Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Buna dimineata! M-a mahnit raspunsul...S-a decis sa nu mai fiu?Cine a decis? Brusc exista un comitet care decide cine sa fie si cine nu? Credeam ca exista un grup liber, in care fiecare isi exprima opiniile liber si atunci cand are ceva de spus. Sunteti un grup foarte unit..Ma repet, cum am lipsit o perioada..in momentul in care m-am reintors in grup am simtit ca nu prea ma baga nimeni in seama asa ca am decis sa stau putin mai departe. Asta nu inseamna ca nu va urmaresc, ca nu ma bucur alaturi de voi de progerele bebilor vostri. A se vedea ca nu am fost tocmai pasiva in acel grup de pe FB.
Imi pare foarte rau ca cineva a decis ac est lucru fara macar sa ma instiinteze de acest lucru in prealabil. Cat despre uitat...sa fim serioase! Exista un doc in acel grup in care mi-am trecut si id-ul de pe acest site.
Ma repet..m-a mahnit...credeam ca suntem libere sa postam doar cand avem o opinie..Ca eu sa ma bag cu forta in discutie ...nu e genul meu. Daca asta e decizia voastra...o respect...va multumesc pentru scurtil timp in care m-ati acceptat in randul vostru si va urez numai bine!!! Cu drag...
P.S. Cineva posta despre raceala pentru mamicile care alapteaza. Functionaeaz f bine Imunorezistan (medicament homeopat), Stodal- pt tuse, Homeogene-pt dureri de gat. Oscilo e bun si el dar eu am luat si a dat rezultate foarte bune Imunorezistanul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

De zapaceala am uitat sa citez si mesajul Glianei de pe pagina 14. Sorry..Sper ca nu ma penalizati si pentru asta:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

iustin a dat in boala vorbitului, trancane de ma capiaza de cap.(acum trancane de vreo ora, uitandu se la tv). E un scump.
aseara se uita la becul de la veioza si se certa cu el. l am filmat, dc am timp il pun pe FB.:)

am lasat o balta cu diversificarea, o sa stau pana pe la 6 luni si gata. Tu stii cel mai bine.

eu va anunt cu multa fericire ca mie mi a incetat caderea parului. aproape complet. imi pica doar cateva fire la baie si doar cand ma pieptan. Estinorocoasa, eu, din cauza ca alaptez, nu pot sa fac niciun tratament.


miha, este posibil sa o streseze drumul cu masina, sau plimbarile lungi. oricum ma bucur ca esti mult mai calma si mai optimista.:)

gliana, este dementiala cu sexul. pe bune.:)) toti barbatii e drept, pica la asa ceva:)


roxy, esti f tare. mai ales ca era mobila soacrei.:)))

lori, pupici!

alexia, felicitari pentru scaunel, sa l stapaneasca sanatoasa ruxi si sa se bucure de el si de papica multa. sunt invidioasa pe apetitul lui ruxi. cand oare o sa l vad si pe iustin la fel?

orez si cereale nu i mai dau deloc. se constipa de la ele si urla ca injunghiat. eu evit pe cat pot sa se constipe de la ceva. mai bine face diaree.

paula, lui iustin i a trecut cu sudocrem si o crema preparata la medicul de familie, cu lanolina, antibiotic, zinc si inca ceva, in 24 de ore era gata.aaa si inca ceva, sa l dai cu albastru de metil si sa l lasi cu funduletzul la aer, pe o aleza.
oricum sudocremul este cu adevarat cea mai buna crema din comert.
la alea preparate e imp sa fie respectata reteta de baza.
I-am dat si cu sudocrem, vad ca tot tridermul e mai bun pana la urma. S-a mai dus dar inca mai e putin iritat. Am o lanolina de la Medela, e pentru sani, o fi buna si pt el?



_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Paula, ce super ca te poti tunde singura!!!

Gliana, haha am ras la faza cu marul!!! Vorba ta, cred ca i va place marul lui Eric, mai ales ca e dulce!! In legatura cu inaltimea, nu e super relevanta, depinde foarte mult si de parinti cat de inalti sunt, plus de asta, unii copii cresc mai repede la anumite varste si mai incet la alte varste. A mea are 61 cm, nici macar nu stiu daca am masurat o bine, dar am s o mai masor in vreo luna sa vad care e treaba.

ROBERTA, felicitari si tie pentru performantele lui Gabriel!

ALEXIA, multumesc asa mult pentru incurajarile tale! Te pupic dulce!!! Bravo pentru scaun!!!! Si Ruxi sa l foloseasca cu placere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

La multe lunite cu sanatate sarbatoritilor zilei:

LUCA de gheveronica
ALEXANDRU-GABRIEL de Mihaela_V
VALERIA de marryan!
si de la noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amaia

Buna dimineata! M-a mahnit raspunsul...S-a decis sa nu mai fiu?Cine a decis? Brusc exista un comitet care decide cine sa fie si cine nu? Credeam ca exista un grup liber, in care fiecare isi exprima opiniile liber si atunci cand are ceva de spus. Sunteti un grup foarte unit..Ma repet, cum am lipsit o perioada..in momentul in care m-am reintors in grup am simtit ca nu prea ma baga nimeni in seama asa ca am decis sa stau putin mai departe. Asta nu inseamna ca nu va urmaresc, ca nu ma bucur alaturi de voi de progerele bebilor vostri. A se vedea ca nu am fost tocmai pasiva in acel grup de pe FB.
Imi pare foarte rau ca cineva a decis ac est lucru fara macar sa ma instiinteze de acest lucru in prealabil. Cat despre uitat...sa fim serioase! Exista un doc in acel grup in care mi-am trecut si id-ul de pe acest site.
Ma repet..m-a mahnit...credeam ca suntem libere sa postam doar cand avem o opinie..Ca eu sa ma bag cu forta in discutie ...nu e genul meu. Daca asta e decizia voastra...o respect...va multumesc pentru scurtil timp in care m-ati acceptat in randul vostru si va urez numai bine!!! Cu drag...
P.S. Cineva posta despre raceala pentru mamicile care alapteaza. Functionaeaz f bine Imunorezistan (medicament homeopat), Stodal- pt tuse, Homeogene-pt dureri de gat. Oscilo e bun si el dar eu am luat si a dat rezultate foarte bune Imunorezistanul.


Alina Sofiei Elena -23.06.2011 si a Mirunei Andreea -24.02.1998


Imi pare rau ca te-ai mahnit, nu cred ca s-a gandit cineva sa te excluda in mod special. Eu, cu scuzele de rigoare, nu imi aduc aminte sa fi citit mesaje de la tine si oricum habar nu am cum se sterge cineva din grup. O sa incerc sa fiu mai atenta, probabil si oboseala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Merci pt raspunsul privitor la raceala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Noi scaunel de masa am primit la botez si am vazut ca are vreo patru trepte de reglare a spatarului.
Mie imi e mai la indemana acum sa il pun intre perne cand ii dau papa. I-am dat supica. Pus frumos in scaunel, eu ii bagam in gura el dadea afara si a inceput sa maraie. L-am mai lasat cateva minute si l-am pus intre perne si nu i-am mai bagat zeama aia direct in gurita, ii bagam usor lingurita si il lasam sa soarba, asa i-a placut tare, se mai intidea sa ii dau cand a terminat. Marutul la 10 il papam ff bine, doar o data nu l-a vrut. Si apoi tzitzica ca tot ea e baza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Imi pare rau ca te-ai mahnit, nu cred ca s-a gandit cineva sa te excluda in mod special. Eu, cu scuzele de rigoare, nu imi aduc aminte sa fi citit mesaje de la tine si oricum habar nu am cum se sterge cineva din grup. O sa incerc sa fiu mai atenta, probabil si oboseala.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Nu e vorba de scuze...Si nici nu m-am gandit ca ar fi facut-o cineva in mod special:((( Doar ca m-a afectat si habar nu aveam ca ma poate intrista atat de tare aceasta exculdere.
Sunt genul mai timid...voi sunteti deja o gasca. Va cunoasteti, va impartasiti toate cele, unele dintre voi va intalniti..eu ma simt stinghera sa ma bag in discutiile voastre..Ca drept dovada ca la mesajul de ieri mi-a raspuns doar Gliana careia ii multumesc pentru asta. Dar asta nu inseamna ca nu va urmaream...bebeii sunt niste dulci, m-am bucurat alaturi de voi la diversele evenimente prin care ati trecut si am lasat sa se vada asta prin diversele comentarii la foto, filmulete, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Si am fost harnicuta, am terminat cu toba, carnati, leber etc, sunt deja la congelator. Vreau sa am timp si de mine in preajma sarbatorilor.

Mergi la inceput