Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Ramo esti tare haioasa exact asa este si Edu, daca ma joc cu el e perfect, singur nu vrea deloc .


Problema parului o rezolv sambata , sunt programata la coafor, sa vedem daca vin razand sau plangand .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Roxy SUPER TARE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

bOBO A DESCOPERIT O NOUA MISCARE. Sta pe burta, se ridica in maini si pe genunchi si se bataie in fata si in spate, dar tare. I se pare foarte distractiv. L-am intrebat daca vrea sa o ia de-a busilea inainte sa stea cum trebuie in fundulet. A inceput de aseara si acum numai asta face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

bOBO A DESCOPERIT O NOUA MISCARE. Sta pe burta, se ridica in maini si pe genunchi si se bataie in fata si in spate, dar tare. I se pare foarte distractiv. L-am intrebat daca vrea sa o ia de-a busilea inainte sa stea cum trebuie in fundulet. A inceput de aseara si acum numai asta face.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


he,he..cred ca e funny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Salutare gasca
Nu prea mai apuc sa scriu dar de citit citesc tot.
Roxi foarte tare faza cu sotul, si eu mai fac asa mai ales ca al meu sot lucreaza cate 12 ore am timp suficient, eu cand nu imi comvine ceva imediat ii zic "vezi ca maine esti la servici si am timp sa fac cum imi place mie, mai bine facem azi amandoi", important e sa iasa cum vrem noi.
Sdcristian bine ca nu ai patit mai rau.
Miha succes la negociere.
Ramona si eu cred ca e bine sa il lasi pe Iustin cateva zile si apoi sa incerci din nou.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Ruxiii i-am dat si eu vit din alea 15 zile prin luna a 3 a parca.
Si fier in a patra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Mamutz eu am iceput sa ii fac supa de legume Nataliei asa: 1 morcov, 1/4 telina, 1/2 patrunjel sau pastarnac taiate bucatele si fierte bine si i-am dat pana acum de 2 ori cateva lingurite de zeama cu putin morcov pasat bine cu furculita, dar Natalia nu a fost prea incantata de gust, oricum mai incercam. Pediatra ta cred ca se gandea la cantitatile alea pt ca copilul nu mananca mult, la inceput abia daca ia cateva lingurite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pufi79


Problema parului o rezolv sambata , sunt programata la coafor, sa vedem daca vin razand sau plangand .




mami de strumf mult iubit Eduard-Gabriel
Doamne ai grija de noi



Si eu vreau sa merg la coafor sa ma tund dar nu prea am timp, dar pana la Craciun sigur merg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Ramona si eu cred ca ar trebui sa il lasi cateva zile si sa mai incerci, dar cu lingurita ca el este invatat sa ii vina laptic din biberon. Cred ca e ca atunci cand vrei sa bei apa si din gresala in pahar este altceva, ai o reactie nasoala, asa si la el.
Si daca nu o sa vrea marut crud incearca cu el copt si pasat bine.
Bobo ieri nu a vrut marut, azi a mancat unul copt intreg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Natalia de cateva zile a descoperit ca are corzi vocale, cand e odihnita tipa de numa, si cand se aude tipa tot mai tare cred ca nu realizeaza ca de la ea vin sunetele alea, e tare haioasa cum sta ea pe pat si tipa.

Mergi la inceput