FIV cu ovocite donate(6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

da lacuric, mama de samburache puternic, asteptam sa apara samiroii si punem de-o intalneala...mai e si qiao in plina procedura

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IVANOVAAMA spune:

Dragele mele,

va admir curajul de a merge in Cehia sa faceti FIV. Dar ce te faci daca nu stii limba engleza? te poti descurca acolo? Exista posibilitatea angajarii unui traducator?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Buna dimineata ,

multumim Mami vreau pentru informatii.
pe noi ne bate gandul sa mergem cu masina la Kiev.
Tu ai plecat direct dupa Et acasa sau ati mai ramas acolo,ca eu nu stiu ce sa facem .
Multa sanatate si o sarcina usoara in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:


O sa postez eu adresa clinicii din Kiev

ISIDA Clinic , Bdul Ivana Lepse nr 65
persoana de contact pentru limba engleza si franceza este Larisa Melnic , adresa de mail L_Melnyk@isida.ua.
Preturile sunt cele scrise de ilirac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalad spune:

Roxana33,

Nu stiu daca deja ai informatii despre cat costa in America.
Pot sa-ti spun ca fara asigurare medicala, asa acum e cazul tau, un fiv cu ovocite donate costa vreo 27000 dolari, evident variaza in functie de centru, dar nu mult.
Fiv cu ovocite proprii e cam 10000 daca ai asigurare care sa-ti plateasca medicamentele, procedurile le platesti din buzunar. Stiu pe cineva care a facut cu 23000 ptr ca asigurarea pe care se baza nu a platit.

As alege Europa, e mai ieftin, mai aproape si multe centre sunt competitive. In USA sunt maestri la reclama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

Mami vreau multumesc pentru informatii ,asa aveam de gand si eu sa fac o monitorizare pe la mijlocul tratamentului sa nu ma trezesc cu surprize!Sarcina usoara draga mea!Vitaminele ti nle-a recomandat medicul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Deci are dreptate lalad pt informatia legata de USA .E foarte scump si in plus am gasit pe un forum in limba englez unde foarte multe femei vin din USA in Cehia sau in Spania dar cele mai multe aleg Cehia din motive ca au preturile destul de acceptabile si au deasemenea un raport bun in reusite.
O seara placuta

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Buna seara, fetelor! Imi place forumul asta, ma face mai optimista :)
Mami_vreau, as face testari genetice pe embrion, cu toate ca sunt niste preturi de imi vine rau. Doar ca la mine nu se stie boala, doar se banuiesc unele, iar testarile genetice se fac tintit.
Asa ca, avand in vedere faptul ca ceasul ticaie in defavoarea mea, am luat hotararea sa apelam la inseminare cu embrion donat. La Brno. Si am si luat legatura cu ei, astept programarea. Pasii sunt destul de simplii, preturile aacceptabile. Iar, daca in viitor vom afla ca riscul de a face copilul nostru nu este cum se crede acum, il facem si pe al nostru, daca nu, nu... Oricum, prejudecati legate de mostenirea genetica a copilului nu am. Atata vreme cat am sansa sa ii dau sa manance si sa il/o sterg la fund, e copilul nostru :)
Sa imi tineti punii sa nu fie mare perioada de asteptare.
Fetelor, voua mult succes la orice faceti :)
Va pupez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

si sa nu uit, potae ma treceti si pe mine pe lista de aspirante, daca ma incadrez (avand in vedere faptul ca vreau embrion donat) :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Mami_vreau, tu cum ai procedat in legatura cu medicul care te-a avut in grija? ti l-ai ales tu sau ti-a fost repartizat din oficiu? si daca l-ai ales tu, ce criterii ai avut?
multu

Mergi la inceput