Buburuze - LMA STEFAN - ELENA,MARIA,ALEXIA!!(117)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Adryiii, prima o am de mult. Adoua, aia cu Dalai Lama, de ieri. Si mie mi se par foarte intelepte si sunt pe linia conceptiei mele despre viata!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Andutzo, e super tare citatul ala, sa-l caut si io in engleza. Mi l-as tipari pe frunte daca s-ar putea.
Io nu zic nika de somn si mancare si....nu, nu, my lips are sealed. Si cu lite mici mi-e frica sa scriu....

Am aceeasi intrebare ca Lori. Io ce-i iau lu' barbatu-miu? Ca iar mi-a bagat placa "nu vreau nimic" cu care ma umple de draci.
Io m-am rezolvat singura, de mai multe ori. Si am banuiala ca ajunsa acasa o sa mai bag cateva ture de shopping, unde o sa fiu iar in capul listei.
Si barbatu-miu e lipsit de inspiratie. El functioneaza pe principiul "ia-ti tu ceva frumos". Daca totusi insist sa faca el iun cadou din sufletelul lui, atunci se arunca la o suma astronomica si la ceva f. Pretios, sa fie sigur ca nu rateaza.
Asa ne-am trezit intr-un an ca io i-am luat un volan de jucarie si el mi-a luat un inel cu diamante si perla neagra de 700 euro . Si stiti ce-a fost cel mai tare, volanul era stricat! A trebuit sa-l returnam la magazin. Noh, rateuri d-astea nu vreau sa mai dau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Andutz, stiu ce spui...cele mai multe craciunuri asa au fost, dar eram toti, sanatosi...
Imi pare rau ca nu pot posti la mancare: la prajeala bolesc o saptamana; la fasole, varza, bolesc; zacusca, tocanita imi fac rau...ce-mi mai ramane? cartof (fiert sau copt) si orez...dupa 2 zile de astea cad din picioare...Nu pot fara lactate si oua, doar la carne renunt mai des...si parca ma simt mai bine in ziua in care reusesc sa tin postul...de unde si starea ta de bine, care te prinde de minune.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Andutza;ce pacat ca nu esti barbat.si nu m-ai luat de nevastaimi place tare cum gandesti..frumoase vorbe..
Ai dreptate ;SA AVEM SARBATOARE IN SUFLET..NU SUB BRAD..NU PE MASA

Lori;Eu am comandat de mult niste chestii de pe OTTO..si nu vinle-am com de o luna deja..am primit si email de confirmare in care ziceau ca au f trimise din GERMANIA..Pt Mariutz al meu,pt Tati..acu sunt in gaura..de bani si de idei

Aici e intuneric..ploua..bleahhhhhhhhhhhhh

Ma duc la party..dupa ce o culc pe Soniuc..stau cat ma simt bine..dac nu e ok..vin acasa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Monika, tu stii ca mai important e postul sufletului decat al trupului... Cred ca mie starea de bine mi se trage de la Arsenie Boca, rugaciuni...pentru ca incerc sa tin si post sufletesc. Eh, desigur ca mi-e muult mai greu, oboseala si stresul isi spun cuvantul. Dar incerc!
Oricum, e prima data cand tin post o perioada atat de lunga si ii multumesc Domnului ca m-a ajutat.
Mi-ar fi placut tare mult sa merg la BT de Sarbatori... poate ne vom vedea si noi candva!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Anka;am vrut sa te intreb cand merge sotul tau in TAIWAN?Voi nu puteti merge cu El..?sanu stati singurei 3 sapt..
Nici al meu nu le are cu cadourile..nu stie ce sa cumpere..si de cele mai multe ori da pe langa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Tunde . Lasa ca eu trebuie sa ii insuflu filozifia asta de viata si lu' barbatu-miu, nu-ti imagina ca e asa o armonie de principii in casa! La el functioneaza teoria, dar la practica...

Bravo, foarte bine ca mergi la chef!! Petrecere frumoasa!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Noi de Craciun nu ne mai cumparam mare lucru ca ne-am tot luat pana acum. Am acceptat pana la urma sa-si ia aparatul foto pe care si l-a dorit (era cam scump si l-am tot amanat), deci am stabilit ca asta e cadoul lui. Eu mi-am cumparat saptamana asta geaca, un pulover, o camasa, lenjerie si cam asta e cadoul meu. Ne mai luam reciproc doar nimicuri, dulciuri probabil ca ne-am cam intins pana acum. Iar pentru Alex avem jucarii, si o sa-i mai luam biscuiti, rondele, chestii de astea in loc de dulciuri ca nu are voie anul asta.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

nimeni nu mi-a vazut freza..voi ati batut la geam sa pui poza pe fb..deci nu va place?..ma rad in cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

nimeni nu mi-a vazut freza..voi ati batut la geam sa pui poza pe fb..deci nu va place?..ma rad in cap

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta



Pai nu e nicio poza mama pe fb cu freza




Mergi la inceput