Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (98)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, mad multumesc.

mada intre cele 2 carucioare care ti se pare mai ok?? optam pt hauck ca e firma nemteasca si sunt super ok. designul seamana.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

monas, eu am facut 1100 de km , dar asta vara ,avea 4 luni, manca si dormea.. acum nu stiu ce sa zic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada, mad multumesc.

mada intre cele 2 carucioare care ti se pare mai ok?? optam pt hauck ca e firma nemteasca si sunt super ok. designul seamana.


mamica implinita cu 2 comori !!



yasmi, pai am vazut doar ultimul link pus de tine...celalalt care este? Imi place mult cel din link-ul pus azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Monas, noi am mers asta vara - avea 6 luni- cam 4 ore..pana in Bulgaria. Oricum la fiecare drum imi calculez sa prinda si ora de somn. Ori plec dimineata cu noaptea-n cap, ori imediat dupa masa de pranz. Asa trece timpul mai repede si pt ei si pt noi pauza de dezmortit si ceva de papa, le dau sa rontaie si pe drum fructe/biscuiti, am si dvd de masina..dar pe Cata nu o intereseaza ..si nervi si urechi de fier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

vad ca nu mai e nimeni pe aici..merg si eu sa-mi caut de treaba prin casa..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada celalalt este acesta:http://www.magazine-online.ro/crisenache01/carucioare-sport/carucior-dhs-xv--626805 si o varianta putin mai mare a acestuia, cu roti mai mari (acum ma gandeam ca eu am drumul pietruit la casa, nu asfalt ) este aceasta: http://www.bebytza.ro/483-carucior-----dhs-4026.html am de ales intre primul hauck sa il cumpar de la cineva folosit sau celelalte doua noi din magazin. la pret sunt toate cam la fel. alte variante nu am gasit sa imi placa si tre sa ma hotarasc azi maine cel tarziu ca nu am carucior. am dat sistemul all in one pe care il aveam si acum il car pe Luchi in brate ....ufff


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, te-am luat: Andra avea dimi 7710 g fara nimik pe ea!, bine de luna trecuta a luat 360 de grame ceea ce cred ca e bine acum...
Yasmy, pai mai bine il iei "nou si cumparat" vb Mariei(asa mi-a cerut costum de baie pe la 3 ani, cand vroia sa faca baie in piscinutza de plastic in curte la tara: sa-i aduc costum de baie "nou si cumparat")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-deea-am vazut pe picasa niste poze superbe cu fetele tale-stefy arata de revistacred ca si-a mai tuns parul de cand am fost eu la voi,mult a trecut..si ii sta mai bine,mai buclatimi place la nebunie.sa stii ca ma gandesc serios ca sapt.viitoare-sa-ti mai facem o vizitaasta dc bebicii nu o iau de la capat cu raceala,si fetele tale nu capata nici un muculet pana atunci
-lalely-multumesc de intrebare.e asa bine..mmm...cand se gandeste cineva la noi.sunt bine bebicii.si-au luat o mare portie de dragoste la Tulcea,mami si tati s-au relaxat mental,desi fizic a fost obositor-e cam lungut drumul,le-a trecut raceala,iar eu dc nu mai stau nas in nas cu voi-stau mai mult cu eiasa ca ei sunt multumiti,zambareti, zburdalnici si cuminti.imi pare rau ca esti asa departe-ca acus iti trageam o vizita si poate iti mai inveseleam ziua. dar musai dc trecem prin pitesti,nu te vom rata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

Eu m-am trezit si mai amortita decat ieri, ma doare capul rau si gatul si omplatul stang mi-e amortit, de nu pot intoarce capul la stanga plus ca ieri toata ziua mi s-a zbatut un nerv la ochiul stang nu stiu ce naiba , da foarte des ma si speriasem , si inca sunt, pentru ca in continuare se zbate ochiul si uneori asa de tare ca mi se da pe spate inchid ochiul pana trece ca sa nu mai am senzatia aia nasoala am spus ca daca si azi e asa am sa ma duc la dr, dar sa vedem.... ma gandeam ca poate o avea legatura cu amorteala mea de gat si omoplat stang? sa nu mai spun cat de tare ma doare si spatele , dar asta-i problema veche

Azi imi vine menajera si ne apucam de curatenie generala pentru Craciun, asa in mare cat se poate, oricum i-am spus de acum vreo 2 sapt in urma si stie ca azi nu o sa stea numai 3 ore, ci vreo 6-7 pe putin, mai luam si pauza de cafea si-un biscuite intre timp, nu o muncesc la foc continuu cred ca numa ea o sa puna mana sa faca ceva ca daca eu-s in pioneze cu gatul si spatele, ce naiba sa fac ?

A invatat piscoata mea sa isi dea drumul in fund din stat in picioare, e asa comica cum isi da drumul, incet incet sa nu calce pe oua acum am pus-o pe jos ca statea in patut in picioare si se uita pe geam si batea cu degetelele in calorifer , era si cam plictisita cred si i-am dat de treaba sa scoata tot de pe rafturile mesei

Lalely la multi ani puiului si sa creasca mare sanatos vreau si eu o feliuta de tort de ala bun eu nu-s buna la prajiturit , placinte , cozonac fac, si poate si cate un chec, un biscuite, da nu torturi si creme

Yasmi mie imi place al 2 ea, si culoarea e frumoasa cu atatea drumuri cred ca ai mai slabit vreo 2 kile, da cu stocu de cioco cum stai ? nu cred ca duci lipsa de asa ceva pachet de la soacra ai primit? un panettone bun?

Madutza imi par ebine ca te simti mai bine acum si ti-a trecut durerea de cap ... trebuie sa fi fost ingrozitor non stop cu durere de cap Gata curatenia generala? cu listele cum stai ? totul pus la punct ? eu trebuie sa ma apuc sa fac lista cu ce tre sa car cand mergem la socri si asa am un chef de numa off doar stiu ca e super ok la ei si ma simt bine dar cand numa ma gandesc ca or sa fie 2 matze si un caine in casa aia si piscoata merge in 4 mi se ridica parul pe mine ehh or trece repede 4 zile , sper Distractie frumoasa la serbare azi si vrem pozici cu micul gradinar

Monas eu am mers cu masina mai mult decat 5 ore, cam vreo 10 asa , adica 550 km, cu multe pauze de papa, dezmorteala, aer curat si alte alea... acum nu stiu cati km trebuie sa faceti voi dar sper sa fie ok, atunci piscoata , la jumatea lui sept avea 5 luni jumate si a fost ok, a dormit , i-am cantat, i-am aratat fel de fel de jucarii, mai rau a fost la drumul spre mama ca erau vreo 34 grade afara si in masina rece de la aer cond si afara cand ieseam sa ne dezmortim foarte cald si ei nu i-a convenit deloc caldura, deh british 100% dar in general a fost ok, sper sa fie ok si la voi... ia-le carticele, jucarii, canta-le , arata-le fel de fel de chestii sa ii tii ocupati si o sa fie bine, sau plecati devreme de acasa de la 3-4 dimineata si pana se trezesc ei voi ati si ajuns la destinatie cand plecati si cand va intoarceti ca sa stiu sa nu te mai strig la catalog

Ailed cat sta in tabara Maria? ce-mi plac mie taberele astea, sunt o experienta de neuitat..am fost si eu in cateva cand eram in generala si in excursii si a fost frumos, si acum mi le aduc aminte cum stai cu aragazu`

Andreea eu la umanitare citesc si mai ajut din cand in cand, dar mai mereu evit sa intru pentru ca ma intrsitez rau de tot cand citesc cat de greu poate fi pentru unii oameni, off... daca as avea puteri magice i-as face pe toti sanatosi sa nu sufere nici macar unul , sau bani, la toti le-as da sa se faca bine.. offfLuna trecuta citeam mai mereu pe la umanitare si cat eram eu de in butoi si mai rau imi faceam, si am spus stop, gata... nu mai citesc ca mai rau imi fac ...si acum sa trecem la lucruri mai frumoase, ai o reteta buna de placinta cu mere care sa se faca usor si sa iasa buna si gustoasa nu ca a mea care iese tare mai mereu, nu stiu unde gresesc in compozitie, adica foaia, iesei cam tare... vreau si eu o reteta de foaie de placinta buna, ai ?

Dinora imi pare bine ca sunteti inapoi acasa ok si sanatosi asa e cel mai frumos si bine, petreceti perioada asta magica inainte de Craciun acasa si nu la spital

Roxy, ce mi-a placut aia cu " ce atata mancare, toata ziua gatit, hai sa nu mai mancam " tu ai niste idei geniale, daca s-ar putea sa fie si posibil, ar fi super, nu am mai tine nici diete, nici abdomene nu ati mai face, ca eu una nu pot si nu fac, nici vase de spalat nu ai mai avea poze cu anastasia cand ne mai arati ?

Ia sa imi termin cafeluta si romanul ca prea m-am lungit, revin daca imi mai aduc aminte de ceva/cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-madutza-ma bucur ca unele dintre sfaturile mele sunt si utile.nu e mare lucru,dar eu ma gandesc ca fiecare realizare a lor poate fi utila la un moment dat-de ex. cat au dormit ei in masina in drum spre tl.eu am stat pe scaunul din fata-ptr prima data de la nastere,pana atunci nu mi-am parasit comorile -ma strecuram intre ei pe bancheta din spate..cand s-au trezit le-am preparat biberoanele,si timp de 20 minute le-au tinut singurei-mai scoteam eu din cand in cand din gurinta,sa mai scoata aerul,sa nu se faca cocoloase..dar nu a treb sa le tin eu,pe amandoua e un pic incomod,doar un pic.a fost fain sa stau si pe scaunul din fata-am susotit cu Laur,,el isi mai tinea mana care nu era pe volan pe genuchiul meu..dragalas.

Mergi la inceput