Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

babyblue poate vrea sa asocieze biberonul doar cu laptele. Incearca cu lingurita sa-i dai si sucul, si poate are dreptate si Roberta si ca poate o sa-i placa mai mult sa manance pisat si dat cu lingurita. Oricum nu dispera ca pana la urma o sa fie bine
Miha eu am la mixer si blender, e Zass, si e ok. Nu trebuie sa fie o anumita marca, doar sa mearga. Eu la Paula nici nu prea l-am folosit ca le-am pisat cu furculita, si putea simti si textura. Eu cred ca blenduite trebuie mai mullt daca vrei sa-i dai supa cu biberon si ii blenduiesti legumele, ca in rest se poate si fara...parerea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

navicula, nuuuuuuuuuuu, Cristina mai bine citeste 5 carti intr-o zi decat sa dea cu aspiratorul Aici eu am gresit pt ca de fiecare data ii spuneam, tu du-te si invata, face mama ...
Dar acum sta in Cj, este studenta si in fiecare sambata impreuna cu colega de camera , fac curatenie generala. Daca ar fi singura, probabil ar face o data pe trimestru:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

navicula, nuuuuuuuuuuu, Cristina mai bine citeste 5 carti intr-o zi decat sa dea cu aspiratorul Aici eu am gresit pt ca de fiecare data ii spuneam, tu du-te si invata, face mama ...
Dar acum sta in Cj, este studenta si in fiecare sambata impreuna cu colega de camera , fac curatenie generala. Daca ar fi singura, probabil ar face o data pe trimestru:)))

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)



lasa ca nici asa nu e rau, sa platesti pe cineva sa faca curat se poate, dar sa invete in locul tau nu poti. Si sora mea e studioasa si autodidacta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Roxy - nu ma mai pot opri din ras super tare!!

Mihaela eu tot blender/mixer de la braun am de mai demult si e super ok.

O noapte linistita sa aveti

Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011



Daaaaaaaaaa,sotul nu a vorbit cu mine 2 zile soacramea nu vorbeste nici acum,era mobila ei de cand era domnisoara

de printesa Alexia Carla (28.06.2011)





Mi-ai inseninat ziua!!!! Esti tare!!!!

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

vai, vai,vai, ti-ai pus-o cu soacra :)))))))))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Neata
Am avut o noapte naspa, Filip s-a trezit de vreo 7 ori, asta dupa ce ieri a dormit peste zi numai cate o juma de ora, iar seara era rupt si tipa de mama focului. Dintii, zic eu si-s complet nepregatita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Cat despre Bibi, eu cred ca oamenii au nevoie de ajutor, este vorba de o suma f mare de bani plus intretinerea lunara medicala a copilului, care inteleg ca este destul de scumpa. Probabil e adevarat ca au fost destul de instariti si acum chiar stau mai bine cu mult decat mine, de ex, dar pentru nimic in lume n-as schimba locul cu ei. In fine, eu am donat, am pus si la bazarul DC, si in alta parte, sotul a donat de pe tel, ca eu am cartela, cred ca acel blogger nu a verificat cine stie ce inainte sa publice ce a publicat si s-a mai si folosit de asta ca sa obtina trafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty

Citat:
citat din mesajul lui corry_28

In legatura cu adormitul copiilor:pana acum doua zile ma plimbam cu ei in brate, pana adormeau.
Uneori, cand adorm mai greu, ii infas (nu f strans) intr-un scutec subtire.Asa se cuibaresc cand dau de caldurica...
De doua zile, citind ce a scris Lissa, am zis sa incerc si eu sa-i pun in patut imediat dupa papa.
Si...surpriza...dupa 15 min de gangureli si chiuieli, au adormit
Am o veioza care proiecteaza desene pe tavan si are si doua cantecele de leagan.
Au stat numai cu ochii pe tavan si au gangurit la desene, pana a venit Ene.
Prin urmare, Florina, merita sa incerci si asta
Iar pentru tine, Lissa, multe




Corry, ia uite ce bine!!! Bravo pentru perseverenta!!! Mai vreau sa ti spun ca m a izbit asemanarea perfecta cu tine la bebe din partea dreapta a pozei de profil. Care din ei e?

Mihaela, cea mai fericita cu mic Imogen Tara
21.07.2011
Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.


Este Matei, adica cel mare (s-a nascut cu un minut mai devreme)
Iustin, seamana cu sotul

Te pup, Miha!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxiiiii spune:

Multumim inca o data pt urari si spunem si noi Lamulti ani cu intarziere Mirunei si lui Gabriel!!

Ieri am fost plecati toata ziua la bunici si eu cu tati la birou...of ce bine e sa mai iau cate o gura de aer din cand in cand ..si seara am iesit in oras la meci :d ...ieri m-am relxat iar Sara a fost maximum posibil de rasfatata ca ziua a stat cu socrii mei si seara cu mami...deci va imaginati cat rasfat! Au tinut-o NUMAI in brate ...la 9 a picat lata si a dormit pana la 9.30 de dimi.

De ieri am inceput sa ii dau un sup,iment alimentar, Wellkids pr ca sunt disperata ca mananca din ce in ce mai putin cu toate ca cuprocultura si urocultura (am reusit finally) au iesit ok...si am acceptat ideea doctoritei de a lua acest siropel...am citit despre el...in principiu ar trebui sa fie ok...sa vedem cum reactioneaza acum la el.

Ramona eu i-am dat tot ce tine de diversificare numai cu lingurita ...si daca nu ii place si eu cred ca nu e pregatit pt diversificare...Sara ar vrea sa manance tot ce am pe masa...saliveaza si isi linge buzele daca mananc ceva in preajma ei :)
Ramo incepi serviciul? Cum o sa faci?
Si pe mine ma bate gandul serios sa incep sa ma duc din ianuarie pe la birou cate 3-4 ore si sa o las cu soacra -mea...

De sarbatori nu am stabilit exact meniul dar oricum gateste soacra mea ca la ei gacem sarbatorile si cred ca pe 1 evadam si noi o noapte la brasov...abia astept!

Roxi bravo...si eu as face la fel..si noi am schimbat mobila dar eu din mobila lipsa am adaugat ca aveam nevoie de spatiu de depozitate practic.

Miha ce bine ca o sa mai ai ajutoare de sarbatori!

Sdrcristiansi eu amras la patania ta cu femeile ...of...eu am o vasta experienta cam neplacuta...am schimbat vreo 10...si eu apelam la mesaje de refuz cami-e era mie rusine de rusinea lor ....acum am gasit in sfarsit pe cineva care face cum vreau eu dar tot are mici defecte...cred ca nimeni nu poate face asa cum ti-ai face tu dar eu nici fara nu m-as descurca.

Ma duc sa ii dau mandrei sa pape si apoi afara ca e tare frumos...saptamana asta am profitat maxim de vreme ...apropo...eu am mutat-o pe Sara in partea sport pt ca nu mai vroia in landou si basta ..acum e incantata ca vede tot :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufi79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxybarbu

Daaaaaaaaaa,sotul nu a vorbit cu mine 2 zile soacramea nu vorbeste nici acum,era mobila ei de cand era domnisoara

de printesa Alexia Carla (28.06.2011)




Roxi you rock



Mergi la inceput