Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

fetele cochetele eu am intrat doar sa va spun ca ne pregatim de plecare.
sper sa nu fie ff frig in Bucuresti, dar sper sa ninga la noi in Ardeal :D
Anahadasa Multumim de urare.
Matza eu propun sa aplici planul B..foarte tare ideea Si sper sa ai dreptate cu estomparea vergeturilor de pe solduri, caci altfel tati tre sa plateasca laserul Am vazut si eu ca a plecat nenorocita de Cuddy, dar ma bucur fiindca mi se parea cam prostovana pt House. Am ajuns si eu la zi cu sezonul 8, astept cu sufletul la gura episodul urmator. Pe langa House, urmaresc si Desperate Housewives, Grey's Anatomy, Modern Family, Raising Hope :D..De aia nu ma plang de insomnii ca am activitate noaptea.
Alina m-am linistit si eu in ceea ce priveste caci nici eu nu ma pot concentra..chef mai am din cand in cand, dar imi trece mai ales cand ma gandesc ce jenant ar fi sa intrerupem pt pis-pauza Marysa bravo Si prietena mea zicea de ceva usturimi prin trimestrul 3, dar s-a dovedit a fi ceva infectie urinara, nu candida..

Va pupam pe toate

28+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

eu am niste dureri inghinale groaznice, la mara nu am patit. dar daca ma misc imi trec.. si picioarele ma cam dor, bine ca nu s-au umflat.
mai e putin si incep sa ma plang de altele

alina, asteptam vesti
olga, la fel.
bulinutza,

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mihaela drum bun sa aveti!

matza, danezza,a ana, lexi va multumesc mult pentru sustinere!
incerc sa ma concentrez si sa ma incurajez singura!

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 27+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mihaela, drum bun.
Marysa, sa stii ca si eu mai am usturimi, dar imi trec pe parcurs... Marturisesc ca la mine tropaie hormonii rau de tot in ceea ce priveste .

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 34+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

lexi - eu as glumi pe seama linistii din spital si as spune ca oricum germania nu are un spor natural prea imbucurator eu spun sa nu te demoralizezi... poate mergi in ianuarie, cand informatiile sunt mai proaspete si tu vei fi mai aproape de termen. nu am inteles daca voiai doar sa vezi spitalul, sau sa vorbesti cu o moasa, doctor, etc. eu nu am vazut in viata mea o sala de nasteri (poate pe internet)
eu am ajuns la zi cu episoadele din house si fringe si acum imi caut alte seriale care sa-mi atraga atentia

stie careva daca ne afecteaza in vreun fel reforma sanatatii 2012 (coplata si asigurarile medicale obligatorii) ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Salutare!

Matza, citisem ca erai ingrijorata dupa morfo..n-ai de ce..unii sunt mai grasunei, altii nu. A mea la morfo la 32 sapt avea 1713..iar la eco ce o facusem inainte (la 30 sapt) avea 1.400..deci cam tot pe-acolo. Si eu ma panicasem un pic cand am vazut cum unele dintre fete de-aici au bebei grasunei, dar mi-a trecut. Important e sa fie beblina bine, indiferent ca o sa iasa o grasunica sau nu

Lady Mie Noel/Noelle, desi e "melodios" nu stiu de ce dar nu imi suna a nume, ci a Craciun In rest, eu ce sa zic. Nu am cumparat inca tot pentru bebelina...adica nu am luat patut...dulap pentru hainute si alte cele..dar am cumparat cate ceva : cosmonaut din ala sa-l scoatem din spital (l-am luat de la mothercare si parca mi-a parut un pic rau ca a fost cam scump) am mai luat body-uri, caciulite, suzete, biberoane, bepanthen...etc..ah, si am mai si primit hainute de la mama, de la niste prieteni..incet incet s-aduna...faza tare e ca nu am luat dulap si stam cu toate hainutele in trollerul nostru mare de vacante ca n-avem unde sa le punem..altele prin tot felul de pungi..

Eu ma simt din ce in ce mai greoaie...nu am contractii (sau cel putin asa cred...(tot nu sunt total lamurita cu contractiile astea ) picioarele nu mi se umfla, in general sunt ok...dar nu prea mai am randament la munca...si-acu' m-a luat o lene..si gandul ca mai am atatea de rezolvat pana pe 22 decembrie...si sa predau..pfuai, si eu as dormi dusa. Apropo, ziceati ca aveti insomnii, eu din contra...as dormiiiiii...



30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Faith26 spune:

Apropo de nume, noi initial vroiam sa ii punem fetitei noastre Ana Milena (Ana Milena e numele prietenei mele din copilarie).
Dar nici mama, si nici soacra-mea nu erau asa incantate, in schimb alti prieteni spuneau ca ar fi super, fiind un nume deosebit. Ulterior am trecut prin tot felul de variante, cum ar fi :

Ana Sabina (Sebi al meu cand a auzit de Sabina a zis NU ferm)
Ana Carina (asta ma ducea cumva cu gandul la Anna Karenina, asa ca am renuntat)
Ana Victoria - Victoria imi place...dar probabil nimeni nu i-ar spune Victoria, ci Vicky..Victorita sau mai stiu eu cum...

In final am ajuns si oprit la Ana Beatrice care ne place amandorura..+ bunicilor :) Restul, am zis ca nu mai conteaza, ca oricum in final e doar alegerea noastra.

30+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alinaaaa, heeeelp!!! Stiu ca nu ai timp, ca esti necajita cu Sara (multa sanatate) dar te rog eu mult cand ai timp sa mai postezi o data reteta de tarta/placinta cu spanac ca nu o mai gasesc si taare mi-e pofta. Multumesc mult!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 34+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

buna feteloram revenit acasa...unde e tare bineee...ieri dupa amiaza m-au exeternat..si vreau sa spun ca aseara am adormit instant...a fost super sa pot dormi toata noaptea....a fost o saptamana plina...cu tratamente ( 3 perfuzii pe zi )..discutii cu toate colegele din salon despre nastere, sarcina etc....am cunoscut aproape toate asistentele...unele mai bune altele mai intepate....no comment....am fost internata pe etajul unde sa faceau nasteri prin cezariene..asha ca am vazut mamicile cu copilasii lor de cate ori mai ieseam pe hol sa ma duc dupa vreo asistenta sa=mi desfunde perfuzorul.....sincera sa fiu am ajuns sa-mi fie teama de nasterea prin cezariana...oricum eu imi doresc nasterea naturala..dar daca ar trebui sa-mi faca cezariana...e naspa..toate fetele alea aveau niste burti dupa operatie..pfff...ziceai ca nu nascusera inca...si se miscau asha greeeeuuuu....aveau dureri...una din ele care mi-a fpst colega de salon, plangea saraca ca nu putea sa=si alapteze fetitza...i-a facut niste raani...iar in privinta nasterii normale, cred ca am azuit de vreo 3 ori niste tipete, dar nu foarte tari...nu strigate....si care au durat maaaaaxim un minut..nu stiu ce le faceau ca nu le mai auzeam la un moment dat...perfuziile astea cu no spa, scobutil cu gynipral..m=au mai pus asha pe picioare nitel....insa nu au trecut toate durerile..ieri am avut aproape toata ziua dureri de shale si inghinale...cum am si acum de altfel...knd merg...daca imi schimb pozitia e bine....cele mai multe fete care s-au perindat in salon erau venite cu dureri, contractii...si erau mai mici ca mine dpdv al sarcinii...aveau si sangerari..greu tare...parca prea multe femei cu probleme in sarcina...:(
- zilele astea ma gandeam...off.macar sa ajung sa fac si eu 36 de saptamani...ma luase o fricaaaa dupa cate vazusem...acum stau cuminte...si ma rog Bunului Dumnezeu sa ne ajute sa ajungem cu bine la termen...
- v-am mai citit dar nu prea mai stiu acu sa scriu pentru fiecare...
- vineri trebuie sa ma duc la ecografie...sa mai vedem bebelina..cat am stat in spital nu am facut nici una...


33+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Faith, foarte frumos nume ati ales pentru printesa voastra!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 34+ cu Ioana Teodora
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput