Prichindei nazdravani 2008! - *LMA 2012* (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor dar unde v-ati ascuns?
E asa de linistite in casuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Prezent Alina si eu la cafea.Eu abia m-am intoes de la Deva,am dus fetele la gradi,si m-am oprit in drum si pe la coafor,m-am facut frumoasa,si i-am facut si mamei un cadou,tuns+coafat.Avem serbarea la ora 18.Ma duc si eu sa vad ce pot face,ca nu ma apuc de smotru,nu de alta,dar nu vreau sa-mi stric frezura.Ce mai are Delia de data asta?Tot de la gradi a luat ceva,de are febra?

pe toate,spor la munci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Tatiana sa va fie de bine(tie si mamei tale)schimbarea.
Delia e tot cu muci cu tuse si tot tacamul.Eu abia astept sa scap din cacatul asta de casa acum draga numai are nimeni loc de noi mai nou al meu frate tipa ca vezi doamne de ce l-am trezit la ora 11 jumatein conditiile in care Delia era bolnava si el avea muzica house la maxim si il durea in cot si ma a spune ca tot noi suntem de vina ca de ce vorbeste Delia cand doarme el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Multam Alina,multa sanatate Deliei,si vedeti si voi cum faceti,macar acum sa fie armonie in casa,sa simtiti si voi caldura sarbatorilor de iarna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Buna fetele
Cam liniste pe aici , se vede treaba ca va pregatiti intens de sarbatori.
Alina, eu chiar nu te mai inteleg, daca tot va chinuiti asa , de ce nu incerci sa te muti si la soacra ta, sa vezi pana la urma cum este. Pana la urma incercarea moarte nu are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Magdalena ea acum s-a razgandit numai vrea sa stam la ea,al meu frate e cam nesimtit suntem buni doar cand yi dam dar ne invatam noi sa fim si noi mai pentru noi(el mananca tot ce luam noi ptr Delia de parca el ar fi de varsta ei)si mama nu ii spune nimic ca na e fiul ei preferat se fac diferente vizibile intre el si mine.Astept sa treaca Delia peste toate bolile sa ma angajez si eu sa ne mutam ca asa nu se mai poate.
noi inca suntem in santier.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Neata fetelor....noi suntem in continuare racit,copii la fel,mine mergem la pediatru sa ne tineti pumni sa fie ok.
Ma duc sa fac activitatea care a postato si Alina.
O zi frumoasa!va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Buna fetelor!
N-am murit dar nici mult nu mai am...am avut o perioada f. agitata cu Teo bolnava si medici incompetenti la Galati, ne-am deplasat de 2 ori la Budimex...sunt epuizata si socata de pers medical din provincie...
Acum speram ca suntem pe drumul cel bun! Teo mai tuseste...dar sper sa scape si de tuse. Nu o mai duc nici la serbare, nici la gradi...macar sa am liniste de sarbatori!
Nu am avut timp de nimic altceva decat de spitale si tratamente...
la toate fetele si multa sanatate puilor bolnaviori
Sa auzim si vesti mai bune DD sa ne ajute!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna ziua si de la noi !

Azi si maine sunt acasa, in co, am vrut sa "mut" muntii din loc dar socoteala pe care mi-am facut-o, nu s-a potrivit . M-am trezit cu o durere-n oase , n-am mai facut nimic. Aseara am fost la doctorita cu pasarica si in dimineata asta la control, urmam in continuare tratamentul.... Am mancat si acum ne pregatim de somnul de frumusete .

Tatiana, sanatate si sa va fie de bine coifeala .

Alina, !

Ioana, ne gandim la voi !

Discordia, ai impodobit bradul ?

Va doresc o zi linitia in continuare!

_

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinita_g

Buna fetelor!
N-am murit dar nici mult nu mai am...am avut o perioada f. agitata cu Teo bolnava si medici incompetenti la Galati, ne-am deplasat de 2 ori la Budimex...sunt epuizata si socata de pers medical din provincie...
Acum speram ca suntem pe drumul cel bun! Teo mai tuseste...dar sper sa scape si de tuse. Nu o mai duc nici la serbare, nici la gradi...macar sa am liniste de sarbatori!
Nu am avut timp de nimic altceva decat de spitale si tratamente...
la toate fetele si multa sanatate puilor bolnaviori
Sa auzim si vesti mai bune DD sa ne ajute!


Doinitza>> Alexia-Teodora (Tzupanica) 16/03/2008)
"Lucruri pe care le poti darui si pastra in acelasi timp:cuvantul, un zambet si o inima recunoscatoare"


Doinita, sanatate multa Teodorei, sa-si revina cat mai repede . Imi pare rau ca ai trecut prin momente grele . Incearca sa te mai linistesti si tu, mai ales ca vin sarbatorile . Sanatate si tatalui tau!

_

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput