Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (98)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la culori nu avem pb....eu sunt cu tot ce tine de decorare....sotul se ocupa de ce tine de partea tehnica, electrica, etc,

delia poooop
deea...poop ana nazdravana..
moulineta zanuta maria este minunata!!!


la multi ani fluturasilor sarbatoriti astazi: rebeca de magnolia, andra de delia si tea de alexina!!!



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

imi merge netul groaznic de abia am reusit sa pun 4 pozici...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

renunt... nu mai rezist cu netul asta!!!
dimi sunt pe acasa!!
ne auzim!
poooooooooooop
somnic pufos!!



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

ALLY mi- am adus aminte despre ce era vorba. Da mami ne serbam amandoua de sfant

CAMI multa sanatate Antoniei. Sa ne tii la curent cand va intoarceti de la dr

MOULINETA pupici si de la noi

DELIA da tu esti nasa. I- am spus si sotului cum l- ai botezat.

In seara aceasta am inintrat la umanitare. Intrati si voi fetelor si care puteti sa jutati haideti sa o facem. Astept sa intre banii pentru Rares sa pot depune si eu cate ceva in conturi. E tragic ce am citit, off sa ne rugam de sanatate doar atat ca tare e importanta.Doamne ajuta.Sunt tare trista la ce am citit.Sunt oameni care chiar au nevoie de ajutorul nostru

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

LA MULTI ANI SI DIN PARTEA NOASTRA CU O MICA INTARZIERE PENTRU ANDRA SI TEEA. Sa fiti sanatoase si cuminti

DEEA ce nazdravana ai tu.Bravo mami ca ai pasit singurica

YASMI eu te intrebam de Lucas.Felicitari ca ai papat fistic

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare

mai nu.s ce sa zic cu febra
asa a facut si data trecuta
un pulseu apoi asa doar stare subfebrila
of
si de data asta petele sunt putin diferite decat celelalte dati
ma zapaceste ca ea nu a avut nici un fel de eruptie de piele pana acum si aci pac una dupa alta fara sa schimb ceva f important in ritmul de viata sau in meniul ei
m-am za[pacit si cu antitermicele
ca nu m-am trezit la ora care trebuia de oboseala
offfffffffff
acu o las asa si vad eu dimineata

noi la 8 luni avem 8.1kg
nu stiu ecat lungimea da e undeva in jur de 68-74 cm
ca ii vin f bine hainele de 1 an
e mai lunguta decat antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Andra de abia acum s-a trezit!DAr m-am sculat eu cu o durere de stomacccc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

suntem matinale, Anastasia nu mai are stare in pat asa ca ne-am trezit de tot. acum se joaca. facuse si caca si cred ca si de aia nu mai statea ea linistita. la 4 cand ne-am trezit pentru alaptat am luat-o langa mine in pat si la 6 s-a trezit si eu asa as mai fi dormit.

simona multa sanatate la pui, cum au racit? dragutii de ei.... sa se faca bine toti 3 frumosi, sa fie sanatosi la serbare. si eu imi cumpar haine de vara, iarna

moulineta si eu am aruncat atata lapte....ce sa fac daca nu ii place din congelator. oare este cu mult diferit? oare de ce nu le place? asa ca eu m-am hotarat, cand mai plecam si o las pe Anastasia cu ai mei, ii las lapte praf si gata ca nu pateste nimic
daaa, cu datul jos din pat asa-i.... poate pare greu de crezut dar chiar s-a dat jos, de cazut clar n-a cazut ca se si auzea si mai si plangea. eu am vazut-o de cateva ori cum da sa se dea jos din pat
si nu te ingrijora cu greutatea....eu cand i-am zis doctoritei mele ca am prietene cu bebei de x kg (de exemplu 10-11) a zis: vaiiii, dar aia sunt grasi ca la 9 luni trebuie sa aibe 8-9 kg acolo. ca abia la un an trebuie sa aibe triplul greutatii de la nastree. asa ca stai linistita. si a mea are in jur de 8,5 kg dar este dolofanica. oricum are si cu cine semana ca amandoi suntem suplii

ailed unde pleaca in tabara? super ca pleaca

pisuc ma bucur ca ne-ai scris de papaciosul mic. este bine? i-a trecut raceala?

lalely eu nici macar experimente nu fac bine, nu pot zice ca nu fac deloc. fac dar nu asa cum mi-as dori. mie imi plac prajiturile muuult dar sa le faca altcineva

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

salutare natiune
he he ce mult ati mai scris
va aplaud ca aveti timp...la mine parca trece asa repde si nimic nu se vede din ce fac
am citit aseta 4-5 pag si am vazut ca ati zis de greutate..pai cred ca noi suntem pe ultimul loc..recunosc ca pe 11 ,cand era zi de cantar nu am cantarito dar nu cred ca a ajuns la 8kg...anna nazdravana....insa la capitolul pozne e fruntasa si cred ca ,cat de curand o ia la pas....sta ff bine in picioare si uneori se desprinde pt cateva secunde si sta fara sa se tina..in seara asta se juca in picioare la o masutza cu activitati. noi vb si deodata o vad ca se tinea de canapea....nu ma intrbati ca nu stiu cum a trecut, dar clar nu in 4 labe ca eu eram fix in spatele ei sa nu cada si daca se lasa in jos imediat as fi reactionat sa o prind ,ca mai cazuse decateva ori...cred ca a facut 1-2 pasi pana la canapea...acum nici nu stiu daca sa ma bucur,ca, daca o sa mearga de la varsa asta in picioare mi-m dat foc la valiza

pupiciuri la toata lumea



------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



chiar ca ai o nazdravana mica...sigur a facut cativa pasi de acum ne asteptam la orice din partea lor

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

delia, o parte din ele...mai avem... frate....greu e cand tre sa cumperi pt o casa intreaga
am cumparat canapeaua, maine vine nenea tamplarul si incepe treaba la mobila de bucatarie (pt ca ieri au sosit materialele si accesorile), am cumparat felinare pt exterior...maine mergem sa platim si masina de spalat rufe. tre sa ajungem sa cumparam si centrala....etc...etc mai avem....important este ca cei de la gaz ne-au spus ca sapt viitoare ne fac bransamentul... sper sa fie asa!! aaaa am ales si culorile pt camerele copiilor
gata ma opresc..ca nu vreau sa deranjez iarasi cu detaliile mele....


mamica implinita cu 2 comori !!



hai ca se apropie momentul mutarii la casuta

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput