Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(38)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Sugubina: Astept si eu pozele, spune-mi daca trebuie sa iti dau adresa de mail sau o mai ai de cand am schimbat cateva mesaje.

Adipapazi: Ai luat jucarii pentru toate casele, sa nu le mai plimbi de colo colo, nu? Sa ne spui care au succes deosebit, sa stim si noi, poate luam si noi. Ma uitam si eu in Real la un joc Karaoke in patru limbi, parea tare bun, dar pentru copii mai mari. Un domn mi-a spus ca nu imi recomanda, ca la al lui si la alti trei copii nu au avut succes jocurile de acest gen (laptop). Pe unele dintre voi v-am auzit cu laptop pentru copii, impartasiti parerea? Oricum, pe masura ce cresc, se schimba modul de joaca si o jucarie se poate transforma din nebagata in seama, in preferata. Iulia la un an a primit calut. La inceput statea cateva secunde si gata, se ridica. Acum se duce des la el, se balanseaza singura, se ridica in picioare in sa (dar e plata si lata, nu va imaginati ca e gimnasta pe barna :) ) si de ceva vreme ia si mainile de pe cal (ii zic ca o duc la circ :) ), iti arata ochii, oricum, sta mult mai mult decat inainte. Dar jucariile se tot aduna si nu prea avem spatiu.... Zicea cineva de site de inchiriat jucarii, poate fi o solutie. O sa incerc si eu, sa vad oferta firmei, ca preturile am auzit ca sunt modice.

Va pup, sa aveti o zi frumoasa!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Am trimis pe adresa comuna de gmail un mesaj cu niste mancaruri prezentate intr-un mare fel. Idei pentru sarbatori sau pentru orice masa festiva, asa ca aruncati un ochi. Sugubina: Cand pui pozele, pune-le mai bine pe adresa comuna, sa le vada si celelalte fete care mai doresc.

Sugubina, am citit blogul, super carut, sa il stapaniti sanatosi! Dumnezeu ii va da Catalinei pe masura, felicitari! Chiar am citit un mesaj de curand unde spuena ca rugaciunea fara caritate nu are rost.

Sa ne mai pui adresa blogului din cand in cand, sa mai citim. Pupam pufele!


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Elfica lapte de migdale e asa: migdalele crude cu coaja aia maro (nu aia lemnoasa ca nuca!) se lasa peste noapte cu apa. Pui juma de cana migdale si acoperi full cu apa cana. DImi vei vedea ca s-au umflat si au ajuns migdalele in toata cana. Scurgi apa. Pui la blender migdalele cu vreo 200ml apa plata putin calduta si pufezi. Adaugi inca 500ml apa plata normala si pufezi iar. Pui la strecurat. Indulcesti dc vrei cu miere sau sirop de agave.

Iti dau acu pozele hai ca ieri uitai. Blogu e la semnatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

elfica, exista laptop care nu face mare lucru, pentru varsta asta. ca doar nu-ti imaginezi ca le-am luat laptop in limbi straine si cu exercitii de tipul asezati numerele in ordine crescatoare. oricum, a costat 40 de lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

da, ma, am luat o tona de jucarii ca vreau sa las o parte la moeciu si o parte la soacra-mea. am fost in dragonul roshu si am luat foarte multe jucarii bune cu preturi de nimic, pe calul cu trasura 15 roni, laptop 40, dar am gasit si cu 15-20, chitara 25, 10 lei punga cu cuburi etc.tre sa cauti cu atentie si printre tona d chinezisme gasesti foarte multe jucarii ok. data viitoare, la vara adica, merg direct la standul cu produse noriel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

sugubina intradevar mos craciun exista bravo si felicitari pentru reusita...sti ca imi place cum povestesti demential sa il foloseasca sanatoase si iubite



adipapazi chiar ca o groaza de jucarii de vis ...intradevar si preturi bune din ce am citit unde gasesti asa ceva si in urbea noastra ....sa se joace sanatosi cu ele


de pe la noi una bucata soacra de decor pe termen nelimitata cu noi in casa ....de duminica pana azi am rezistat azi bagaram un fight de proba...maine de la capat

a si facuram vaccinul de un an...cu plans evident da se stie. 9 kilista siluet dom'le


noapte buna

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

Elfica intrebai intr-un post anterior daca punem sare in mancarea copiilor.Eu am inceput sa-i pun putin.
Kamik n-ai pierdut prea multe,in ritmul in care s-a scris aici recuperezi repede!
Amelia habar n-am cum ne-am pricopsit cu enterocolita,oricum a cam trecut.Nu prea are pofta de mancare dar sper sa-i revina curand.
Sugubina felicitari pt carut!Sa-l stapaniti sanatoase!E super ca-ti incape in lift.
Adi trebuie sa-mi fac drum prin Dragon
Eliza nasol cu soacra in casa,pune-o la treaba.De ce e doar de decor?E bolnava?Si daca da are si chef de cearta?Hmm!
Eu m-am trezit de o ora,o sa fiu la servici tare cheauna.M-am uitat pe geam si ninge!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Adi, si eu as vrea sa-mi programez un Dragon pe la vara, da' ce fac cu printesa? Ca daca merg eu merg cu tati si e musai s-o luam dupa noi (ceea ce este exclus la Dragon)...

Eliza, chiar, pune-o la treaba, de genul "putetis a ma ajutati sa... spal / calc / sarmaluiesc ...", de ce o tii doar de decor? Macar sa fie obosita si ea seara.

Letzy, serviciu usor, hai ca mai e putin si vine Craciunul, nu mai mergi la job...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

eu as prefera sa evit pe cat posibil orice interactiune cu ea...numai comentez exista niste disensiuni peste care nu pot sa trec


stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:



stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput