Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***373***

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Vreau si eu alcohoale, sa prind curaj, azi am io o balacire in stiinta...


In legatura cu SAMBATA.

Am vorbit cu Magda. Cica nu e varsat de vant, e o viroza care da febra mare (probabil asemanatoare cu ce a avut injinerul acum 2-3 saptamani). Asa ca, nestiind ce imunitate sa cer, cred ca mai bine sarim evenimentul. Cu regretele mele, ale Magdei si ale placintei cu praz.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Vreau si eu alcohoale, sa prind curaj, azi am io o balacire in stiinta...


In legatura cu SAMBATA.

Am vorbit cu Magda. Cica nu e varsat de vant, e o viroza care da febra mare (probabil asemanatoare cu ce a avut injinerul acum 2-3 saptamani). Asa ca, nestiind ce imunitate sa cer, cred ca mai bine sarim evenimentul. Cu regretele mele, ale Magdei si ale placintei cu praz.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Placinta cu praz nu poate fi un cadou de Mos Craciun?

P.S. ca sa nu se creada ca s-au desconspirat secrete, HABAR NU AM de la cine vine Mosul DC-ist, este dooooaaaar o gluma



http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineataOff, am o stare absolut infioratoare. Eva a facut bronsiolita acuta, de la tuse??? Sunt terminata, am luat-o de la capat cu antibiotice, prednison si altele. Sincera sa fiu, am deschis plangand forumul, ma gandeam ca am lasat asa o impresie de rahat ieri...am citit doar doua randuri, scrise de Bianca si Anaan, si m-am mai linistit putin. Eva va lua incepand cu seara asta si Singulaire, acum ii dau cu toata inima, sunt absolut convinsa ca e ceea ce are nevoie, mai ramane doar sa am rog sa nu apara prea multe efecte adverse.Anaan, vreau sa iti mai spun doar un singurl lucru: sotul meu stie ca la mine nu da gres niciodata cu o carte, deci chiar e un cadou care imi face placere sa il primesc. Am foarte multe carti, desi citesc putine. Iar remarca ref la ideea banala a fost,poate, si prin prisma celei care va primi cadoul de la mine, pentru ca daca ar fi sa ii iau o carte, habar nu am care ar fi cea potrivita. Acum, dupa ce am mai meditat, si am mai citit putin, cred ca i se potriveste de minune ce citesc eu acum, si anume Pascal Bruckner, Paradoxul iubiriiCu alte cuvinte, imi cer si eu scuze pentru remarcile de ieri Ma duc sa mai citesc din urma, am tot capitolul de recuperat, sper sa mai ies un pic din starea in care sunt.Noroc ca pozele Olgai le-am vazut aseara si am bocit atunci, ca zau ca azi ar fi fost prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Anamaria, sanatate multa Evei. Nu inteleg cum ati reusit sa va pricopsiti cu asta ca parca nu te-ai plans in ultimul timp de ceva nasol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

ANAMARIA, pupam Eva, sanatate! Imi pare rau pentru voi, va uram insanatosire grabnica.

Cat despre ieri, io am impresia ca dupa ce ne-am caracterizat si ne-am aratat cat ne iubim ne permitem sa discutam in contradictoriu, fara a o lua personal. Io-s sigura ca nici Bianca, nici Anaan nu s-au suparat. Io asa simt, acum va cunosc ceva mai bine si prin urmare ma pot purta cu voi mai prieteneste, iar asta include contradictiile si spusul ideilor mai clar. Pana acum parca ne sfiam mereu sa ne spunem parerile - complete si cumva dezgolite de politeturi - dar acum mi se pare ca am ajuns sa ne putem zice anumite chestii fara resentimente.

De pilda, io am apreciat schimbul dintre INA si GAZA ca pe un simplu malentendu, fara rautati, care s-a stins asa cum a aparut si n-a lasat niciun resentiment.

Deci nu-ti mai face atatea griji pt discutiile de aici.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Daca mai sunt permise aluzii la mosul DC-ist, exista sansa sa primesti cadou de la aceeasi persoana careia ii dai tu? Ca io am asa un feeling ca voi avea o cadorisire reciproca. Si zau ca nu-mi pare rau...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

PISIGRI nu cred ca rezista la posta, altfel zau ca ti-as trimite. E, cred, singura mancare bestiala cu care ma pot lauda

Eu vreau sa rezolv cadorisirea saptamana aviatoare. E prea repede? (nu mai am rabdare, is atat de entuziasmata de destinatar...)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

ANAMARIA, pupam Eva, sanatate! Imi pare rau pentru voi, va uram insanatosire grabnica.

Cat despre ieri, io am impresia ca dupa ce ne-am caracterizat si ne-am aratat cat ne iubim ne permitem sa discutam in contradictoriu, fara a o lua personal. Io-s sigura ca nici Bianca, nici Anaan nu s-au suparat. Io asa simt, acum va cunosc ceva mai bine si prin urmare ma pot purta cu voi mai prieteneste, iar asta include contradictiile si spusul ideilor mai clar. Pana acum parca ne sfiam mereu sa ne spunem parerile - complete si cumva dezgolite de politeturi - dar acum mi se pare ca am ajuns sa ne putem zice anumite chestii fara resentimente.

De pilda, io am apreciat schimbul dintre INA si GAZA ca pe un simplu malentendu, fara rautati, care s-a stins asa cum a aparut si n-a lasat niciun resentiment.

Deci nu-ti mai face atatea griji pt discutiile de aici.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Subscriu in totalitate inclusiv la urarile de sanatate !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Daca mai sunt permise aluzii la mosul DC-ist, exista sansa sa primesti cadou de la aceeasi persoana careia ii dai tu? Ca io am asa un feeling ca voi avea o cadorisire reciproca. Si zau ca nu-mi pare rau...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Mda, si eu m-am gandit la posibilitatea asta si zau ca mi-ar face placere !!

Si io expediez sapt viitoare ca nu mai pot de nerabdare, in ambele directii


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

PISIGRI nu cred ca rezista la posta, altfel zau ca ti-as trimite. E, cred, singura mancare bestiala cu care ma pot lauda



Subscriu si aici !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput