Prichindei nazdravani 2008! - *LMA 2012* (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

Multumim pt urari.
Alina domne ajuta sa iasa bine analizele ca sa aveti niste sarbatori mai pline de bucurii...na fiind totul ok pe plan profesional si plan de sanatate.
Mariana ..........ce de bunatati faci,iami,deja imi imaginez masa de craciun,ce frumoasa este aceasta sarbatoare.
Eu ma gandeam sa fac aproape la fel dar in cantitati mici deoarece suntem plecati ba la socrii,ba la parinti mei,apoi ne gandeam sa facem botezul celui mic poate a 2 zi de craciun sau de sf stefan,nu ne-am hotarat inca.
O zi buna in continuare...ma duc sa pap apoi sa-i dau papa lui Matei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor pe Delia a gasito cu anemiesunt fara cuvinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata fetelor !

Poftiti la cafelute fierbinti!
Ieri am plecat de la munci cu 30 min. mai devreme pentru a face mai rpd shopping-uiala...noroc ca a venit omu' si m-a repezit cu machineta.... Am ajuns acasa pe la 17:00 si am gasit cupilu' in tandem cu socrela, offf Doamne, nu stie neam cum sa procedeze sa impace un copil, sa se joace cu ea . Mi-a mai tras si mie o portie de spunandu-mi ca plange ca sunt "departe de ea", iubirea mea draga . Saptamana asta nu o duc la cresa, o tin acasa sa-i mai treaca tuseala . Am reusit sa imi iau 2 zile de co , asa ca trebuie sa-mi cumpar cele de trebuinta pentru . Luna asta zic "pas" la femeile de la cleaning . In rest am un chef de...nimic .

Alina, refacere usoara Deliei ! Eu de mica sufar de anemie, o reglez prin alimentatie...depinde si de asimilarea de catre organism .

Ioana, ar fi super sa aveti sarbatorile cu dubla semnificatie . Teodor cum se impaca cu ideea ca mai are un fratior ?

Doinita, ce mai faceti ? Teo cum mai este ?

Tatiana, mami nu mai spui nimic ? Dariei si Iarinei.

Nyny, cum stai cu pregatirile ? Puiutii ce mai fac ? Da' ce spui de Canaf ?

Magdalena, v-ati hotarat unde plecati ?

Discordia, sa ai o zi usoara la job !

Va doresc o zi buna !


_

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana multumim ptr cafea sper sa fie mai bine cu Delia mi-a dat sa yi dau fier 5 pic de 2 ori pe zi si i-am luat si MultiSanostol ptr cresterea poftei acum speram sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:


Bun gasit!
Alina, sanatate multa Deliei, dar si tie!

Mariana, si eu am azi de plati prin oras, am inceput de ieri cu dansurile fetei, azi cu gradinita si asa m-am enervat ca la gradi platesti anticipat luna intreaga si zilele in care nu merge, se recupereaza urmatoarea luna, asa ca tb sa tin eu evidenta clara a zilelor frecventate ca am impresia ca am platit in plus vreo 3 zile.
Ioana, ar fi frumos sa faceti botezul imediat dupa Craciun, dar nu inteleg cum adica nu v-ati hotarat inca, nu tb sa faceti programare la biserica, invitatii cand ii invitati?

Eu azi intentionez sa fac bradul, dar daca intarzii prea mult prin oras il aman pentru maine ca mi-am luat zi libera.

Maine, Claudia are serbarea la gradinita, are de spus o poezioar#259; si nu voia sa o repetam ca ea nu o sa ii spuna lui Mosul nici o poezie. Eu ca sa o determin sa o invete, ii zic sa vedem ce poezie o sa spui lui Mosul daca pe asta nu vrei sa o inveti, ca altfel nu iti da cadoul. La care Claudia imi raspunde ca o sa ii spuna poezia cu Rata, rata, ratisoara In cele din urma a invatat poezioara pt maine, dar nu mica mi-ar fi mirarea sa nu o zica pe asta, si sa o zica pe aia cu rata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor va las o cafea ptr dp amiaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

Buna fetele
si noi ne pregatim de serbare, o avem joi, si nici Yari nu prea vrea sa spuna poezia acasa, dar se pare ca la gradinita isi da drumul la gurita.
Pana la urma plecam la Zarnesti - am ales asa deoarece ne-am gandit ca aici vor fi traditii, obiceiuri din zona.Oricum de abia astept.
Alina pe langa medicamente si o alimentatie care sa contina mai mult fier. Se prea poate sa fie o carenta, a fost si destul de mult timp bolnavioara, multe medicamente, dar usor, usor se reface, stai linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Bonjour de zi !

Sa iau o gurita de cafea de la Alina si sa incep .
Off bine ca am scapat de o chestie in engl., mi s-au facut ochii floricica de azi dimi . Mai am cate ceva de inregistrat si...gata pe ziua de azi.
Ce rau imi pare ca e linistea asta sinistra in casuta . Unde sunteti fetelor ?

Discordia, asa e si la noi. Azi l-am trimis si eu pe omu' cu hartiuta cu zilele in care o voi duce pe Bianca la cresa si am zis pas la plata anticipata . Am stat in dubii si cu consumabilele pentru dec. dar pana la urma am dat pentru luna intreaga.

S-auzim numai de bine !

_

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Am gasit www.activitaticopii.ro" target="_blank">asta!



_

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata fetelor !

Asa dupa cum v-am obisnuit in fiecare dimineata, poftiti la !
Fetelor va astept la un pahar de . Sper sa nu se fi intamplat nimic rau...

Sa aveti o zi frumoasa !




_

Asteptandu-l pe Mos Craciun

Mariana, mamica de Bianca Alessia, domnisoara mea iubita
**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim**

Mergi la inceput