Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (98)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna seara...
Acum am terminat cu treaba..of,sunt varza de obosita.
Nu va mai zic ca tineam post si m-am spurcat... pt ca am gustat din crema...

Cu tortul;arata ok,maine il voi taia,cremele par super bune.Chiar daca foile mi se pareau subtiri si sifilitice,tortul per ansamblu a iesit inalt.Este la frigider acum,abia astept maine seara sa il incerc...

Am ars prima crema,caci il apucase pe David urletul...,a tb sa refac..of,patanii de astea de mari bucatarese (Roxy....eu fac experimente,nu prea le am cu dulciurile).

Am fost la cosmetica insa si am pierdut pe acolo vreo doua ore cu tot cu drum.
Sunt in pom cu cadourile de Craciun si nu stiu cand o sa cumpar tot ce am de cumparat...tb sa dau comanda de niste calendare dar nu am ales poza...greu!!!

Cam atat de la noi..a,sa nu uit David nu merge de-a busilea deloc,dar stiu ca poate sa treaca peste etapa asta,asa ca nu ma agit

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

MOULINETA lui Rares i se mai spune si Buda si e printre cei mai dolofani,dar e si lungut

DELIA distractie placuta Mariei in tabara si drum bun

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

MOULINETA lui Rares i se mai spune si Buda si e printre cei mai dolofani,dar e si lungut

DELIA distractie placuta Mariei in tabara si drum bun

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011



multumim, pot sa-mi iau rolul de nasa..., ca eu i-am zis pe picassa asa
... sa fie si intelept ca Buda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
ce mai faceti voi? Am vazut ca ati scris vreo 10 capitole de cand n-am mai fost in vizita, asta ma omoara pe mine, ca n-am cum sa va citesc in ritmul asta, si atunci ma descurajez si nici nu mai scriu... va invidiez ca aveti atata timp!!!
Eu am fost saptamana trecuta la Budapesta, la conferinta - a fost foarte bine, dar a trebuit sa-mi schimb biletul de intoarcere mai devreme fiindca Petru a racit cu 2 zile inainte, si nu dormea noaptea de muci si stranuturi Am aflat apoi ca asta e clasic la plecarile cand ai copii mici: fac febra sau alte alea fix cand pleci... Sa vedem, ca mai am o conferinta la Paris in ianuarie, una in aprilie, incepe sa se aglomereze
In rest, pregatiri cu plecarea, apoi ziua sotului, apoi joaca muuuulta cu puiul care e din ce in ce mai activ de mai nare dragul , parc, cumparaturi de Craciun, si uite asa trece vremea cu o viteza!!!
E in pozitie de start de de-a busilea dar deocamdata se tot impinge in spate, se tine pe picioruse daca-l tin eu, dar foarte scurt. A facyt 8.850 kg si vreo 73 cm, creste ca din apa, mi-e asa de drag de el (evident)!!!
Si din fericire continua sa fie haplea la masa, papa tot! La voi cum mai e? Strumphi, sper ca s-a dat pishcoata pe brazda!
Sper ca s-au facut si puii bolnaviori bine la loc (Catank parca era cel mai recent) - sanatate multa la toata lumea!
Daca se face vreun plan de intalnire sau se intampla ceva deosebit (schimbat aprole sau altceva) va rog sa-mi trimiteti si mie un PM

Va imbratisez pe toatele


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare fetele
noi am facut febra mareeeeeeee
38.9
nu stiu de ce
maine sper sa merg cu ea de dimineata la medicv
tre sa merg in spital
si nu va zic ce urat imi este
offfffffff
da nu am ce face
daca nu am nici un pediatru porin zona
nici macar unulllll
offfffffffffff
ma apuca nervii
sincer
tre sa stau de paza la noapte
fug sa bag putin somn
pana pe la 1 cand tre sa ii dau medicatia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

noi insemnand antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Ailed sa aiba Maria parete de o vacanta frumoasa! cred ca si tie iti prinde bine

Lalely stai linistita ca eu in fiecare zi eperimentez pina acum am gatit sporadic de 2-3 ori pe an

Mandreac tie si lui Buda Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami si bubitzele cum sunt?
sanatateeeee!pup
moulineta, si da si nu...ca o mai tinea de vb pe Andra, si nu numai, dar ma bucur pt ea ca se distreaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

sunt in urma rau cu cititul... iertare!!

pt cine ma intreba...da, astazi a fost Lucas la gradi la I program scurt de dimi pana la pranz a papat acolo si l am luat la nani. a fost asa incantat... de mult timp tot insista directoarea ( o prietena de a mea!) sa il duc ei acolo la copii sa nu il mai plimb dupa mine la cumparaturi/casa. o sa il mai duc cand am vreo urgenta de rezolvat .

vineri avem si noi serbarea....au organizat ceva surpriza..de abia astept sa vad!!! fii'mea repeta cu mult spor toata ziua ceva de Jesus....

am vazut acum seara multttee poze noi...minunate!!!

ieri L a papat fistic e voie..nu e voie...habar nu am...e mare deja!! 10 luni!!! wowww

incerc sa pun si eu cateva pozici.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, ce mare e L!
daca a papat si n-a avut nimik... f bine
asta e important...!
tu ai luat ce-ti doreai?

Mergi la inceput