Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mady Doamne Ajuta sa ajungeti cu bine la termen!

faith Beatrice e superb!

pupici tuturor mamicutelor!

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 27+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Mady ma bucur ca esti bine!
Si pe mine ma sperie ideea de cezariana..eu daca nu m-am operat in viata mea nici de o banala apendicita..ce sa zic...ma sperie ideea mai mult decat nasterea naturala, sper sa pot naste natural..om vedea...
Da, f multe sarcini cu probleme..eu ieri m-am bucurat extraordinar de tare pentru o prietena, care desi are deja un copil (mare, peste 10 ani) ..nu a ramas si cu al doilea..in 2 ani nimic..apoi in vara asta a incercat cu FIV...a esuat..si cand credea ca nu mai are nici o sansa sa ramana vreodata, surpriza - a ramas natural Eu chiar ii ziceam ca nu ramane pentru ca se streseaza...iata ca dupa ce nu s-a mai stresat, pt ca se resemnase, i-a dat doamne-doamne un bebe!

Merci Lexi, si noua ne place mult numele ales, cand vbim cu ea deja ne adresam asa, cu Beatrice

32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Mady, bine ai revenit !
Faith, imi plac numele, imi placea si victoria. Imi place si Carina. dar ai dreptate, alaturat de Ana te duce cu gandul la gara.......

Anangel, pai nemtoaicele sunt femei barbat, alea nu ar scoate un sunet si daca ar naste tripleti in ac timp. Noi femeile latine ne manifestam asa mai emotional. Pentru nemtoaice durerea este o mare bucurie ca aduc un mic Hans sau o mica Gretel pe lume.

PS. nu avem nemtoaice pe aici, nu? pentru ca daca avem, tin sa va aduc la cunostinta ca persoanele de pe forum se exclud de la regula.

+31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Bulinuta am citit despre vecina ta, sper sa fie bine si ea si puitul ei... of cam mult stres pe capul nostru legat de nasterea prematura, si pe mine ma tot speria ideea ziceam ca abia astept sa trec de 7 luni ca sa ma linistesc..dar tot nu m-am linistit...vreau sa duc sarcina pana la termen

32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Matza, ai fost bestiala cu nemtoaicele, am ras cu pofta

32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Matza, m-ai facut sa zambesc, cu toata starea mea de kko! Am sunat la spital in ideea ca ma lamuresc macar cum sta treaba cu rezervarea (am auzit ca trebuie sa-ti faci rezervare dinainte si vroiam o confirmare si ceva mai multe amanunte). Mi-a raspuns o moasa si cand i-am spus ca vreau si eu o informatie "aaaa, nu se poate acum, avem ffff multa treaba, nu am timp sa va dau informatii acum". Asa ca dupa ce am inchis m-am racorit cu o portie zdravana de plans. Se pare ca e totuna daca nasc pe camp sau in vreun spital din orasul asta de rahat! Imi cer scuze pentru exprimare, dar nu mai rezist...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 34+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Lexi, eu zic sa te linistesti, ca nu rezolvi nimic asa...Cum asa sa te pui pe plans? Eu zic sa mai suni, sa incerci, nu te lasa pana nu obtii info pe care le doresti!
Inca ceva : cand suni, lasa amabilitatile astea deoparte, gen "buna ziua, sunt insarcinata in x luni si as dori o informatie in legatura cu..bla bla" .. nu stiu acum in Germania cum e..dar in Buc am experimentat pe propria piele (fie ca era secretariatul facultatii, sau alta instit.), si am ajuns la concluzia ca tre' sa fii cat mai scurt, direct si la obiect, si sa nu le dai ocazia sa te expedieze ...

32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

buna fetelor,

am venit si noi de la eco si sunt tristuta...baietelul meu e mai mic cu 5 zile si mai slabut. are doar 1600 grame :(...in rest nu sunt probleme. acum toata lumea s-a pus pe mine sa mananc, dar cat sa mananc ca nu pot....
alina tu ce-ai facut?



31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Ica, abia se linistise sufletul in mine ca m-ai adus din nou cum a spus Cioran "pe culmile disperarii"

Pai in ultima zi din 30, inceput de 32 de saptamani odorul meu avea abia 1466 de grame. Mi-a spus doctorul ca e in parametrii, mi-au spus fetele ca e ok. Iti spun si eu tie la randul meu sa nu te ingrijorezi.

+31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

matza ai dreptate. si tu ai povestit ca puitul e mai mic, dar nu-mi aminteam ce greutate ai zis ca are...
eu aveam dpn 1.02 si acum mi-a trecut data 6.02...

32+

Mergi la inceput