Buburuze - LMA STEFAN - ELENA,MARIA,ALEXIA!!(117)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Ce cadou frumos!! Vai, azi e o zi tare frumoasa, deja s-au deschis doua cadouri! Si ce cadouri!
Eu sper sa reusesc sa gasesc in we asta ce-mi doresc pentru mamica, pentru bebe e mai simplu, gasesc sigur, iar luni sa si trimit cadoul.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Fetelor,
sunteti adevarate.

Multumesc din suflet pentru urari. Am trecut cu bine pragul de 30, fara depresie asa cum am crezut. Curios, ma simt foarte bine. Aseara am fost la party - serviciu sot. Am dansat, am cantat, frumos chef. Azi am fost cam ametita. Dar asa de tare m-am bucurat sa primesc atatea urari frumoase si de bine si de la multi ani si de fericire. Trebuie sa va urez si eu tot binele din lume. Sa ramaneti niste doamne si femei adevarate asa cum sunteti acum. Va pupicesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Ce cadouri frumoasa..Io nu am facut asa frumos..ca nu am cand sa prepar ceva personal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Am revenit cu noutati, nu din cele bune din pacate. Diagnostic bronsiolita acuta si pneumonie cu semnul ? pt care am facut raze si .. am avut o zi hooooorror si Edi si mai si.. A mancat prima oara la 7 seara, a fost atat de epuizat de plans din cauza controlelor, durerilor, doctorilor incat aproape mi-a lesinat in brate. Acum dupa ce a mancat si-a mai revenit, a mai scapat cate un zambet.. Numai sa n-ai copil bolnav. Tratament, antibiotic, sirop de tuse si inca o chestie care se recomanda in genere astmaticilor. Aerosoli la 4 ore cu cortizon (stie cineva sa ma lamureasca????), ser fiziologic si inca o dracie. Eu cu moralul la pamant..

Va pup si ma tarasc in pat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Am zis ca nu trec la urmatoarea buburuza pana nu termin cu Nati, dar n-am putut sa va las sa nu vedeti frumusetea asta mica pe care am avut-o azi la sedinta:
http://photosbynicoleta.blogspot.com/2011/12/radu.html


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Cadoul pentru Maimutica nu e de la mine, si nici nu mai e cineva din Brasov pe aici. Poate nu e Craciuneala, probabil e altceva.

Zumzu, bine ca l-ai ridicat ca de asta ma temeam, sa nu ma duc dupa el la posta sa-l trimit din nou. Pozele pe care le-am ales de pe FB erau la liber, pentru oricine, nu am facut nici un complot cu nimeni. Probabil asa ai setarile facute. Am cautat si pe Picasa noastra, cred ca am pus ceva si de pe acolo. Sa vezi chestie, inainte de a se alege perechile ma gandeam eu sa fac pentru sortita mea un album (daca aveam poze de la ea), iar cand am vazut ca tu mi-ai picat am zis ca nimic nu e intamplator. Sper ca ti-a placut albumul, am lucrat cu drag la el.

Laura Luiza, multa sanatate puiului tau frumos!


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

La multi ani ELENA, MARIA, ALEXIA!!!

La multi ani Andryiii si Ambramburik!!!

numai pe fuga va citesc zilele astea; si cand sa ma apuc sa raspund, uit tot ce voiam sa scriu

Laura_Luiza - imi pare rau sa aud ca bebe tau e atat de bolnavior. Sanatate si putere, si sa treaca repede. Nici noi nu ne-am vindecat complet dupa otita, de ieri a inceput si o tuse urata, si ne omoara cu somnul...suntem surmenati toti din casa....da' o sa treaca si asta...

deja a inceput febra cadourilor...ce frumos...ma duc si eu sa vad pozele de pe fb. Eu si doloress ne intalnim in preajma craciunului pt cadouri:)

zumzu - super fain cadoul tau; dedicut (parca tu ai fost autoarea?!) - felicitari! f inspirat!

piscotel - ce-ti mai face pitica? parca eram colege de suferinta in ale otitelor...

simo- m-a impresionat mesajul tau

de vreo saptamana eu m-am dedat la orgii muzicale. inainte sa o am pe sophia eram innebunita cu muzica; mereu ascultam muzica - la job, in casa, in masina...
la maxim, toate genurile, fara discriminari, saream din track in track si cam toate amintirile pe care le am despre oameni se leaga de o melodie anume sau un parfum.
retin cu dificultate numele unei persoane, dar imi aduc usor aminte ce parfum purta, sau mirosul propriu, si o melodie pe care, prin conexiuni din cele mai intortocheate, i-am atribuit-o...


nici n-am remarcat ca, dupa ce am nascut, am ascultat tot mai putina muzica....
dar acum, de cand m-am reapucat de sport, am reinceput; mi-am umplut ipodul cu nebunii, iar cand sunt la calc, bantui pe youtube din video in video, descopar artisti obscuri, preluari si remake-uri din clasici, si cam asta e forma mea de evadare zilele astea...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Imi pare rau Laura, pfft, multa putere sa ai grija de pui, o sa se faca el bine...
Pupici multi si sanatate!!

_

Au inceput sa ajunga pachetele, frumos frumos...
Se aproprie Craciunul :)
Ati facut bradul deja? Eu inca nu..nici nu prea mai am loc..cred ca desfiintez tarcul...si asa Ad'je nu sta acolo... Pe de alta parte e util sa pun in tarc lucrurile la care vreau sa NU ajunga strumfi...hihi...poate ar fi bine sa fac bradul IN tarc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Pfiu...gata si io cu Craciuneala. Dus cadou la posta. Stat dupa unul cuo mie de colete, umplut de nervi, vrut sa iau la palme functionare idioate...dar rezolvat.

Sunt happy-happy ca a luat al meu salariul mai maricel decat ne asteptam, hehe, avem ce cheltui de Craciun si de ziua mandrei

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Da, roxx, cica s-a dat norma de hrana marita..sau deja i-a dat din urma? ar fi bine, ca si al meu sot are de luat, nu mult, dar ar prinde bine.

Laura, multa sanatate la bebel!

Zumzu si Dedicut, felicitari ptr cadouul inspirat!


Azi am fost la dr...avem conjuctivita. Ne-a zis ca are fontanela inchisa, la ai vostri cum e? oare e bine ca s-a inchis deja??

Mergi la inceput