Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (98)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami sanatate si te asteptam cu vesti de la dr.

bb_yasmi Lucas si Iasmi seamana din ce in ce mai mult, mai laes la gurita. asa mi se pare mie. sunt tare dulci, Iasmi asa a crescut...

merg sa aerisesc, sa mananc si sa spal vasele dar si cand mi-oi lua masina aia....

madutza tu cum te simti? cum a zis si mandreeac, poate fi si de la ochi durerea de cap. sau cand ai facut curatai stat cu geamuri, usi deschise....zicem noi ca nu-i adevarata faza cu curentul dar sa stii ca este, eu am simtit pe pilelea mea. curentul este.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ca tot v-am intrebat ieri de laptele praf...acumm sa ma documentez pana la capat, sa-i pot lasa mamei instructiuni ii pot face laptele cu apa plata incalzita, nu fiarta? ca de 2-3 ori cat o sa-i faca mama....merge. sau trebuie musai fiarta?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mai roxy, n-ai dat si tu o cafea, daca tot te-ai trezit asa devreme.....
Las ca dau eu , de toate felurile si nesquick pt cine vrea(ally)
Eu una zic sa incepi sa-i dai cate un pic de lp de acum, ca te trezesti ca pleci si n-are fata ce sa pape.In legatura cu preparatul eu , si aici sunt dispusa sa-mi iau rosii, oua etc... le-am facut la amandoua cu apa plata incalzita.. Andrei pana la 5 luni i-am cumparat apa pt bbei de la Humana sau Hipp(asta e mai avantajoasa). Maria uite aici pleaca in tabara:http://www.kezele-vino.hr/, dar din nefericire afara plouuuua rau.. deci daca nu se opreste, papa excursie de luat cadouri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Happy !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata...

LA MULTI ANI DAVIDUTZU lui mama!!!
Incep si eu cu urarea pt copilasul meu scump!!!

Va dau cate o felie de tort virtual.Azi tai tortuletul si va spun daca mi-am dat doctoratul sau nu...Daca a iesit ok,il repet si de Anul Nou..macar stiu ca am o reteta care iese..

Eu m-am trezit caci i-am dat sa suga si nu m-a mai luat somnul,el doarme bine mersi..Abia astept sa se trezeasca sa il iau la pupicit...Este cea mai mare realizare a mea,imi umple sufletul de dragoste si iubire...l-as manca din priviri..

Azi il si cantaresc,dar cred ca are in jur de 10 kg la 8 luni..Vedem azi ce zice cantarul...

Fetelor,eu cred ca nu prea mai am laptic.Si noaptea am impresia ca nu se mai satura.Daca o sa trec pe LP si noaptea cum sa procedez??Pot incalzi apa si sa o tin in termos?Ca nu pot sta sa incalzesc la apa de 100 de ori pe noapte,mai ales ca David inca se trezeste de 3-4 ori...Si voi ce LP folositi?Eu i-am dat Nan..dar am auzit pareri mai bune despre Milupa,Humana...Nici nu stiu daca pot sa ii mai aschimb...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

da roxy poti face linistita cu apa plata incalzita.




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Nana..Doamne Ajuta!!!
Sa dea Dumnezeu sa primiti vesti cat mai bune...macar sa se depisteze cauza si sa gasiti remediul!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la multi ani domnisoarei catalina!! si juniorilor stefan si tudor!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

la multi ani domnisoarei catalina!! si juniorilor stefan si tudor!!


mamica implinita cu 2 comori !!


si de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed, bb_yasmi multumesc fetele de raspuns. asa o sa fac

ailed eu nu am luat apa speciala de bebei. nu stiu daca chiar este de bebei sau este pur si simplu apa plata normala chiar n-am incredere. eu ii dau Borsec.
bine ca ai dat tu cafea ca eu am si uitat. se vede ce mare bautoare de cafea sunt, nu?

lalely La multi ani! puiului mic. sa fie sanatos si sa va bucurati de el, mica comoara
da, si eu ma intrebam ce lp sa iau sa am in casa o cutie acolo. mandreeac zicea ceva de-un lp asemanator cu lm. poate ne zice ea de care este.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput