Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(38)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multi anisori Roberta Maria bebe de pissi78ro! Sa cresti mare, sanatoasa si sa ai o viata plina de bucurii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Super tare, super petrecere! Incerc sa intru si eu pe FB, sa vad poze, desi dupa o saptamana, nu stiu cat de in urma trebuie sa caut si parca vad ca renunt. Super idee acest forum, altfel nu stiam una de alta!

Letzy: Nu i-am dat aproape deloc dulce, doar la sarbatorirea primului anisor i-am dat putin tort, putina turta si cam atat. Nu tu miere, zahar, nicio bomboana, nimic! Nu a supt niciodata biberon, doar san, ca am auzit ca la unii copii de la biberon se strica dintii. Ma gandesc ca e un defect de smalt, ca vad ca s-a tot dus. O sa vad, o sa incerc sa mai fac o vizita la medic, poate de data asta reusim sa o facem sa deschida gura, sa se uite cu atentie. Sper macar sa se rezume la acesti doi dinti, sa nu se extinda, asta ca atunci cand i-au aparut si acestia erau intacti. Acum stau sa iasa niste maselute, se vede gingia inflamata si colturile maselei pe dedesubtul gingiei. Nu a facut urat, doar baga totul in gura.

Aseara a avut program de joaca intre 3.15 si 5.15, de ne-a terminat. Si ma culcasem la 1.15, dupa Vocea Romaniei, asa ca nu m-am odihnit deloc. Azi am fost la niste cumparaturi, i-am gluat joc cu forme, suport de inele colorate de diverse masuri, joc cu cuburi si mai cautam set de mingiute de plastic multicolore, cum a adus cineva la Petrecerea ursuletilor. Dar nu am gasit, in Real am intrebat si nu aveau, in Auchan a cautat sotul si nu a gasit. Voi de unde ati luat, cele care aveti asa ceva? Inca nu i-am aratat noile achizitii, am zis sa i le punem sub bradut, sa le descopere, sa ii facem poze etc. Abia astept.

Va pup! Ma duc sa ii dau cina. Azi am fost tot pe drumuri si a dormit foarte putin, sigur adoarme devreme. Abia astept sa fac o baie... Sper sa imi iasa, ca intervalul de la o baie la alta tot creste :(



Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mai ce ma bucur ca va placut gluma mea cu striperul...data viitoare il si trimit de adevaratelea


mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2233 spune:

Preocuparea de a avea un aspect cat mai placut a existat dintotdeauna, cu atat mai mult, in preajma sarbatorilor de iarna trebuie sa fim mai frumoase. Cosmetica are rol important in mentinerea starii de sanatate si a frumusetii pielii. Tratamente cosmetice, epilat, pensat, vopsit gene/sprancene, la pret de sarbatoare, la tine acasa. Contacteaza-ma.0729119422.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Mirela2: Ce frumosi sunt gemenasii tai, ti-am vazut poza de profil si mi-au atras atentia capsoarele lor. Cum se pune poza, e usor, ca as pune si eu cu Iulioara mea, sa o mai vedeti cum s-a schimbat. Sugubina cand a vazut-o la party era mirata, dar apoi a realizat ca de cand era mica nu am mai pus poze. As pune, dar nu stiu si mi se pare ca pierd prea mult timp sa aflu. Scuze!

AnaO, Amelia si Sugubina sau alte fete de pe FB: Pozele de la party si de la petrecerea ursuletilor le aveti undeva, adunate toate? Ca am vrea si noi sa le vedem... Eu am vazut cateva pe FB la acel moment, dar doar atat si nici nu stiu daca si cum le puteam salva. Vrem si noi poze!!!!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Elfica, noi n-am fost la petreceri, nu am pozele decat pe fb. Dar intreaba acolo, poate ti le trimit fetele pe mail.

Poza - vezi ca in stanga paginii dc ai o fereasrta micuta unde scrie "poza ta de profil", dai click si te directioneaza catre o fereastra unde poti sa incarci poza, poti sa iei dintr-o poza mai mare doar ce vrei tu... te descurci, iti da toti pasii.



La multi ani puiu_1982! Sa ai parte numai de bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Fetelor, ne strangem pentru o comanda de fructe uscate pe fb. Este vreo doritoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Amelia, Adipapazi, Sugubina si Letzy: Ce recomandari aveti pentru noi, la ce ati comandat deja de la driedfruits? Am notat deja caise deshidratate natural si stafide, dar nu mai stiu de care. Faceti un up-date, ca poate ma bag si eu. Vorbesc cu sotul si va spun. Ma gandesc ca putem pune langa cadourile de Craciun si sa dea tare bine. Eu am mancat de curand muguri de pin si sunt excelenti, am vazut ca au si pe site. Mama a mancat in Belgia la cineva. Se cumpara, se prajesc putin de tot si apoi se adauga in salate, asa i-a mancat mama si asa ne-a facut si noua. Foarte buni!

Azi am fost la plimbare in Cismigiu, ne-am plimbat, am admirat peisajul de sarbatoare, am mancat castane calde, bune rau! Sotul a mancat pentru prima data, eu imi amintesc ca am mai mancat, dar nici nu mai stiam cum sunt. Va recomand!

Iulioara mea a invatat tot mai multe, nu mai stiu acum ce sa va spun, dar stie sa arate in reviste bebelusii, in carti pestele, catelul (pe-astea le-am verificat de nenumarate ori si sigur le stie, la restul avem dubii daca sigur stie sau doar nimereste, ca ea deschide cartea si arata cu degetul diverse). Acum arata si ochii si gura, de ceva timp i-am introdus in exercitii si gura si o stie fara probleme, asa ca incepem sa ne axam pe nas. Bine, i le-am mai aratat, ca ii arat mereu diverse, dar nu sa i se fixeze, sa fiu sigura ca le stie.

Mai nou ii place sa stea in cap. Se aseaza in maini, pune capul jos, ridica fundul si se uita printre picioare la noi. Daca ne vede, rade la noi. Si facem tot felul de smecherii, pe care le invata repede. A ascuns mama un pitic sub urechea elefantului. De atunci tot ascunde si cauta diverse acolo. Cand o intrebi unde e piticul, pac la elefant, sus urechea si arata piticul. Acum nu numai ca le iubeste, ci le si pupa. Am verificat de mai multe ori si cand ii spunem pune gura pe ele. Si vorbeste multe, dar deocamdata pe limba ei.

Voi le puneti copiilor sare in mancare sau daca le gatiti separat in continuare mergeti pe fara sare? Eu nu i-am dat sare deloc, dar am auzit de la cineva ca e bine sa isi formeze si ei rezerve de iod. O fi adevarat? Am zis sa o intreb pe pediatra cand mai merg acolo, dar poate imi spuneti si voi cum procedati.


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Elfica, eu am luat caise, stafide, curmale, smochine, paste integrale, goji, unt de cacao, ulei de samburi de struguri si de migdale, lape de migdale si nu mai stiu...a, da, zahar brun. Eu sunt foarte multumita de toate. Intra pe fb si gasesti si subiectul deschis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multi anisori Noah bebe de EvaF! Sa cresti mare, sanatos si sa ai o viata plina de bucurii!


Mergi la inceput