mos Craciun cu multe daruri pentru copilasi.
Craciun fericit tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Din pacate cred ca stresul din ultima perioada si multele schimbari din viata noastra isi spun cuvantul...pentru prima data nu izbutesc sa simt spiritul Craciunului.....Imi doresc..sa fie sa natoasa Eva si noi sa o crestem.....

Si eu vreau sa stam langa bradul cu luminite multe,cu cadouri sub el....cu minunea mea frumoasa scotocind avida prin ele,cu sotul...noi trei....sper sa izbutesc sa ma detasez de toata agitatia si tot stresul asta care mi-a cam pus capac.....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns savuflori86 spune:

Pentru mine Sfanta Sarbatoare a Craciunului e una magica . In fiecare an , in preajmna sarbatorilor de Craciun , ma gandesc cum sa fac sa fie o sarbatoare de vis , magica si de neuitat .Anul acesta i-mi doresc ca Sfanta Sarbatoare de Craciun sa o petrec in sanul familiei , alaturi de sotul meu , micuta noastra printesa , bunica , parintii mei si parintii sotului . Bradutul l-am impodobit deja cu micuta mea fetita si nu va pot descrie ce mari emotii a avut micuta ca-ci are doar doi ani si sapte luni si acum constientizeaza si ea magia acestei sarbatori . In ziua de Craciun , dupa bucuria descoperirii cadourilor , ne ducem la Sfanta Biserica asa cum obisnuim de fel . Apoi ne vom reuni cu toii copii , parinti , bunici , si vom servi masa impreuna . Daca vom avea zapada am vrea sa mergem si la sanius , daca nu o mica plimbare prin oraselui copiilor . Pe seara cu siguranta ne vom duce la nasi ca-ci asa se obisnueste si e frumos . Urmatoarele zile le vom petrece tot in sanul familiei sa ne bucuram cat putem de magia Craciunului .Uram Sarbatori Fericite tuturor si sa fiti sanatosi cu totii !!! Craciun Fericit !!!

Mergi la inceput