Buburuze - LMA STEFAN - ELENA,MARIA,ALEXIA!!(117)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!!

Ati vorbit multe, nu mai stiu ce sa zic...

pozat cadouri Roxx...eu taceam, dar fetele is de vina! Is divine!

Luiza sanatate puiului...off, stiu cat e de greu! Da, aerosolii is cu cortizon, asta se cam da la bronsite, ajuta sa dea drumul la respirat - si noi am "papat" dexa la o raceala.

Apropo de raceala, ai mei (si cu mine) erau usor tusitori dimineata, dar in rest ok, nu muci, nu nimic...acum vad ca incepe sa-i curga nasul Anei. Fix acum cand trebuie sa plecam. Maine pecam la galati, pana luni. Mi-e groaza cu ei raciti...

conjunctivita a luat si Ana de la obert, nu grav, nu f multa secretie, dar eu stiind ca cineva a adus microbul, am lasat ce am lasat si dupa o sapt si ceva, cand am vazut ca in cont dimi are ceva si in general, canalaele cam infundate...am inceput cu Tobrex.

Fragrant voiam sa-ti trimit mail, aveai prea multe absente!! Pup si sa-ti tariasca fifitza muzicala

zumzu superba poza, De ea cred ca ai o inima cat un cozonac!!! Frumusete!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Buna dimineata.

LA MULTI ANI pentru inca o luna lui SOFIA si JASMIN!! Multa sanatate si sa cresteti mari!

Multumesc frumos pentru gandurile bune(as fi vrut sa va raspund la fiecare in parte; darrr intre cautat casa si Carmen nu mai imi ramane timp de nimic; a se vedea poza de ziua lui Carmen, ce freza am!!), nu pot decat sa va transmit si eu aceleasi ganduri bune.

SIMO, nu imi permit sa spun decat ca esti un OM de nota zece!

Daca nu am cu ce sa ajut, sunt alaturi cu gandul de copilasii bolnavi si de mamicile lor, transmit multa putere sa se faca bine repede.

Daca am uitat pe cineva, cu urarile imi cer scuze... nu a fost cu intentie.

O zi buna sa aveti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Sophia si Jasmine , la multe lunite, sa cresteti mari-mari !

E tare urat afara, a plouat, cred ca azi sarim plimbarea. Daaaar, pe seara ne petrecem cu tati si colegii lui, mergem la Mos Craciun sa ne dea cadoul . Din pacate nu avem cu cine sa-l lasam pe Alex, asa mai ramaneam si noi la petrecere mai mult. Probabil ca eu o sa vin acasa cu el, pe la ora 8-9 deja i-e tare somn si nu mai putem sa stam la restaurant....

Cu pozarea cadourilor eu as prefera sa le vad daca tot le-ati deschis, parca se mai anima atmosfera, mai povestim de una-alta....cum vreti. Oricum cred ca majoritatea au cumparat deja cadoul, nu e cazul sa-si schimbe cineva alegerea doar pentru ca a vazut ceva la alta persoana. Doar faptul ca ne gandim una la alta conteaza, nu am facut Craciuneala asta ca sa castigam altceva decat prietenia, sa ne apropiem mai mult una de alta. Parerea mea.

edit : uitasem sa o felicit si pe Jasmine


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata la toata lumea!!

La multe lunite Sophic mic si scump! Sa fii sanatoasa!

Nici sa nu va aud , nu mai comparati cadourile! 1. Sunt toate din suflet! 2. Sa fim seriosi, uneori nu stim ce sa luam celor apropiati, cum am putea avea pretentia sa nimerim , la fix, preferintele unei persoane care, desi ne e prietena buna virtual, e, totusi, o persoana pe care nu o cunosti atat de bine, cu care nu petreci timp? 3. Finantele sunt relative. 4. Exista persoane fara imaginatie sau inspiratie iar asta nu e un defect! Nu pe toti ne-a inzestrat natura cu asemenea dar! (al meu sot, de exemplu, poate dispune de doua saptamani libere, de cea mai mare suma pentru un cadou, de cea mai noblia intentie...si tot mi-ar lua ceva practic, pentru ca, efectiv, nu are imaginatie! )
Toate cadourile au fost/vor fi trimise cu cate o bucatica din sufletul expeditoarei!
Cand mi-a trimis Tunde pachetul cu cremele m-am bucurat de cutie, de hartiuta scrisa de ea, simteam ca suntem atat de aproape una de alta! Si asta e un sentiment minunat!

Maimutica, bine ai venit !!

Tunde, la party cu tine! Si nu ma pune sa repet toata ziua!

Mada, distractie placuta!

Sanatate multa multa puiutilor bolnaviori!

Si am vrut sa mai spun ceva, acum sper sa nu se supere nimeni. Lasati la o parte grijile de bani, macar in perioada asta! Pentru voi si sufletul vostru. Stiu ca e frustrant, stiu ca , uneori, nu poti dormi noaptea de grija ratelor, a lucrurilor necesare pe care nu ai cum sa le cumperi, etc. O, CHIAR STIU, CREDETI-MA! Dar bucurati-va de sarbatoare, de semnificatia religioasa (pentru cele care sunteti credincioase), de timpul pe care il veti petrece impreuna cu familia, de mirosul de prajituri si portocale din casa... Din ianuarie ne intoarcem, cu totii, la aceleasi griji care ne-au mancat sufletul tot anul. Nu e pacat sa fim incruntate in aceasta perioada minunata din an?
Unul din cele mai frumoase Craciunuri pe care l-am petrecut eu a fost intr-un an (eram adolescenta)in care am primit pana si cozonacul, pentru ca nu am avut bani sa il facem noi, aveam televizorul stricat si am ascultat Poveste de Craciun la radio iar sub brad (si asta primit) am gasit doar o caciulita, cea mai ieftina. Dar casa era curata, afara ningea minunat si noi eram toti, impreuna si faceam haz de necaz.
Hai sa fim mai buni dar si mai veseli!

Va pup, o zi minunata sa avem!!


Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Anduta ce frumos spus!!!

si apropo de cadouri si inspiratie, lansez SZ:Ce luati sotului de Craciun?? Sunt in totala pana de idei, dupa atatia ani am luat tot, carti, albume, pulovere, pijamale, sosoni, izmeneee....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Lori, eu am comandat deja cadoul penru el. Un pafum! Stiu ca nu dau gres cu asta, chiar daca mai are. Traiasca site-ul ala cu parfumuri originale care-si face reclama, mai nou, si la TV...

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Sotul meu e innebunit dupa cutiile alea gen geamantan,cu scule,surubelnite..cu chei,suruburi,pe diverde marimi..contine cam tot ce trebuie pentru un mester.
dar el nu stie sa le foloseasca,eu l-am invatat sa schimbe o priza si un candelabru..dar acu a prins experienta.
e destul de scumpa chestia aia,dar ma gandeam sa ii iau una,mai ales ca ne mutam la casa si va fi util.
el sigur va fi super incantat,cand mergem in mag,se opreste ca un copil in fata lor si mangaie cutia acolo :)))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Sotul meu e innebunit dupa cutiile alea gen geamantan,cu scule,surubelnite..cu chei,suruburi,pe diverde marimi..contine cam tot ce trebuie pentru un mester.
dar el nu stie sa le foloseasca,eu l-am invatat sa schimbe o priza si un candelabru..dar acu a prins experienta.
e destul de scumpa chestia aia,dar ma gandeam sa ii iau una,mai ales ca ne mutam la casa si va fi util.
el sigur va fi super incantat,cand mergem in mag,se opreste ca un copil in fata lor si mangaie cutia acolo :)))




'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


Mi-l si imaginez mangaind cutia...


Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Neata!

Ce atmosfera incantatoare

Pup puiutii bolnaviori si mamicile obosite!

Noi avem program artistic. Saptamana asta, bebita se cula pe la 1.30 - 2.00 noaptea. Adoarme pe la 9.30 si se trezeste pe la 10.00 si nu mai vrea in patut. Azi noapte a plans mult, mult incat am iesit pe balcon pe la 1 ca nu se mai putea. Asa nu am facut nici cand era bebelus. A adormit intr-un final la 2 fara un sfert. S-a tezit la 7 pt papa si inca doarme. Nu-mi dau seama and si de ce si-a schimbat programul.

Lori noi de Craciun ne facem deocamdata cadouri comune, pentru casa. Adica gen camera video, gratar electric, prosoape plusate de alea bune (stie cineva unde gasesc, sau recomanda vreo marca?), prajitor de paine, hard extern sau orice mi se pare scump dar nu vital. Si pe langa cate o cravata, o crema, un slap de astea mici. Am hotarat asa pentru ca noi toti suntem de iarna. Tocmai ce a trecut ziua mea, vine Craciunul apoi in ianuarie e pitica si sotul sarbatoriti. Deci e perioada cu cele mai multe cadouri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Anduta, ce chestie inteleapta ai tu la subsol!
Nu stiu de cand o ai dar eu abia acum am vazut-o. Super tare.

Mergi la inceput