Strugurasii de S-O'11 il asteapta pe Mos!!! *16*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

neatza. eu astept pitica sa se trezeasca pt masa de noapte.

Lali , nu esti singura care isi face parerea asta despre mine la prima vedere
eu sunt f rece la inceput. asa-s si in realitate si probabil se vede asta si pe forum. dar odata ce ma obisnuiesc undeva nu mai scapa omulde mine drept dovada nah m-am lipit ca timbru de scrisoare pe aici
tu esti foarte calda. si imi place de tine si de Sei ca aveti mereu o vorba buna pt oricine.
eu recunosc ca m-am lipit cel mai mult de Rach, Stefi, Jade, Elly, Hayat, Seidana si de tine.
si restul imi sunt dragi. dar cele de mai sus mai dragi :D
si Oana Iasi si Andreea T sunt la inaintare
cu Ionela m-am ciondanit la inceput, dar ne-am revenit apoi
camady, bujo mi se par niste doamne distante si cu experienta
klauditza si marryan mi se par asa aproape ca au avut pelviene si bebeii lor au capul tuguiat ca a lu a mea :P
helena, of, un copil singur care are un copil
iris, noi avem o istorie mica impreuna, nu cu un final fericit. dar uite ca avem fetele nascute in aceeasi zi
lena, a aparut mai tarziu dar uite ce a intrat in sufletul tuturor.
la fel si kora.
fetele din anglia, poate ne vom cunoaste candva

aoleu nu intentionam sa ma apuc sa scriu de fiecare si acum mi-e ca uit pe cineva

alayna, si mie mi-era mila de tine cu ginecologul ala si acum ca ai probleme. sper sa treci cu brio peste. de fapt sigur o sa treci.

mikka, grasuna ta face toti banii

cred ca revin ca se foieste domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, neata

Vai, May eu sunt prima pe lista Si tu imi esti draga ca spui totul verde-n fata si nu o iei prininvaluire sau ocolite


Ionela ce vad eu eu acolo?!!!Ai doi baieti superbi si o familie frumoasa


Si mai fetelor imi faceam probleme ca nu mai am laptic si am scos la pompa 160 ml


Sunt happy.saptamana viitoare ne monteza contuarul pentru lumina si au zis ca si de gaze.

Racheel fericita de ghinduta Anastasia-Maria (25.08.2011)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

'neatza!
Pai bine mai Racheel, iti pui si gaze si contor de curent si nu faci cinste? Da si tu o maslina,un ceai,un cartof copt,ceva ,acolo,sa mearga bine la casa noua! Ma bucur mult pentru tine ca se aseaza lucrurile,se fac mai incet dar se fac pana la urma. Cu mucegaiul ce ai facut? Noi am folosit un spray de la savo/sano,nu mai stiu exact,dar mai sigur de la sano .Mirosea a clor intradevar in ziua respectiva in casa ,dar nu am mai avut probleme in iarna aia cu mucegaiul. Si nici de atunci incoace,dar nu de la spray,ci datorita faptului ca iarna trecuta nu am mai facut baie la copil in camera. Teodorei nu ii mai fac in camera,ii fac direct in cada noastra de la doua luni ,si nu o dezinfectez inainte de fiecare baita. De cand am scapat de cojite in par face baita ori cu mine in cada,ori cu PAul .
May merci,se vede ca m-am inrosit in obraji? Eu in realitate sunt mai timida decat aici , ma balbai cand ma fasticesc ...asta pana cunosc mai bine omul,apooooi ,nu imi mai tace gura.


O cafea,ceva,vreti? Hai ca ieri am dat cafeaua la checul lui Dbunny fara sa vreau !

Fii ajutorul lui Mos Craciun
Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Lena, May, m-a apucat nostalgia citind postarile voastre Cateva cuvinte frumoase pentru fiecare. Va pup !

Eu sunt cam aeriana de o vreme. ascult magic fm non stop (muzica de craciun), mai e foarte putin pana la sarbatori, vine mosul (daca am fost cuminte). Oricum piticul a fost un exemplu de cumintenie (cu mici exceptii) asa ca o sa fie cel mai castigat de sarbatori
PS: ma bucur ca piticul seamana cu tati ca si bebelus si nu cu mine Daca ar fi semanat cu mine, urla non stop !!!

It's a boy !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata ,

Lali, cu siguranta ne vom intalni daca vii prin Iasi!

Fiica-mea a luat azi o jucarie si a dus-o la gura!

May , sentimentul e reciproc. Si eu m-am lipit de la bun inceput de unele dintre voi mai mult decat de altele: Sei,Lali, Rach, Jade (cu care aveam DPN f aproape), Marryan, Nanna, Mika, Zubi.

Iesencele mele imi sunt dragi de mor: Ionela, Lore, Lena

Toate imi sunteti dragi , de asta stau printre voi!Ma bucur mult ca nu ne impungem si ca ne sustinem ori de cate ori vreuna are o problema!

Am pus si eu poze cu minunea din maternitate. Si mie mi s-a parut uratica ...de fapt mi s-a parut dalmatian ca era plinda de pete, petisoare. In rest mi se parea micuta si finuta. cra-cra

p.s. Daca am uitat pe cineva din enumerare e de la batranete...greu...

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

buna dimi

lali,ce draguta esti,ai scris cate ceva frumos despre fiecare.asta-vara cand am venit la c-ta, sotul mereu ma intreba cand ma intalnesc cu fata de la odisee,ii explicam ca doar ce ai nascut si nu indraznesc sa te deranjez si dupa cateva ore iar ma intreba

may imi pare rau ca nu sunt si eu printre preferatele tale ca mie imi esti tare draga

ionela sunt superbi baietii tai, ai o familie foarte frumoasamie mi se pare ca seamana intre ei si amandoi cu tati

cine a scris poezioara aceea de la inceputul cap?e haioasa tare

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

oana si mie imi esti foarte draga, sper sa ne intalnim intr-o zi, eu in iasi am fost o singura data si mi-a placut orasul la nebunie

deci pitica ta a inceput sa duca jucariile la gurita,draga de ea, face asta cand e la orizontala?ca a mea le duce la gura numai din balansoar, cand sta intinsa nu prea le baga in seama.imi ia in schimb degetul si il duce la gura.

fetelor, ce fain ar fi sa ne intalnim toate undeva

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

NEata,

Andreea pupici multi , bine ai revenit

Ionela, ce mandrete de bebe Tudor si bebe Mihnea ai tu acolo. pupici de la Maia

Oanab, sa te faci repede bine. Si noi azi mergem la vaccin.
Sotul meu a fost un dulce ieri, eu am cazut pe front pe la 11, el la 12 a schimbat picea si mi-a dat-o sa o hranesc, a tzocait de 2 ori si apoi nani :D

Lali . Ce mi-a placut faza cu masinile de spalat si aspiratoarele. radeam aici singura.
pupici lui Paul si Teodorei
Lali da pe mine vrei sa ma ratezi in Iasi
Si eu caut emoticoanele pe mess

"m-am lipit ca timbru de scrisoare pe aici" prea tare
May . Nici mie nu imi placea de tine la inceput, pareai intepata ;)), dar acum te iubesc tare si cum zicea Lali iti vad gropita... Stii de cand ai inceput sa imi intri in suflet...nu ai sa crezi :P, de cand ai spus ca te enerveaza cine nu scrie corect . Am si eu o problema, dar cred k inca nu sunt gata sa o expun , probabil ca nu ma deranjeaza chiar asa de tare

Racheel, inseamna k mai aveti putin si va mutati la casa noua

klau_ditza, ai vrut sa zici Lali, May probabil :P

Oana, ce tare !!! Eca deja isi ia ce are nevoie :P

Mikka, da ar fi super sa ne intalnim. Ar trebui sa gasim o locatie de mijloc. W/k la brasov? :D

Pitica mea a vomitat in somn, si nici nu s-a trezit dupa... ati patit asa?

Sa imi tineti pumnii k merg la 11 la vaccin



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

oana si mie imi esti foarte draga, sper sa ne intalnim intr-o zi, eu in iasi am fost o singura data si mi-a placut orasul la nebunie

deci pitica ta a inceput sa duca jucariile la gurita,draga de ea, face asta cand e la orizontala?ca a mea le duce la gura numai din balansoar, cand sta intinsa nu prea le baga in seama.imi ia in schimb degetul si il duce la gura.

fetelor, ce fain ar fi sa ne intalnim toate undeva

Mamica fericita de Maria Alexandra (20.09.2011)


Da Mikka , statea intinsa , a luat-o de langa ea si a dus-o la gurita. La jucariile agatate pe sus la patut intinde mana si le apuca. Nu stiu daca le-ar duce la gura in cazul in care s-ar intinde ata cu care sunt agatate... azi noapte am gasit-o pe burta in pat. S-a fac infarct! E prima data cand aterizeaza pe burta. O mai gaseam pe o parte dar azi noapte chiar m-am speriat. Statea ca o broasca, am cautat-o repede sa vad unde e nasul , daca respira...mama nebuna..

Oana mamica fericita de Maria Ecaterina 18.09.2011

Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Eu noaptea asta pe la 4 am inpachetat sarmaluta pitica, dimineata era cu mainile afara si sus :)))

Oana, de acum tot o sa se intoarca, daca stie sa intoarca virgula capusorul nu tb sa panichezi

Mergi la inceput