Strumfi & prichindei iulie-august 2011 (27)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Buna dimineata si multumesc pt raspunsuri!
offf, Stefan nu este genul de copil care sa adorma mangaiat. Da, sta linistit imediat ce-l pun in patut, mai ales ca este cu burta plina, dar in cateva minute incepe agitatia.

Lissa, nici eu nu sunt de acord cu lasatul sa planga. De asta si stau cu el in brate toata ziua, dar nu ma deranjeaza. Program are seara: baie, masaj, san, si pastram ora. Am incercat si metoda ta, insa am renuntat dupa prima seara vazand ca devine f agitat si plange, si cu greu il mai puteam opri. Ideea este ca luat in brate, se opreste din plans, pus in pat, incepe instant. OK, o sa ma inarmez cu perseverenta si voi incerca din nou cateva seri la rand.
Pana la urma nici nu ar fi o problema atat de mare ca adoarme la san. Problema este ca se trezeste imediat ce il pun in pat (plangand). Chiar si pus dupa 30 minute - nu pastreaza o regula; azi nu se trezeste, maine se poate trezi. Si ca procesul asta dureaza cateva ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

La multe lunite strumfilor nascuti pe 13 , multa sanatate

Paula asa veste buna ai dat, ma bucur tare ca e sanatos copilul si nu are infectie.

Imi pare rau insa de cei care sunt bolnaviori acum, ma rog sa se vindece , putere multa mamicilor...o sa fie bine.

La noi nimic special, azi vrem sa incepem a impodobi bradul.

Sa aveti o zi ff buna, linistita! Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Mamutz ce bine!!!!!
Initial si eu i-am luat suzeta de silicon insa nu le vrea , nici tetina de silicon nu o accepta , asa ca am fost nevoita sa ii iau de cauciuc si avea dreptate baiatul , e mult mai moale si pare mai confortanta decat cele din silicon.. asa ca , pt noi e f buna , ca numai pe asta o vrea . inainte cand vedeam la alti copii ma gandeam de ce oare le ia suzetele alea asa urate cand sunt altele asa de frumusele .... acum inteleg..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Buna dimineata si de la noi. Va poftesc la un ceai englezesc cu lapte.
Noi suntem bine, odihnite si vesele. Mai ales eu.
Am vorbit cu seful si mi a zis ca pot sa ma intorc part time la munca, ceea ce este o veste nemaipomenita. Eu am pus cerere de 2 zile, el mi a zis ca primaria ar prefera 3, Dar ca se poate negocia. Asa ca ma duc joi la londra sa ma intalnesc cu seful sa negociem cate zile voi reveni la munca.

Va pup pe toate si va urez o zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

A venit si rezultatul de la medlife
Urocultura cu antibiogr.

NEGATIVA(<1000 UFC/ml)

NEGATIVA

Deci a avut dreptate dr cand a zis ca are "laborantita" nu infectie urinara. Daca ati sti cat de usurata sunt. Ufffffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roberta84

Mamutz ce bine!!!!!
Initial si eu i-am luat suzeta de silicon insa nu le vrea , nici tetina de silicon nu o accepta , asa ca am fost nevoita sa ii iau de cauciuc si avea dreptate baiatul , e mult mai moale si pare mai confortanta decat cele din silicon.. asa ca , pt noi e f buna , ca numai pe asta o vrea . inainte cand vedeam la alti copii ma gandeam de ce oare le ia suzetele alea asa urate cand sunt altele asa de frumusele .... acum inteleg..

fericita de Gabriel ( 14.07. 2011)

Binecuvinteaza Doamne copilasii nostri !

La noi este foarte gustos si pumnisorul. Dar si ceva urechiute, labute de maimutoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamutz

A venit si rezultatul de la medlife
Urocultura cu antibiogr.

NEGATIVA(<1000 UFC/ml)
NEGATIVA

Deci a avut dreptate dr cand a zis ca are "laborantita" nu infectie urinara. Daca ati sti cat de usurata sunt. Ufffffff

Mami fericita de Petru Nectarie (30.06.2011)


Ghini ca te-ai usurat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Deci, ce gatiti de Craciun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Parintii mei stau la casa si cresc pasari + cateva animalute.
Eu am carne de curcan , mielut si porc.
Am inceput sa caut retete de pe site-ul care l-am postat pe perete pe FB acum cateva zile. Vreau sa fac ceva usor si gustos si nu mult pt ca suntem invitati la parinti si nu vreau sa arunc mancare mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Daa , de jucarele numai zic le suge pe toate , si cand il iau in brate ma linge pe gat si urechi , ma musca de fata, uuu are o carutza de treaba.
Ce tie si cu laboratoarele astea , asa m-au speriat si pe mine ca are fibroza cistica la inceput , o boala deosebit de grava, in fine bine ca Bobo e bine , ma si miram sa aiba infectie..
De mancare , aseara am sunat la mama in Romania si taiase porcul , mmm carnati de casa , toba , caltabosi , racituri, piftelute de prapur, cand eram in tara nici nu ma atingeam de ele iar acum salivez cand ma gandesc. dar ma resemnez si fac ciorbita vita , salata beof , sarmale ... mancarurile traditionale si niste retete de paste de aici ca tare ne-am mai invatat cu ele... si nu mai stiu .. ce-oi mai avea timp..

Mergi la inceput