Buburuze - LMA STEFAN - ELENA,MARIA,ALEXIA!!(117)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mneata
Ma manca pe mine in fund sa ma laud ca plodu meu doarme toata noaptea. De 2 saptamanise trezeste ceas la 5.30. Ca se trezeste asta e, dar el se culca la loc iar eu raman ca huhureaza treaza. In cel mai bun caz adorm cam cu juma de ora inainte sa se trezeasca el. Ziua nu servim mai mult de 2 ore de somn, si ala in reprize de 40-60 min. 'Tui ceapa ei de treaba. Am niste nervi de nu va puteti inchipui.
Va doresc sa aveti o zi mai buna ca la mine se prefigureaza una infioratoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mada

Eu m-am laudat ca dormea Edu aseara la 9,dar s-a foit,a marait in somn pana la 2 si ceva. la 6 a inceput iar.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neata
multumim de cafea Simo..
Tunde..ca sa-ti raspund..nu lucrez la nimic..Tudor a ainceput sa mearga si umbla peste totsunt intr-o continuua alergare dupa el..abia il linistesc cand scriu cate un mesaj,sper sa se linisteasca cu exploratul si sa am si eu mai mult timp..pup COMOARELE

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata

buna cafeaua

la multe lunite Sophic mic, sa te faci bine repede

maimu bine ati venit

zumzu, vrem mai multe poze

mada distractie placuta



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata

inca un rand de

si eu am un Robert super miorlait, cum deschide ochii cum miau si asa o tine toata ziua; numa agatat de mine ar sta,pff

ce o fi cu ei???????
mada, distratie placuta
Razv al tau o sa doarma bine la munte, il doboara aerul si o sa si mance bine

multe lunite sofiot
pupi fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata si saru'mana de cafea, Simo!

Roxx, da, cica s-ar fi marit norma inca de anul trecut si , daca vor fi bani, se va da din urma...cica luna asta s-a dat doar norma care trebuie (al meu a luat cu 30 de lei in plus) si spera ca ii vor da si din urma ca ar fi cam 300 de lei...dar inca nu se stie nimic. La noi in oras nu am auzit niciodata, nicaieri sa se dea de sarbatori la servici cadou ptr copii, probabil ca in Moldova nu e traditia asta...Macar marirea asta de s-ar da sa aiba oamenii cu ce sa faca sarbatorile.

Cu conjunctivita...sa nu aruncati cu nimic in mine dar eu mereu am spalat-o pe fiica-mea pe fata ca pe mine, adica la chiuveta si apa simpla. Niciodata n-a avut nimic. Dr. a spus ca am tinut geamul deschis cand am facut curatenie, iar curentul cu praful ridicat i-a cauzat asta...Astazi vad ca e deja un pic mai bine, desi e jaale la pus picaturi. O voi sterge zilele astea cum ai spus tu, ppisic!
Apoi...Tunde, la dispensar era o mamica cu un baietel care tot asa, era racit de vreo 2 luni de zile, ca Sonic...si stii ce i-a spus dr? ca e f posibil sa fie o alergie...i-a dat un siropel antihistamic...nu stiu de care ca am iesit din cabinet...E o idee...Multa sanatate la bebeii tai!

Cu cadourile...eu nu ma mai complic, important este ca am umblat, ne-am preocupat, am ales cu mare drag cadoul gandindu-ne la cea care-l primeste si ASTA e important...asta conteaza. Va dati seama ca probabil eu am finantele cele mai mici dintre toate, iar mamica ce mi-a cazut stiu eu ca are absolut de toate, nu sta in cadoul meu...dar, mie mi-ar placea tare mult sa primesc ce ii trimit eu si asta ma multumeste si ma linisteste...si faptul ca cineva care nu-i din familie s-a gandit la mine si mi-a trimis ceva e si mai important. Asa ca stati linistite, este un gest minunat, indiferent cum e!

Apropo de cadouri...sotul meu niciodata nu ma nimereste la cadou...dar faptul ca se complica si se munceste sa-mi caute si sa ma faca fericita, asta conteaza ptr mine...mai ales ca el uraste sa caute cadouri ptr cineva.

Fiica-mea iar a dormit de la 10 la 8 cu pauza la 4 jumate de papa. Ma apuc de treaba cu forte proaspete.
La noi ploua.

Multumesc de raspunsurile cu fontanela...daca nu era cu ochisorul nu ajungeam la dr nici noi. Am zis ca mergem doar la un an, dar...deci sa nu ma ingrijorez. Eu nu-i masor capusorul...cat ar trebui sa aiba??
Maica-mea spune ca nu am culcat-o pe toate partile si nu are capusorul frumos format, e putin lunguet...oare are dreptate?? e drept ca nu am tinut-o cu fata in sus prea mult de frica sa nu se inece, iar acum doarme pe toate partile...

Tunde, cum fu la petrecere??

Maimutiko, ghini ai vinit, fato!! ii fain acasa, nu??

La multe lunite Sophic, multa, multa sanatate! sa cresti mare!!

La multe lunite, Jasmin! Sa cresti mare!

V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza...

Legat de pozat cadourile primite, nu a deranjeaza. Oricum eu pe ce am pus ochii nu are nici o legatura u ce am azut pana acum si nu-mi pare rau.Plus ca sunt genul de pesoana care nu se lasa asa usor influentata la cadouri. Oricum mamica ce mi-a azut mie are tot ce isi doreste(material vorbind), daca as fi putut cumpara niste sanatate sigur i-as fi trimis asta. Toti avem nevoie de anatate.

Monika eu u stiu ca s-ar fi marit norma de hrana si daca s-ar fi marit nu cred ca sunt sanse sa vezi bani din urma. In iunie i-a taiat norma de hrana sotului, nu i-a vazut nici pana in ziua de azi. Legat de cadouri, la Pasti a primit sotul o punga cu dulciuri pt Stef, cadou de iepuras, sper sa primeasca si de Craciun.Are cine papa. Si legat de ce zicei cu bebe racit de 2 luni, am azut aseara la Dr. Oz aceeasi chestie.Daca esti racit mai mult de 2 sapt, e sigur alergie.

Roxx am inteles, e doar marirea in grad.

Mamutika bun venit acasuta.

Pupicei la toata gasca si mai ales lui Tudor care a luat-o deja la pas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

LA MULTI ANI!!!
Sophia
si
Jasmine



Asta ca am uitat sa scriu anterior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

neata!

Monika;azi e petrecerea..inca nu m-am hotarat.La Soniuc nu e alergie..are muci verzi si grosi..acu nu mai are iaras numai cate un firicel din ala transparent.
Multumim de cafa
Noi am dormit ciudat cu aplauze de la 5-la 6..de astea n-a mai facut..era intr-o veselie si asa o tine o ora..pana acedat cu tzitzi in gura.
La multi ani SOPHIC MIC!!!!!!!!!!sanatate multa
Angie;pup mergatorul si pup mamica alergatoare
Roxx;poate ca trebuia sa mai stam cu cadourile ..sa nu spunem cine ce a primit..sa nu dam idei la celealte mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Neata si de la noi.
Eu ma dau batuta , nu am sanse sa tin pasul cu voi, intru citesc, si cam atat, si chiar si asta o fac atunci cand suge ANdrei si sta linistit.
In rest suntem tot timpul cu exploratul, ma bucuram ca merge singur dar acum va ce inseamna. Scoate din toate sertarele tot ce poate, jucariile ELizei le rastoarna peste tot, deci eu sunt un fel de strangator din casa.
Eliza e cu gradinita, serbare, costume, poezii, etc.....de abia astept vacanta de Craciun sa ne odihnim putin.
Nici Andrei al meu nu doarme dar m/am obisnuit , e asa de 3 luni, pur si simplu mai mult de 3 ore nu leaga si incepe foiala. Dar dupa cum v/am spus m/am obisnuit.
Ma bucur ca sunt sanatosi amandoi, ca vine Craciunul cu cadouri frumoase, am reusit sa ne schimbam masina, chiar fara rate, asa ca ma motive sa ma bucur de fiecare zi.
Acum ma bag putin la ordine, am ornat casuta cu de toate de Craciun, mai avem bradul si e totul pregatit. Astept cu nerabdare zapada, mie imi place, la noi la munte e super, si mai am o chestie frumoasa care mi se intampla de sarbatori: imi amintesc in fiecare an cum era la bunici iarna......offf...ce frumos era......bradul acela simplu, cadourile banale dar primite cu atata bucurie, caldura care era in casacand intram de afara inghetata dupa sanius.....foarte frumos.
Asta ma face sa/mi placa sa privesc zapada...sa/mi amintesc ce a fost frumos si sa profit de fiecare moment al vietii.

Va pup, urez tuturor sarbatoritilor LA MULTI ANI!!!!!!!!! sa fiti sanatosi si voi si intreaga familie.
sper sa intru si de sarbatori sa mai vorbim.



Mergi la inceput