Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (28)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Pai eu sunt gaina batrana cu cocosul tanar.....nu radeti, vb serios :)))))))) si cand o sa fiti de varsta mea....o sa rupeti patul :)))))).... Doamne iarta-ma ca eu cica postesc ...dar azi, numai pacate am facut.....
Pai ce pacate? ai mei au taiat porcanu' si m-am dus sa iau ceva de la ei, de parca nu puteam sa astept pana maine si am tras cu ochiul la carnatii afumati care atarnau pe batz...si care miroseau de numa si in mintea mea.....iuhuuu ce as hali o bucatica....ce porc sunt........Maine ma spovedesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

SAlutare si de la noi


La multe lunite sarbatoritilor de azi


Gliana ai fost tare tare de tot cu sexul. Eu visez doar, ca de as afce cred ca as adormi. Sunt fff obosita, s-au inceput pregatirle la biserica pt CRaciun deci: cozonaci, carnati si alte bunanati. MIercuri am ajuns tarziu acasa, Ana imi tusestem Filip s-a tot foit si el si uite asa nu dorm mai mult de 5 ore pe noapte. Oricum e bine in comparatie cu luna trecuta.

Imi plae mult luan decembrie, pe cat de frumoasa pe atat de obositoare.
Maine avem si noi prima serbare a Anei, vine Mosu. E asa de draguta, stie 3 colinzi, 3-4 poezi de Craciun... o sa o filmez sa v-o arat.De abia astept...am niste emotii. Aaa, nu v-am zis ca mi-au laudat-o la gradinita ca e "smart" ca ii s[pune de 2 ori o poezie sau un cantecel si ca il stie 80%. Imi e asa de draga...mai nou imi spune:"mami, nu te stresa"...cand face o boacana

Filip e un dragut si el, rade non stop, nu mai sta deloc pe spate, in secunda doi e pe spate, mai nou isi baga genunchi sub el si se taraste ca o omida dintr-o parte a alta a patului.

AAA, pt noile mamici: incepand cu luna 5-a nu va mai puneti copilul in patul vostru pentru a da fuga repede la wc, sa sa mestecati in oala de pe foc. Sunt mai rapizi decat credem si dureaza cateva secunde sa pice din pat. Daca trebuie sa mergeti/faceti ceva urgent cel mai sigur loc este tarcul/patutul lor.

O zi buna sa aveti




Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


Distractie placuta printesei si abia astept sa vedem filmuletul/pozele
Cat despre decembrie-si eu il iubesc asa obositor cum este.Are farmecul lui;toata lumea-i fericita,parca mai buna,iar copii sunt in extaz
Pregatiri usoare !

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Buna fetele!

Am fost si noi la masurat si la plimbat azi.Deci avem 70 cm si 8310g la 5 luni si aproape 2 saptamani.
Am fost apoi si ne-am plimbat prin mall;am mai luat ceva cadouri,am mancat mancare japoneza de care-mi era super pofta,iar Luca a tipat intr-una de fericire,radea la toata lumea...super baiata are mama de-mi vine sa-l mananc non-stop!Va spun, nu mai pot dupa el.
Acum caut pe net cum sa-i fac Alexiei si sotului,separat,o felicitare de Craciun pe hartie ,dar cu fetru.sa vad ce gasesc!

Va pup pe toate si va urez un inceput de weekend minunat!

Loredana
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxybarbu spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Salutare. Ce mai fac fetele si bebeii?
Eu sunt asa obosita se simte ca e vineri. Abia astept sa se faca seara sa se culce fetele ca sa pot si eu sa dorm. Cateodata simt asa o oboseala de mare si parca nu mai am energie pt nimic.Dar o trece si perioada asta mai obositoare pt noi.Fetele voi cum va incarcati "bateriile cu energie" cand nu mai puteti?

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)


Eu cand nu mai pot duc fetita la mama si dooooooorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Anca, eu culc copiii mai repede si incerc sa ma relaxez. Chiar daca stau doar in pat intinsa, tot e ceva. Cand nu mai pot deloc, s-a intamplat de vreo 2 ori, il chem pe Cristi si plec. O ora de singuratate imi prinde tare bine si ma refac complet.

e greu, dar atat de frumos

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

navicula, parca tu ziceai ca suntem din aceiasi zi? Norocul nostru


Lori, multumesc

Ana e cu febra, vad ca dupa ce si-a facut tylenol-ul efectul e vesela. Sa speramc ava fi bine pe maine

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Buna fetelor
Iaca si eu pe aici . Am luat o mica pauca , fiins socru la mine mi-e rusine sa intruu in timp ce se speteste el sa-l tina pe Filip in brate si ar fi o groaza de lucru.

Cu intarziere urez si eu LA MULTI ANI pe cine am ratat si celorlalte sarbatorite din luna aceasta.

Miha sa stii ca ai dreptate in ceea ce priveste zodia pestilor am si eu unul acasa 'prost de bun' .Eu ca rac vreau sa-i impac pe toti dar el ma intrece.

Filip al meu a dat 'bine' la contrulul de 4 luni: isi tine capul-da; ma urmareste cu privirea -da; rade-da . Asta a fost tot. La greutate am iesit din grafic .

Vorbeati la un moment dat de dormit si am zis ca neaparat trebuie sa va povestesc de noi. Co-sleeping e putin spus la noi este 'brate-slepping'. In perioada de reflux il tineam in brate sa doarma inclusiv noaptea iar eu dormeam in fund. Acum e mai bine, am cateva nopti in care doarme cate 5-6 ore si atunci reusesc sa il pun langa mine. Ziua nici nu se discuta doar in brate. Si nu sunt la primul copil sa sa nu stiu cum se mananca treaba. Dar va trece. Ma distrez de socru cum isi aranjeaza patul cad vine vremea de culcat copilul.

Noi trecemm prin prima raceala serioasa, ne batem cu febra de cateva zile, noroc cu bunicul care ne consulta zilnic.

Fug ca bat la usa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

squirrel, ti-a fost si tie greu cu bb....dar toate trec, ei cresc si noi doar ne amintim, chiar ne amuzam si poate nu ne vine a crede cat de rezistente am fost la atata solicitare. Asta e mamica...:)
Ai grija cu raceala, bine ca ai dr la scara, cum se spune...nu-mi fac griji pt voi daca este el acolo.
Te pup si pe tine si pe bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Miha o scumpa ca intodeauna . Multumesc!
Imi pare rau ca nu ai reusit sa ajungi la cofetarie, te invit eu la un tort cu crema de zahar ars , ca am facut ieri doua.
Ma bucur ca metoda Lissei functioneaza
Lorialex si mami2mami Foarte frumoase povestile voastre, am tot vrut sa scriu si tot am uitat

La multi ani sarbatoritilor de ieri:
PHILIP-CHRISTIAN de Krissy
LEONARD-CRISTIAN de Veronica75
INGRID si EDUARD de cristy1977

anca-28 o baie si un somn bun, sau trimis afara gasca pentru macar jumate de ora Sper ca ai reusit sa te odihnesti in noaptea asta.
Gliana norocoaso
lisssa_ana a mea spune "nu-i nimic mami, a fost un accident"
Da, norocoasele de raci...Sensibile, dar puternice
Pupam printesa sa-i treaca febra.
squirrel ca ziceai tu mi-am amintit si eu de dormitul in fund si cu Paula pe mine si a doua zi eram

Va doresc un sfarsit de saptamana frumos, ca nu cred ca o sa mai intru astazi.
Vreau sa merg in vizita astazi la doua verisoare care au bebei de 1 luna si 1 luna jumatate si vreau sa le pregatesc ceva mancare gatita...asta a fost si motivul torturilor cu crema de zahar ars

Si nu in ultimul rand La multi ani ! sarbatoritilor zilei
LUCA de gheveronica
ALEXANDRU-GABRIEL de Mihaela_V
VALERIA de marryan

Ma duc la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyblue

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

SAlutare si de la noi


La multe lunite sarbatoritilor de azi


Gliana ai fost tare tare de tot cu sexul. Eu visez doar, ca de as afce cred ca as adormi. Sunt fff obosita, s-au inceput pregatirle la biserica pt CRaciun deci: cozonaci, carnati si alte bunanati. MIercuri am ajuns tarziu acasa, Ana imi tusestem Filip s-a tot foit si el si uite asa nu dorm mai mult de 5 ore pe noapte. Oricum e bine in comparatie cu luna trecuta.

Imi plae mult luan decembrie, pe cat de frumoasa pe atat de obositoare.
Maine avem si noi prima serbare a Anei, vine Mosu. E asa de draguta, stie 3 colinzi, 3-4 poezi de Craciun... o sa o filmez sa v-o arat.De abia astept...am niste emotii. Aaa, nu v-am zis ca mi-au laudat-o la gradinita ca e "smart" ca ii s[pune de 2 ori o poezie sau un cantecel si ca il stie 80%. Imi e asa de draga...mai nou imi spune:"mami, nu te stresa"...cand face o boacana

Filip e un dragut si el, rade non stop, nu mai sta deloc pe spate, in secunda doi e pe spate, mai nou isi baga genunchi sub el si se taraste ca o omida dintr-o parte a alta a patului.

AAA, pt noile mamici: incepand cu luna 5-a nu va mai puneti copilul in patul vostru pentru a da fuga repede la wc, sa sa mestecati in oala de pe foc. Sunt mai rapizi decat credem si dureaza cateva secunde sa pice din pat. Daca trebuie sa mergeti/faceti ceva urgent cel mai sigur loc este tarcul/patutul lor.

O zi buna sa aveti




Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


cel mai bun sfat! eu am patit asa. l am pus pe mijl patului si amfugit pana la bucatarie si l am gasit pe margine cu capul atarnat si se uita la parchet gata sa cada.


ce funny e ana! mami nu te stresa! super tare!

zau felicitarile mele ca mai ai timp sa fac cozonaci si toate cele! pe bune...

eu am renuntat complet la gatit. cel putin pt o vreme. prb ca de craciun ma apuc sa fac ceva pregatiri, dar nu f multe.

_

Mami de Iustin-Andrei (18.07.2011)
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....






Si noi am patit-o, noroc cu soacra-mea.

Am dat o fuga la bucatarie cu fii-mea sa facem snitele si l-am lasat in pat....ce sa vezi...vine disperata de soacra-mea cu gura mareeee ca Luca mai are nitel' si cade din pat....era prima data cand sa intors de pe spate pe burtica ...si vb ta Ramona...privea parchetul si radea in hohote
Nemernica ne spioneaza pe geam, era seara si ea isi intindea rufele pe sarma in curte...si normal, a bagat si un ochi si la noi in casa ca altfel nu se simtea bine

Mergi la inceput