Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (98)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

m-ai facut curioasa viss! Deea ce domnisoara ai tu acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-roxy-sa stii ca ma gandesc la voi mereu, dar mai ales cand ne scriiiti intoarcem si noi pupiceiisa-i imaprti unul si anastasiei din partea piticilor
- cu asta cred ca am raspuns la toata lumea care a intrebat de si despre noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, pana duminica sta Maria, aragazul e ceva facut la el, dar s-a trezit sefa si e tommyache break pt mine, am luat un rennie, am rontait niste paine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Neatza la pranz si de la noi!


Catalina Ioana de madutza_bra


Pentru cele care vroiau sa introduca laptele praf: de curand am facut si eu pasul asta. Credeam ca pitica mea nu se mai satura seara cu tzitzi si de aceea se trezeste noaptea. de cand am introdus laptele praf (bea maxim 110 ml) se trezeste cam la fel, hai sa zicem ca a sarit o trezire. Ce-i drept aici cred ca gresesc si eu pentru ca noaptea, cand se trezeste ii dau tzitzi pentru ca asa scapam cel mai repede.
Eu i-am luat initial Hipp si nu l-a vrut de nici o culoare. Acum ii dau Humana si pare sa fie ok. Si eu il fac cu apa plata incalzita.

Yasmi pe mine una nu ma deranjeaza, ba chiar imi place sa ne povestesti cum iti faci casuta. Astept si poze.

Sarmalele pe care le-am facut aseara ar fi iesit bestiale daca nu ar fi fost varza groaznic de sarata (varza cumparata ). Oricum e bine ca acum m-am prins ce umplutura ii place sotului la sarmalele de post, el fiind mai ciudat la mancare. Mama mea mai facea sarmale de post cu nuci si mie mi se pareau super, dar el nu mananca nuci decat coapte. Si mai are o gramada de fitze: vinete nu mananca decat in salata de vinete, dovlecel deloc, nu mananca conopida, brocoli f rar, nu ii place varza calita....Si s-a hotarat sa tina post.

Hai ca iar mi-am varsat aici ofurile mele. Multumesc de ascultare!

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Edit: Na, ca am comis-o si eu
Se pare ca micutzul David are chef de joaca si se ascunde de noi cand parcurgem lista fluturasilor.

David Andrei de Lalely

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Neataaaa!!! Stau cu un ceai maare sub nas shi va citesc. J. ishi face somnicul de frumusete. Afara e un frig shi ploua din 10 in 10 mminute...nu´s ce timp mai e shi asta in toi de iarna?!

Maduta_bra eu sunt aproape sigura ca durerile de cap shi starea pe care ao avut-o sunt consecintele ultimelor doua luni de nesomn si stres. Asa sunt shi eu cind ma supraobosesc, am febra din senin shi dureri de cap. sa fie bine de acum incolo.

Yasmi Sa va fie de bine cumparaturile pt casuta. Si te rog sa nu crezi ca plictisesti...pe mine ma emotioneaza tare cind si cum povestesti tu despre casuta shi cit iti este de draga. Visez shi eu la casuta mea! Poate ne ajuta shi pe noi Doamne-Doamne in citiva ani ;)!

Viss ma bucur ca ne scrii...Pe noi nu vii sa ne vizitezi? Ce ne-ar mai place! Pup frumusetile mici

ailed sa stii ca shi eu ma gindesc des la tine, poate de aia ca esti cea mai aproape de mine dintre toate fetele. Poate facem cumva shi ne intilnim o data la mijloc distanta. Nu cred ca-s mai mult de 150 km :).

Azi la noi e zi de cumparaturi. Ma duc sa fac contul praf (vb lui Strumpf) dar cuminte shi cu minte, caci nu ne prea dau afara banii din casa. Am de cumparat la cadouri!!! Tre sa fac pachet shi pentru Moldova, deci am treaba.

Cind ma intorc, va zic ce-am cumparat.

toate fetele shi revin mai pe seara!


Pup pe voi toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Strumpf merci mami ...suntem super happy ca a decurs totul asa bine la spital shi ca ne putem bucura shi noi de sarbatori!

Vezi ca ochiul se zbate shi de la anemie puternica. Stele in fata ochiului nu vezi? Eu zic sa-ti faci o analiza la singe...Calciu papi suficient?! Si eu aveam dureri mari de oase, dureri cind faceam miscari bruste, de ligamente si totul de la lipsa de calciu si magneziu. Vezi daca gasesti in farmacie Basica Sport. Un complex de minerale super bun pentru mamele ce alapteaza. Un litru de Basica pe zi si in 2-3 saptamani vei fi ca noua...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-roxy-sa stii ca ma gandesc la voi mereu, dar mai ales cand ne scriiiti intoarcem si noi pupiceiisa-i imaprti unul si anastasiei din partea piticilor
- cu asta cred ca am raspuns la toata lumea care a intrebat de si despre noi

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



eu n-am intreabt ca n-am indraznit dar m-am gandit tot timpul la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele ma duc sa stau in pat , ca ma doare rau stomacul
sa-mi tineti pumnii ca tb sa ma duc azi cu Andra la dr la ortopedie la control, ca asa m-a chemat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

Happy te rugam sa treci pe la noi cind poti sa ne zici cum a reushit punctia shi cum e Andrei!!! Sunt cu gindul la voi! Imi pare nespus de rau prin ce a prebuit sa treceti. Noi din fericire am dat aici doar de maini usoare cind ne-au luat singe, au reusit din prima chiar daca J. e un grasan.
Da, o noapte in spital shi pe noi ne-ar fi costat tot peste 600 euro. Noroc ca e acoperit totul de asigurare!

de la noi si numai ginduri bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinora77 spune:

ailed acuma am cascat ochii mai bine shi am vazut ca nu eshti in Cehia ci Croatia...sorry...oricum, ne intilnim noi cindva!

Mergi la inceput