Buburuze - LMA STEFAN - ELENA,MARIA,ALEXIA!!(117)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Fragrant, ma inscriu si eu in clubul mamicilor de bebe cu otita
Adeline a facut de 2 ori pana acum, ambele dati cu timpan perforat...
Culmea e ca am facut si noi infectie la urechi, mie aproape mi-a trecut ,hubby inca mai sufera, lui i s-a perforat si lui timpanul, acum e din nou pe antibiotice..Io am urechi mai rezistente

Dar a tinut 2 luni toata distractia...daca nu mai mult, abia de o saptamana pot sa zic ca parca si-a revenit cat de cat, bat in lemn ...
Cu o tuse a ramas si ea..si niste mucisori, dar macar doarme si mananca normal..dar a fost naspa...sper ca a trecut...
Sanatate si multi pupici la Sofic sa se faca bine repede!

Zumzu, sunt superbe fotografiile..toate...si puiutii sunt frumosi dar si tu ai un ochi ...Felicitari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

Am zis ca nu trec la urmatoarea buburuza pana nu termin cu Nati, dar n-am putut sa va las sa nu vedeti frumusetea asta mica pe care am avut-o azi la sedinta:
http://photosbynicoleta.blogspot.com/2011/12/radu.html


Hainute de vanzare

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


Multumim Zumzu


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Mai eu nu ma mai joc, Roxx, sotului meu i-a taiat din salar si la tine sunt mai multi bani? E bugetar?
Monika sanatate la pitica. Unde a auzit ca s-a marit norma de hrana? Dupa cum am zis s-a taiat si ultimul spor de la salariu.

Laura sanatate puiului, sa sa faca repede bine.

SI acum de incheiere....
NOAPTE BUNA, copiii!!

Cum era candva seara la radio...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Laura Multa sanatate la bebe, si multa putere mamico.
Maine chiar ma duc sa pun si eu cadoul, am niste emotii, ma luat frica ca nu o sa ii placa mamicii mele cand am vazut ce cadouri frumoase ati primit voi.

Noapte buna dragi mamici


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Monika, la noi la 3 luni fontanela era inchisa! Am fost la 2 meici si au spus ca nu problema, sa-i masuram capul lunar sa vedem daca se incadreaza in grafic. Si e ok, creste in fiecare luna. Capul nu creste doar prin fontanele ci si prin suturile dintre oase. Acum la un an nu mai e nici o problema, cred ca e si vremea sa se inchida, nu?


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Monika, voiam sa-ti spun si pe fb ca ar putea fi conjuctivita, dar am zis sa nu deranjez...
Sa-ti spun o chestie care eu am aflat-o mai tarziu, dar mi se pare sa ca avut rezultate:
Atunci cand speli ochisorii (dupa somnic, si cand se aduna secretie de aia) todeauna se sterge de la exteriorul ochiului spre interior.
Eu nu stiam, si mie imi venea comod invers, pana ce mi-a spus o prietena de aici, cica e regula de aur...Si cand strumfa mea a facut/inceput a 3-a oara sa aiba secretie, am spalat-o cu apa sterila, doar asa si pe cuvantul meu ca i-a trecut, mult mai repede decat atunci cand i-am pus antibiotic...nu am mai bagat unguientul cu antibiotic, in mai putin de 3 zile era curata...
Aici la conjuctivita iti prescrie ceva doar daca ai tratat cu apa sterila (fiarta sau ser fiziologic) timp de 3 zile si inca e inflamat/secreta ...

Sper sa nu te superi...dar eu sunt patita acum de curand...si ai grija si cu ochisorii tai...e contagios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Si-al meu are o tona de secretii, cred ca e conjunctivita, dimineata abia poate sa deschida ochisorii, sunt lipiti. In afara de apa nici eu nu dau cu nimic, si mi-e groaza de doctor, de acolo am luat balaurul care ne chinuie de mai bine de-o luna pe toti. Nici nu stiu ce sa fac. Parca vad ca ma duc, inca o zi pierduta la servici pentru sot, nebunie, panarama si pana la urma nu ne da nimic, ba ne mai alegem cu alt virus. In spitale e de jale, am inteles, au dat si la radio ca ne roaga frumos sa stam pe cat posibil departe de spitale ca cele doua spitale de copii sunt arhipline si urgenta la fel, nu mai fac fata pacientilor. Deci ma consult cu voi.

LAURA, FRAGRANT - multa sanatate piticilor!

DEDICUT- inspirat cadoul, frumos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Fragranat/Monika/Laura;sanatate puiutilor
Si noi dupa 5 -a zi de ospamox am inceput azi tot cu muci..dracu sa le ia de muci ..sunt satula la maxim.

RADUC FRUMOS -BIFAT
ma duc sa incarc niste poze...

Angie;ce lucrii mama?nu mai zici nimic?
Mayane ;te-ai mutat pe fb?

Am vazut Ana scumpa de Lori ,cu bentita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna seara!
Am revenit de pe drumuri, imbaiat si culcat copilul. Tre' sa ma spal pe cap si mi-e o lene de ma doare.
Ce atmosfera frumoasa a fost azi. Multe sarbatorite, cadouri frumoase. Craciunele frumusele felicitari pentru idei.
Zumzu wow ce poza minunata am vazut cu pui mic Raducu. Sa mai pui si la el si la Nati. Ne tii in suspans.
Simo arati de belea!
Tunde pune niste toale pe tine, aranjeaza freza si du-te la petrecere.
Luiza imi pare tare rau de diagnosticul aflat. Cu tratament o sa treaca.

Bai, eu sunt de acord cu postarea pozelor cu cadouri, DAR cand am vazut ce cadouri s-au facut azi m-am simtit total neinspirata si neinteresanta in alegerea cadoului. Dar evident ca nu e vina nimanui, doar a mea, asa ca voi puneti poze acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

salutare fetele,

am reusit si eu cu netul, intre timp am ajuns ACASA !!! drumul a fost relativ ok, am facut 3 ore cu avionul, timp in care domnisoara a dormit un pic, apoi a studiat in patru labe carpeta de pe intervalul avionului. A urmat drumul spre Piatra Neamt, pe care l-am facut in 5 ore. Ne-am cam dat peste cap cu mesele, cu somnicul, sper sa ne revenim. In plus, am venit cu febra, care a tinut 3 zile, acum suntem bine, nush ce a fost..
deci nu era craciuneala mea coletul din brasov ratat de ai mei.
zumzule, ai ceva sa marturisesti?!

La Multi Ani pt Edu! Sanatate si mult noroc in viata! Sper ca v-ati distrat la mot!

am citit doar capitolul asta, mai citesc maine din urma!

sanatate la bolnaviori si o noapte cu putine treziri tuturor!

Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput