Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Eu ma tund singura pentru ca inca nu am gasit niciun super stilist la care dupa ce ma tunde sa se aranjeze parul asa bine ca la mine
Parul meu se onduleaza singur si cel mai bine se onduleaza cand il tund eu. Evident ca nu il tund perfect, dar cred ca tocmai de aceea se aranjeaza bine.
Si in general cand merg sa ma coafez, toti imi zic ca ce fac ei e deja facut de la natura. Pur si simplu il spal si il usuc,doar daca vreau sa il indrept mai fac ceva in plus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Este super sa ai parul cret sau ondulat, eu il am cret, cret, dar il intind la perie sa stea mai ondulat. Nu stiu sa ma tund singura, bravo tie ca reusesti.

Azi mancam mar si Eric se uita , am muscat o bucata, i-am dat jos pielita , am apropiat bucata de buzele lui si a inceput sa linga marul ca un catelus :)))))))), l-am lasat vreo 2 minute si nu s-a oprit....cred ca-i va placea marul la diversificare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Azi l-am cantarit pe Eric si la 3 luni si 3 sapt , are 7 kg. Lungimea nu stiu ca nu l-am masurat, poate maine

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Ce grasanel! Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Dimineata l-am si masurat si are 63 cm, e bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

bOBO A DESCOPERIT O NOUA MISCARE. Sta pe burta, se ridica in maini si pe genunchi si se bataie in fata si in spate, dar tare. I se pare foarte distractiv. L-am intrebat daca vrea sa o ia de-a busilea inainte sa stea cum trebuie in fundulet. A inceput de aseara si acum numai asta face.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)

ezact asta face si Gabriel de 2 zile , ma gandeam si eu ca o sa inceapa sa s taraie de-a busilea inainte sa sta in fund!! pur si simplu numai pe burta sta, se intoarce la 180 de grade, eu il pun cu fata intr-o anumita parte si el se intoarce exact invers:)) si se si taraste un pic , dar faza cu ridicatul pe genunchi e cea mai tare , mi se pare asa de mare cand face manevra asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Off ce va invidiez ca aveti parul ondulat, al meu e ca batul de drept , si eu tot singura prefer sa ma tund, ultima oara cand m-am tuns la salon a fost acum un an exact. Si pe sora mea o tund doar eu si are asa un par frumos decand ma ocup eu ca toate prietenele o intreaba unde se tunde. N-a ca mi-au murit laudatorii :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Dimineata l-am si masurat si are 63 cm, e bine?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





De ce sa nu fie bine? sigur. Cat a avut la nastere?
Bobo are 7 kg la 5,5 luni si 69 cm; la nastere 3,2 kg si 50 cm (sau 51, nici ei nu s-au decis) si e in grafic, la maxim cu inaltimea. Mie mi se pare f bine puiul tau. La 4 luni avea 6,4 kg si 65 cm. Isi mentine silueta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Hello fetele cucuiete
Roxyyyy deci ai ai fost dementiala !! bravo bravo de 1000 de ori . Eu de multe ori imi pun ceva in cap dar ma si gandesc sa nu gresc , ca de ce nu il intreb si pe el sau daca el a zis nu , eu sa fac da ...dar au fost cateva dati cand eu a zis nu si eu da ;) cum a fost aseara , am dat comanda de scaun de masa ptr Ruxi si maine ajunge !! sunt f multumita ca l-am gasit la oferta cu 50 lei mai ieftin !! conteaza ...
Pufi
Mihaela nu iti mai face atatea probleme, stiu ca tu vrei sa impaci pe toata lumea , toti sa fie fericiti si multumiti Imi sigur o sa aibe caracterul tau , chiar daca acum este mai dificila
Anaemi
Glina este foarte bine cavalerul !! pupam si mamica dulce
Mamutz incearca sa il filmezi pe Bobo , tare mult as vrea sa il vad cum face, sa vedem si noi cum o sa faca mandra
Corry pentru fiecare !
Ramona incearca sa ii amesteci orezul cu mar copt . Poate vrea asa ...sau doar mar copt ...nu stiu ce sa zic , imi pare rau :( noi mancam de ma sperie, se stramba la ceva nou dar nu refuza , primele lingurite , apoi le savureaza de numa
Am fost si noi azi la vaccin si la 4 luni si 2 sapt avem 7kg si 67 cm
fug sa scot placinta cu dovleac de la cuptor !! va servesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Dimineata l-am si masurat si are 63 cm, e bine?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)



Foarte bine. Luca avea la 3 luni 65, dar el a avut la nastere 56 cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

[quote]citat din mesajul lui Gliana

Dimineata l-am si masurat si are 63 cm, e bine?
mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si C

[quote]
De ce sa nu fie bine? sigur. Cat a avut la nastere?
Bobo are 7 kg la 5,5 luni si 69 cm; la nastere 3,2 kg si 50 cm (sau 51, nici ei nu s-au decis) si e in grafic, la maxim cu inaltimea. Mie mi se pare f bine puiul tau. La 4 luni avea 6,4 kg si 65 cm. Isi mentine silueta
Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


a avut 3200 si 51 cm

Mergi la inceput