Aspirante optimiste (744)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Bob, ai PM!
Fetelor, am auzit pe dna Viorica zicand ca nu prea mai raspunde la telefon ca nu mai poate.


5 weeks and 5 day
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel

Nu-i nimic, mi-l trimiti diseara intr-un pm, te rog? Ca sa-l am sa sun maine. Nu e graba. Sper doar sa nu fiu inoportuna cu telefonul, dar oricum sun, ca nu rezolv nimic cu rusinea

ma gandesc ca am ceva concediu in decembrie si poate-l rog pe tata sa ma arunce din masina intr-o dimineata acolo si apoi sa pot sta in pat sa ma refac, ca eu mereu sunt varza dupa ce mi se recolteaza sange

Vreau doar sa imi scot si cuiul asta din inima, ca e nitelus bagat acolo si e pacat sa raman cu dubii, daca am sau nu ceva probleme. Si daca tot sunt gratuite analizele si as avea timp la dispozitie sa merg, e si pacat sa nu rezolv acum, cat pot, nu?

Wishing for rainbow baby dust !


Da Bob,
ti-l dau diseara cand ajung acasa
PM si suni maine

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Bob, ai PM!
Fetelor, am auzit pe dna Viorica zicand ca nu prea mai raspunde la telefon ca nu mai poate.


5 weeks and 5 day
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!




pfffff
mie chiar Dansa mi-a dat nr de mobil acum 2 saptamani cand am fost la Fundeni

Poate are Bob noroc

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

cam apatic forumul zilele astea
treziti-va, vin sarbatorile, trebuie sa fim fresh si 'in the mood'
braduti, globulete, bombonele (aici ma ia depresia...ca-s grasa....)
Mos Craciuuuun!!!!!

eu propun sa scriem o scrisoare comuna Mosului
asa o sa ii fie mai usor sa localizeze dorintele cu bebe in ele si sa le indeplineasca pe toate fara exceptie si fara sa mai omita vreuna

ca e si el batran....nu?
ce parere aveti?
zici ca m-am tzacanit la cap

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Mie chiar ieri mi-a dat dna Viorica nr de trl si mi-a zis orice am nevoie sa stiu sa ii dau sms ca imi raspunde. Mi-a zis si mie ca la telefoane nu rasp dar la sms rasp la toate. Bafta Bobule, eu prima data am avut si adev si trimitere de la med de fam dar nu a oprit nimi , ulterior m-am dus fluierand. Pup.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne_marie79 spune:

Moni , foarte frumoasa ideea ta de a scrie cu toatele o scrisoare aici mosului . Iata scrisoarea mea:


Draga Mos Craciun,


Te rog sa ma ierti ca nu ti-am mai scris de atat de multa vreme, poate de pe vremea copilariei cu miros de brad nins si de sarbatoare....Iti scriu insa acum, cand vad ca lumea e pe zi ce trece tot mai rea si mai bolnavicioasa. Datorita acestui fapt, te rog sa aduci cate un sac de bunatate oamenilor rai si cate un sac de sanatate fiecarui om bolnav...
Pentru mine nu stiu ce sa-ti cer! Dragoste ti-am cerut candva. Si mi-ai adus....Ti –as cere o lume mai buna ... Dar cine stie daca ochii dumitale batrini si obositi de lumina cruda a zapezilor cu care te lupti an de an ca sa ne aduci tuturor bucurie nu se vor insela din cauza furtunilor de ceata argintie? Eu vreau sa iti pot scrie si peste cativa ani…
Ti-as cere liniste si pace sufleteasca, dar stiu ca sunt atatia oameni zbuciumati si atatia copii batrani inainte de vreme care au nevoie de asta, incat nu indraznesc sa le vreau pentru mine. De aceea, daca nu m-ai uitat si daca crezi ca inca mai merit un cadou, fa doar ca lacrima sa-mi fie iarasi limpede, iar ochii, ochii mei te rog mai fa-i macar o data sa straluceasca asa cum straluceau cand ne-am intalnit prima oara...
Apoi daca vrei, adu-mi un brad fermecat te rog, pe care sa il impodobesc cu vise in care zambetele nu se pierd, iar lacrimile, prizoniere fara glas, nu mai stralucesc, dar nu mai dor! Un brad pe care sa asez imbratisari fara sfarsit care nu dor cand bratele trebuie sa se desclesteze. Da... asta vreau! Printre cadourile rasturnate sub brad nici nu ma uit deoarece stiu ca mi-ai pastrat deja ceea ce este al meu....Si , inca ceva : TE ROG , AI GRIJA DE MINE SI DE FETELE DE PE ACEST FORUM , AJUTA-NE SA PURTAM UN SAMBUREL IN PANTEC SANATOS , IAR PESTE 9 LUNI SA FIM MAMICI!


Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!

Cu ajutorul lui Dumnezeu ... 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Azi am auzit-o pe dna Viorica spunand cuiva (care probabil ca o sunase si nu a raspuns). In caz ca aveti nevoie, mai am un nr. de mobil la care mi s-a raspuns de 2 ori.


5 weeks and 5 day
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Sa vina Mosu'!!!!! Eu nu stiu unde sa pun bradutul, are 1 m si e de plastic (tot asa, nu vreau sa contribui la taierea brazilor, mai ales teierea ilegala)...Nu am de ce sa il ancorez, decat de calorifer . Va fi show cu motanul zapacit care e de 2 luni la noi. Am inceput sa pun globuri din acelea cu apa si jucarii inauntru, lumanarele, decaoratiuni de Craciun...nu stiu cand vom merge la cumparaturi, incercam sa ne limitam sa nu cheltuim aiurea si apoi sa aruncam mancarea si alte chestii...Trebuie sa iau cadouri pentru 2 fetite de 2 ani si habar nu am ce sa le iau...daca aveti idei, spuneti-mi!
Una din ele are cam toate jucariile posibile si e un copil istet pt varsta lui, cealalta nu prea se joaca cu jucarii, mai mult le strica.



5 weeks and 5 day
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne_marie79

Moni , foarte frumoasa ideea ta de a scrie cu toatele o scrisoare aici mosului . Iata scrisoarea mea:


Draga Mos Craciun,


Te rog sa ma ierti ca nu ti-am mai scris de atat de multa vreme, poate de pe vremea copilariei cu miros de brad nins si de sarbatoare....Iti scriu insa acum, cand vad ca lumea e pe zi ce trece tot mai rea si mai bolnavicioasa. Datorita acestui fapt, te rog sa aduci cate un sac de bunatate oamenilor rai si cate un sac de sanatate fiecarui om bolnav...
Pentru mine nu stiu ce sa-ti cer! Dragoste ti-am cerut candva. Si mi-ai adus....Ti –as cere o lume mai buna ... Dar cine stie daca ochii dumitale batrini si obositi de lumina cruda a zapezilor cu care te lupti an de an ca sa ne aduci tuturor bucurie nu se vor insela din cauza furtunilor de ceata argintie? Eu vreau sa iti pot scrie si peste cativa ani…
Ti-as cere liniste si pace sufleteasca, dar stiu ca sunt atatia oameni zbuciumati si atatia copii batrani inainte de vreme care au nevoie de asta, incat nu indraznesc sa le vreau pentru mine. De aceea, daca nu m-ai uitat si daca crezi ca inca mai merit un cadou, fa doar ca lacrima sa-mi fie iarasi limpede, iar ochii, ochii mei te rog mai fa-i macar o data sa straluceasca asa cum straluceau cand ne-am intalnit prima oara...
Apoi daca vrei, adu-mi un brad fermecat te rog, pe care sa il impodobesc cu vise in care zambetele nu se pierd, iar lacrimile, prizoniere fara glas, nu mai stralucesc, dar nu mai dor! Un brad pe care sa asez imbratisari fara sfarsit care nu dor cand bratele trebuie sa se desclesteze. Da... asta vreau! Printre cadourile rasturnate sub brad nici nu ma uit deoarece stiu ca mi-ai pastrat deja ceea ce este al meu....Si , inca ceva : TE ROG , AI GRIJA DE MINE SI DE FETELE DE PE ACEST FORUM , AJUTA-NE SA PURTAM UN SAMBUREL IN PANTEC SANATOS , IAR PESTE 9 LUNI SA FIM MAMICI!


Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!

Cu ajutorul lui Dumnezeu ... 5+


Ce frumoasa scrisoare ai scris.Felicitari.
Eu mai devreme am ajuns acasa, azi pe la amiaza am simtit niste dureri ca si cum ar fi fost contractii si mergeam pe strada, parca nu mai puteam merge apoi au incetat asa cum au venit din senin si dupa amiaza am simtit curgang ceva de vreo 2 ori se apropie ovulatia.
va pup

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo_82 spune:

Buna dragutelor,

Kimmy, Ca_mila, felicitari pt. inimioare!Va doresc voua si lui MeAlex si Anne sarcina usoara si la termen.
Fetele cu Z1, , capul sus si fiti increzatoare.
Moni si Miki, sa ne dea Dumnezeu rabdare. Si eu tot incerc sa-mi caut simptome, dar nu gasesc nici unul. Parca ma dor ovarele ca inainte de CM, si am o secretie apoasa mai abundenta ca de obicei (scz detaliile). Voi patiti la fel?
Bob, bafta multa la analize. Ma bucur ca te-ai decis sa mergi. Sanatate multa!!
Anne, impresionanta scrisoarea catre Mos Craciun
Gaby, sper sa te relaxezi total, iar relaxul sa fie cu
Flavia, bafta multa. Ai o super productie de foliculi. Poate e luna ta norocoasa!
Va pup pe toate si va doresc o seara minunata

Ma lui D-zeu ca in curand sa fiu

Mergi la inceput