Buburuze - LMA STEFAN - ELENA,MARIA,ALEXIA!!(117)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Tunde, somonul ala afumat se mananca asa crud. eu il pun pe paine, un pic de unt, eventual o crema de branza, sau o felie de castravete. Al meu sot e inebunit. Eu mai putin.
Ai vazut ca te-ai distrat la party??!! Bravo.

si noi avem la job party miercuri. Dar parca nu ma atrage sa ma duc. Ma mai gandesc. Sunt aia toti asa plini de ei de mi-i lehamite. Bine, nu chiar toti, dar na...

Eu am socrii in vizita. E pt prima oara cand s-au hotarat sa stea si ei la noi o noapte. Pana acum, veneau, si in doua ore plecau.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

Bravo Tunde petrecareata!!!Ai vazut ca nu s-a intamplat nimic??


Somonul ala si eu il mananc asa crud,pus pe paine prajita.O iau gata prajita din magazin,la Mega Image au buna buna.Pun putin unt,somonul si bagat 1 minut in cupotoru cu microunde.Si al meu sot e innebunit,ar manca "tarte cu somon" intr-una.Chiar o sa fac de Craciun,sa strecor printre aperitive,niciodata nu dau gres.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Si noi somonul tot crud il mancam, mai mult sotul, eu nu prea.
Cu mancatul bucatele avem si noi unele ciudatenii. Painea o mananca din manuta lui, rondelele si biscuitii la fel...dar mancarea din castronel pasat sau maruntit. I-am dat intr-o zi taietei de casa cu lapte si branzica, nu erau foarte-foarte scurti taieteii dar nici lungi, am zis sa se obisnuiasca si cu alte forme de mancare. Dar nu i-a vrut, scotea afara tot, ceea ce el nu prea face. I le-am pasat dar n-a mai vrut deloc.... Maine mai incerc o data, ceva mai marunti.

Ce fain ca te-ai distrat, Tunde!
E asa bine sa ai aproape o bona sau o mama....noi nu am apelat la nimeni, parca sa iau bona si sa o chem doua ore o data la doua saptamani e mai mare bataia de cap, pana stau sa o aleg ma lipsesc, astept sa creasca Alex...pana atunci il luam cu noi peste tot. Mai e pe aici cineva fara ajutor cu copilul, nici bona, nici mama, nici soacra...si nici menajera?




"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

vad ca somonul e preferat mai mult de barbati

Dedicut;cu tati am lasat copii..si Soniuc s-a pus pe urlat iegzact cu 15 secunde inainte sa intru in casa
Daaaaa..am-am simtit bine..drept rasplata pt sot..in seara asta a plecat El la party..Ce bine ne merge....asta e
Imi tin gura de data asta..dara nu mai fac afacere cu El..mergem impreuna de acum..ha ha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Ce s-a intamplat cu blogul nostru? Scrie ca a fost eliminat



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Monika;am admirat pozele tale de pe fb..
Am vazut niste oameni frumosi,cu sufletul curat,cu ochi sinceri..fifi scumpa..cele mai frumoase si mai adevarate poze vazute de mine pe fb ever!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buna ''noapte'' si de la noi

cum lipsesc eu,cum nu mai vorbeste nimeni,unde ati plecat ?

Tunde..bine ca te-ai distrat,aveai nevoie

Dedicut..daaaa,mai sunt mame care nu au niciun ajutor.
eu nu am mama,soacra,bona,menajera,vecina..nimeni.
ma ajuta tati(doar in week),sau ma duc cu ei peste tot dupa mine.


Azi am facut cumparaturile,am alergat cateva ore bune..dar a fost tare bine
am gasit cu Ziki exact ce ne gandeam/doream,jucarii,dulciuri,rechizite pentru toata lumea. coletelele sunt bogate si frumoase,copilasii vor fi tare fericiti.
nu am mai stat la pregatirea coletelor pentru ca era deja 5.ploua foarte rau afara,se aglomerase traficul,copii mei urlau.
Draga de Ziki a rezolvat cu pachetele

Ne-am intalnit si cu PufoasaLaura,a venit tocmai in Baneasa dupa noi,sa ne aduca hainute. Multumim

Tot azi am vandut si masina de paine,tot in Baneasa,a venit omul pana in Carrefour,ca o tineam dupa mine

O zi minunata am avut,mi-a prins tare bine. trebuie sa fac iesiri mai des,imi ridica moralul si ma intinereste asa

La multi ani Stefan! sa cresti mare si sanatos!


Nbuna!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

LA MULTI ANI STEFAN!!!!!!!!!!

SA CRESTI AMRE SANATOS SI VOIOS!!

Tunde ma bucur tare pt tine ca te ai simtit bine!!! TAre bine mi ar prinde si mie o iesire ca mai am un pic si o iau razna.

ISS Ce prajituri faceti pentru Craciun??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Simo;esti de milioanesi tu si ZIKI
ai PM.
da..subscriu..nu ma mai simt nici Eu de 100 de ani dupa iesirea de aseara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Tunde..ai pm,doua chiar :))))

ma duc sa fac capitol si ma bag la somn.




Mergi la inceput