Buburuze - LMA STEFAN - ELENA,MARIA,ALEXIA!!(117)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

slaba activitate p aici,unde sunteti?

Tunde iti revi dupa party?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

La multi ani, STEFAN !
La multi ani buburuzelor cu o lunita in plus!

Am ajuns si noi acasa, dupa niste plimbari la Baby Boom si la hipermarket.
Ieri seara am fost si noi la petrecere la tati. Mosul s-a lasat asteptat, era plin de copilasi, fugeau, spargeau baloane....Alex de fiecare data cand pocnea un balon incepea sa planga...va dati seama ca a tinut-o tot intr-un plans. I-a fost frica de clowni, a plans si la ei....intr-un tarziu, pe la ora 21 l-a doborat somnul, imediat a venit mosul dar Alex dormea...asa ca am luat cadoul si am venit acasa, tati dupa ce ne-a vazut instalati in pat a plecat din nou, era pacat ca macar el sa nu profite de chef. A fost Mandinga, a tinut mult si bine cheful. A primit un Mickey Mouse de plus frumos, si dulciuri.

Azi i-a mai venit un mos din Germania, de la cumnatii nostri, care ne-au mai trimis un rand de cadouri si de Mos Nicolae si acum iar si de Craciun. Alex iar a primit jucarii, un ren mai mare decat el si o jucarie de baie, foarte frumoase. Deci o tine tot intr-un cadou.

Ne-am luat azi un brad artificial, de cativa ani incerc sa-l conving pe sot sa cumparam dar el a vrut doar natural. Anul asta am reusit pentru ca ne trebuia unul mai mic sa putem sa-l ferim de Alex.

Acum ma apuc de un tort pentru ziua de maine, reteta noua, sa vedem ce o sa iasa...

Pe aici e cam liniste, de asta m-am apucat eu sa povestesc, poate se mai incumeta cineva...
Tunde, Zumzu, ce mai faceti, nici un semn?




"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

LA MULTI ANI STEFAN!!SA AI O VIATA MINUNATA,PLINA DE IMPLINIRI!!!



Magne,interesanta ideea cu juma de deget pt cutit,de unde rezulta no bucatareala.Ei hai ca ma alint,cateodata imi place sa gatesc.

Pupici la fetici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna seara

am citit pe diagonala, ca nu m a lasat Robert, nush ce i cu el, dar cand e treaz miorlaie intruna nu mai pot cu nervii capului.....azi m am tipat la ei de mi pare rau si acum, dar era mancare impratiata prin toata sufrageria, toate jucariile manjite si aruncate in toate partile
nik nu i intra in gratii, nush ce i cu el, afara sta cuminte, pana se plictiseste si l apuca urlatul...in casa, daca stau jos si ma "joc" e cuminte, cum ma ridica sa ma duc la bucatarie sau in alta parte a casei cum urla....parca i setat pe modulul urlat

azi ne am invartit prin targ, ieri seara am fost pe la Ikea, am cascat gura....mor dupa magazinul asta, as sta o zi intreaba, sa iau la puricat fiecare produs

azi am facut pandispat, retata lui laura sava, dar cu zahar brun (tare scumpa draqia asta ), nu i asa de dulce, cand s or trezi le dau si lor cate o bucatica....am pus compozitia in tavi de chec ca sa l pot taia feliute....mor de dragul cuptorului merge tare bine, sa nu l deochi

nu mai stiu ce am mai vrut sa scriu ....ca s a trezit Robi si am fugit la el....

aaaa.....magne ce avusashi mamica cu deshtiul????il vroiai pane? ai grija
piscot si tu sa te iei cu lori de mana, impiedicatele lui mama dragi
ma bucur ca ati primit cadouri frumoase

gata s a trezit monstrul

pupi fetelor

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

multi ani STEFAN, sa fi sanatos........atat de mult te a asteptat mami tau

muahhhhh mada23

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:




La multi ani STEFAN!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Buna dragele mele

OOOOOOOO..Sunt ok..viu..

A fost super la party..m-am intors la 2.30 dimineata..karaoke,dans,glume..am ras si am urlat de sunt ragusita ..dar sunt bine!
Am si dormit dupamasa o ora in brate cu fifi
Am fost azi la bazar..am vandut hainute de 300 de lei..macar am din ce cumopara bunatati la bursuci!
assaaaaaaaaaaaa...
Deea-sav..ma duc mama sa te primesc
pun si doua poze de la chef..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tunde bravo de 2 ori si pt party si pt bazar
muahhhh


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

mai dar cu ce va-m suparat de a fugit toata lumea de aici??//

edit..dac tot ma inghesui singura p aici
-cum consumati somonul afumat..ambalat in vid ?crud?prajit?Eu am prajit si fff sarat..crud nush..nu imi vine sa pap din ea
-copilul meu nu vrea bucati..numai pireuri,supe..am vaz copilasi care bagau ditamai bucaturi in gura..de paine,ce carne..asta nu vrea neam.Si cu MARIO am avut probl

Mergi la inceput