Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Buna fetele!

Am fost si noi la masurat si la plimbat azi.Deci avem 70 cm si 8310g la 5 luni si aproape 2 saptamani.
Am fost apoi si ne-am plimbat prin mall;am mai luat ceva cadouri,am mancat mancare japoneza de care-mi era super pofta,iar Luca a tipat intr-una de fericire,radea la toata lumea...super baiata are mama de-mi vine sa-l mananc non-stop!Va spun, nu mai pot dupa el.
Acum caut pe net cum sa-i fac Alexiei si sotului,separat,o felicitare de Craciun pe hartie ,dar cu fetru.sa vad ce gasesc!

Va pup pe toate si va urez un inceput de weekend minunat!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png



Wooow...felicitari grasunelului!

Maine e sotul meu liber si dam si noi ( eu si Maria)iama in mall...si tre sa ajungem si la Ikea sa luam forme de briose. Este ziua noastra de rasfat....Luca ramane acasa dar cred ca se duce cu tati pe stadion la meci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata
Multumesc fetelor pt incurajari, am avut noroc ca Natalia a dormit de la 10 pana la 8 dim cu o trezire de papat pe la 4 jumate, oricum mi-am mai revenit.Azi Iustina si Stefi sunt invitate la o vecina e ziua fetei ei si de pe la 12 le trimit acolo si asa mai respir si eu cateva ore.Azi mi-am propus sa fac si curatenie prin casa, sa vedem daca si reusesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Fetelor am si eu cateva nelamuriri despre alocatie/indemnizatie:
1. voi primiti alocatie si indemnizatie pt luna in curs sau pentru luna care a trecut?
2. pt luna in care e nascut bebe nu se da alocatie?
Intreb si eu pt ca zilele trecute am primit si eu banuti pt Natalia si dupa cum am socotit eu este alocatie pe 3 luni si indemnizatie pe 2 luni(eu de la 1 oct am depus actele pt indemnizatie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Fetelor am si eu cateva nelamuriri despre alocatie/indemnizatie:
1. voi primiti alocatie si indemnizatie pt luna in curs sau pentru luna care a trecut?
2. pt luna in care e nascut bebe nu se da alocatie?
Intreb si eu pt ca zilele trecute am primit si eu banuti pt Natalia si dupa cum am socotit eu este alocatie pe 3 luni si indemnizatie pe 2 luni(eu de la 1 oct am depus actele pt indemnizatie)

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)


Te pup,Anca.
Copii nostri au aceeasi varsta (nu se mai pun trei zile).
Indemnizatia nu am primit-o pana acum....
Alocatia am primit decat pe 2 luni, desii si eu ma asteptam la 3...
Parca tu intrebai de teinele ptr cereale?Eram curioasa daca sunt ok cele 3+ roze, cum a spus Roxy.Ai mei se ineaca cu ele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Corry nu eu am intrebat de tetinele ptcereale, altcineva cred.
Acum eu chiar nu mai inteleg cum functioneaza sistemul asta cu alocatii/indemnizatii. Sa inteleg ca tu ai primit mai putin decat mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Am racit
Mamicile care alapteaza si au fost racite, ce ati luat.
Eu iau Oscilo, ceai din catina proaspata (am la congelator) si am luat si un paracetamol simplu. Si ceai de lactatie cu miere la greu.
Cu masca pe fata evident si copilul exilat in patut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Bobo a plecat in patru labe, dar inapoi, ca doar e racusor nu?
Deci nici poveste sa il mai las singur in pat. Aseara abia am reusit sa ii fac masaj pe spate, a stat numai in patru labe si tot se ducea inapoi. Si ii fac in pat, cocosata, ca nici nu mai intra in discutie sa il urc pe masuta. Ce brusc incep sa faca cate ceva nou. Dar in fundulet nici nu mai incearca sa stea de cand a descoperit ca se poate deplasa. Eu sper sa stea si in fundulet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Neata de la Cardiff!!!

Uram la multe lunite cu sanatate sarbatoritilor zilei:

LUCA de gheveronica
ALEXANDRU-GABRIEL de Mihaela_V
VALERIA de marryan




Noi suntem bine, super alintate de bunica si toti in jur iar mami are o mica, binevenita pauza!

Urez tuturor fetelor o zi nemaipomenita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

Am racit
Mamicile care alapteaza si au fost racite, ce ati luat.
Eu iau Oscilo, ceai din catina proaspata (am la congelator) si am luat si un paracetamol simplu. Si ceai de lactatie cu miere la greu.
Cu masca pe fata evident si copilul exilat in patut.

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Paula, imi pare tare tare rau! Eu am luat miere MANUKA cu 10+ si mi a fost de super ajutor (chiar am mancat destul de multa miere). De asemeni, eu am baut mult ceai cu lamaie. Iti doresc multa sanatate si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Si Paula, felicitari pentru Nectarie! Pare asa de frumos ce zici draga!!! Ce n as da sa l vad si eu!

Hai ca totul va fi bine cu raceala!!!!

Mergi la inceput