Prichindei nazdravani 2008! - *LMA 2012* (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Neata eu spun prezent la cafea .De astazi o tin pe Delia acasa ptr ca tuseste si ptr ca trebuie sa ma ocup de ea sa manace cum trebuie si sa ii dau medicamentele.O voi duce pe Delia doar luni la serbare deja m-am saturat de gradinita asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Buna dimineata si de la noi....multumim de cafea dar eu o sa-mi fac un ceai cu lamaie si cu fenicol pt lapte.
Sa aveti o zii superba...v-ai luat bradut?va pop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Neata eu spun prezent la cafea .De astazi o tin pe Delia acasa ptr ca tuseste si ptr ca trebuie sa ma ocup de ea sa manace cum trebuie si sa ii dau medicamentele.O voi duce pe Delia doar luni la serbare deja m-am saturat de gradinita asta

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, ! O sa treaca si perioadele astea cu tuseli si muceli... . Asteptam sa ne facem mai marisori si sa fim mai strong . Noi nu stim daca o sa se organizeze serbarea de mosh, e avalansa de viroze . Sanatate Deliei ! Omu' ce zice?





_

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_iasi

Buna dimineata si de la noi....multumim de cafea dar eu o sa-mi fac un ceai cu lamaie si cu fenicol pt lapte.
Sa aveti o zii superba...v-ai luat bradut?va pop

Matei ,teodor de 3 ani,tati si eu!


Ioana, am notat...o sa-ti pregatesc si tie ceaiul . Cum mai stati la capitolul raceala?
Bradut nu mai cumpar de 2 ani, m-am dotat cu unul artificial . Cumpar doar crengi de brad (pt. miros) pe care le pun in vaze si le impodobesc si pe ele cu globuletze . De-abia astept .



_

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:



_

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu am bucatarit pana acum ptr ca am fost cu mama duminica la piata si nu a luat mai nimic nu mi-a lasat azii nici macar bani de paine nici de facut mancaresi cu Deluia mai ales ca stau acasa si trebuie sa mananc3e foarte bine i-am dat bani si piata tot nu e facuta.Al meu sot spune ca acum nu ii mai da nici bani si nici bonuri(ca inainte ii dadeam toate bonurile si la fel nu aveam nimic in frigider)si a zis ca acum facem noi piata ca s-a saturat sa mancam acelasi felurti de mancare de 3 ori pe saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Eu am bucatarit pana acum ptr ca am fost cu mama duminica la piata si nu a luat mai nimic nu mi-a lasat azii nici macar bani de paine nici de facut mancaresi cu Deluia mai ales ca stau acasa si trebuie sa mananc3e foarte bine i-am dat bani si piata tot nu e facuta.Al meu sot spune ca acum nu ii mai da nici bani si nici bonuri(ca inainte ii dadeam toate bonurile si la fel nu aveam nimic in frigider)si a zis ca acum facem noi piata ca s-a saturat sa mancam acelasi felurti de mancare de 3 ori pe saptamana

http://alinahandmade.blogspot.com/


Offf...ce greu e cand esti la gramada cu toate . Pai ca sa nu mai fie nici o discutie nu e mai bine sa va separati cu mancarea? Si lor poti sa le faci ce doresc ca sa nu mai comenteze in privinta meniului . Si eu am trecut printr-o faza de asta si i-am spus co-locatarei sa-si gateasca cand vrea, ce vrea si in perioada de restriste cu banutii mananca la comun fara sa faca mofturi . De cand suntem asa parca si frigiderul e mai "populat" .



_

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

asa mi-a spus si mie al meu sot deoarece sa saturat sa fie frigiderul mereu gol si ce cumparam ptr cea mica sa i le manance fratele meu(care are 23 de ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Am avut un sf.de sapt. agitat,cu vesti rele,luni am avut serbarea Iarinei,iar joi o avem pe a Dariei.Tot intr-o agitatie continua.Iarina cred ca se raceste,ii curge nasucul.Vineri am musafiri din Italia,sunt singura acasa,al meu sot e la Gura Humorului la o sedinta,noroc ca ma ajuta mama sa fac mancare.Curatenia de Craciun nu e gata,mai am bucataria si baile...Dar simt ca,clachez

Gata,m-am descarcat!Am vazut ca suntem mai multe randunici la ciripeala
poate vin maine la cafea,am o oboseala cronicasi nu am chef de nimic.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

sunt gata si va asteapta astazi am o zi full de .
Sper sa aveti o zi usoara
Delia mi-a facut ieri febradeja numai pot

Mergi la inceput