Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***373***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aaaa vad ca si eu m-am ametit deja ca iar citesc pe fuga deci stii cine sta acolo , rasu' e de la vin !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Ina, eu cred ca Ana si alte fete au ras despre cazarea mea pt ca eu am scris asa cum ma exprim (intre prieteni) cand vine vorba despre aceasta actiune. cazare = gazare.

Si a sunat cam asa mesajul meu....Voi fi GAZATA intr-o casa ospitaliera...sau ceva de genul

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Tulai, Novusel, ne apucam la 9?
Let' s rock! Io beau vin, tu vrei bere?

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis



Ca sa fiu in ton cu atmosfera de sarbatori iau un vin fiert !

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)






Asa-i ca dam la toata lumea???

Ce ziceti tufete, punem de-o pileala cu noaptea-n cap?

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

io am si motiv :) am racit la servici, de la clima

noi, ca de obi, nu ne luam nik, decit "la cerere" ... adik daca io vad ceva sa-mi placa in perioada asta ii zic lui sa-mi cumpere si viceversa. Altfel era prea complicat, ca nu prea asteptam noi sa vina mosul ca sa ne ia ce dorim... ori, daca asteptam, e ca finantele nu-s, ori ca nu e inca modelul dorit, cum ar fi proiectul de casa, de ex
Si nu, nu mi se pare ca am fi caninosi, doar ca evitam oarece alergatura si stress, avem destul la munca, nu mai adaugam si noi

Alalteieri am dus-o pe Izia la osteopat (un nene care se ocupa de oasele skeletului, al nostru e fost campion judoka reciclat, e un dulce si-un frumusel) si mi-a zis ca are piciorul drept putin spre interior, dar ca se va "repara" de la sine. A masat-o pt a elibera bronhiile si acum vad ca nu mai tuseste de loc. Ieri am fost si io si, dupa o ora de masaje, contorsiuni si alte pozitii fachirice, am iesit ca noua din miinile lui

Azi, la gradi, am discutat cu educatoarea, Izia a plins de dimi ca nu mai vrea sa mearga pt ca o fetita de acolo o supara (nu e prima data cind spune de fetita, dar e prima data cind zice ca nu mai vrea din cauza ei). Asa ca am discutat cu educatoarea, iar apoi, in trio, si cu mama fetitei. Toata lumea s-a pus de comun acord ca fetita sa nu mai stea mereu pe capul Iziei (o pupa, o freaca tot timpul, nu ca are fi rea). De fapt, noi, adultii ne-am pus de acord iar fetele ascultau ce ziceam noi... sa vedem ce-au inteles. Io am instruit-o pe Izia sa-i zica fetii sa o lase-n pace cind vine la ea, dar asa, mai rastit, ca sa aiba efect... nu stiu nici asta daca va reusi sa faca, ea e blinda ca o mielusea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Inapreda, uitasem sa-ti raspund la intrebarea cu cadoul de sub brad: si eu spun concret ce imi doresc de Craciun pt ca Pisi sincer nu se pricepe si am trecut de faza in care sa astept cu sufletul la gura cadoul si sa ma dezumflu rapid cand il primesc (filtru de cafea, storcator de fructe )
El mai are un fix: nu ii place sa faca daruri cand te astepti ci mai degraba face un cadou fara niciun motiv

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

buna dragelor,

am simtit mirosul de cuisoare, scortisoare si alcoale asa ca am aparut repejor


olguta - o ploaie de pupicuri pentru tine, tufata draga, pentru ceea ce esti si pentru ceea ce reusesti sa faci

ina- si pentru tine o ploaie de pupicuri


de mos primesc "surprize"; ne facem cadouri din ce stim ca ne place si pana acum nu am fost dezamagita
eu am comandat acum 2 luni cadourile pentru craciun pentru dl sot, norocul meu ca macar unul mi-a ajuns deja ca la restul am primit mesaj ca-mi vor fi livrate la inceputul lui ianuarie
asa ca deocamdata voi impacheta o cravata tare frumoasa de la givenchy

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 2 anisori si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

a, si uitasem:

1. deci cadourile pot fi orice in limita a aprox 50 de lei?
2. cind le putem expedia?



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)


1. da
2. oricand pana de Craciun
3.

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





3. si noi. Ca uitasem :D



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Lectia de machiaj


Ina a spus foarte bine cum se procedeaza, insa o mai spun si eu o data, ep etape:

0. (ca uitai) se spala fatza
1. se pune crema de fatza care e considerata ca "baza" la machiaj. Atentie, crema nu trebuie sa fie grasa. Se pune crema pentru oki, daca este. Daca aveti cearcane se pune un anticearcan care, cu culoarea lui alburie, mascheaza vinataile de sub oki. Daca okii sint umflati, trebuie pusa in prealabil o masca rece ca sa ii dezumfle.
2. se intinde fondul de ten (de obicei mai deschis cu o nuanta decit culoarea pielii) cu un burete specific actiunii, care sa fie putin umez. Se insista si se "trage" toata culoarea pe fatza si git, pina la baza gitului si mai mult, daca aveti decolteu. Fondul de ten trebuie sa fie intins uniform in asa fel incit sa nu faca "placi" opace pe fatza. Atentie, nu trebuie frecata pielea, ci, delicat, intinsa doar culoarea de la fondul de ten.
3. pudra (de un ton cu pielea) se pune cu zgircenie, daca este compacta si trebuie intinsa si ea pina la gait sau mai mult, in functie de decolteu. Daca e pudra libera, se pune cu puful si apoi, cu ajutorul pensulei mari se indeparteaza toate particulele care nu stau "lipite" de fondul de ten. Pensula pamatuf se umidifica lejer pentru a ajuta particulele de pudra sa se fixeze.
Se pudreaza si buzele, asa rujul "prinde" mai bine.
Daca vreti sa "sculptati" si sa dati relief mai mult fetei, puteti pune o pudra mai deschisa pe aripine nasului si pe unde vreti sa "ascundeti imperfectiuni", de ex pe barbie, daca e prea accentuata. Pe pometi puneti roseata ori roz, bine estompat, sa para natural.
4. Se creioneaza ochii lejer, nu cu negru: maron, verde, gri, albastru/bleumarin, alb... in functie de tinuta, de culoarea okilor, de bijuuri ori de ce vreti voi sa "armonizati". Se pune un fard lejer, eu de obicei pun doua culori, una pe pleoapa si una de la pleoapa pina la spincene. Apoi se estompeaza, sa ramina doar umbre.
Se da cu rimel care e waterprof, ca sa nu aveti surprize ca incepe sa curga cind va e lumea mai draga.
5. Rujul poate fi gloss, normal, sau fix, cu tinuta de durata. Pe ultimele nu le recomand pt ca, chiar daca au avantajul de a tine mult timp, usuca buzele si parca le "sug" culoarea. Creionul pentru buze nu se mai poarta decit daca e fix in ton cu rujul si nu se vede. El are o actiune de a mentine rujul in limitele date, sa nu fuga mai incolo de buze. Ca si restul, rujul trebuie tamponat, sa ramina pe servetel urmele, si nu pe haine.


Nu uitati regula: se subliniaza ori ochii, ori buzele, sa NU iasa amindoua in evidenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am uitat sa-i raspund Olgai, ocupata sa-mi pling de mila

Ti-am mai zis ca eu vad oareshce asemanari intre Cristi al tau si Cristi-ul din dotare: io i-as lua un ceas de la Guess, model mai "fashion".
I-am luat, pina acum, in diferite ocazii, 3 ceasuri si i-au placut de fiecare data.
Lui Jambo ii mai plac accesoriile de la Morellato; Jambo poarta bratari si "kestii" la git; au aia tot felul de "agatatori" de pus in jurul gitului si fiecare are o semnificatie + ca au cite un diamant minuscul si nici nu costa mult.
O idee ar mai fi -lui Jambo nu i-ar placea deloc si nici nu ar intelege de i-as cumpara asa ceva : sa-i iei/comanzi un set personalizat de corespondenta (cum aveau tantile si nenii pe vremuri) ca sa-ti scrie tie biletele cind intirzie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Vad ca ne stringem tot mai multe in jurul aburilor; cu regret, va cedez oloiul cu vin pentru ca tre' sa plec; se face dezastru in casa de la tencuit, asa ca merg cu Ian la sor' mea; incerc sa-l culc acolo, desi nu cred ca reusesc; mai intru de la ea cind doarme Ian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

era vorba de GAZARE. cu G, nu cu C. Ca la Auschwitz.

Dar era o gluma.

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Floric, situatia la noi e diferita, in conditiile in care eu ma dau peste cap ca sa-i iau de fiecare data ceva ce sa-i placa si sa-l si surprinda; de cind il avem pe Ian, de fiecare data ii iau ceva si din partea lui; pina acum, desi era frustrant, ma amuza "defectul" asta al lui dar, de cind nu mai e mama, cind nu primesc nimic, mi se pare ca nu se mai gindeste nimeni la mine Sint proasta, stiu.

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Ba nu esti.

io te inteleg perfect.


CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput