Piersicute de iulie-august 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Valy27, am vazut ca tu ai reusit du doctorita Predoi, banuiesc ca o sa raami tot la ea. Si eu tot la Promed, merg dar nu am citit niciun comentariu despre nasterea cu doctorita Predoi. Tu sti ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Eu imi vopseam parul in prima sarcina la coafor cu vopsea fara amoniac ... si de atunci o folosesc mereu ( nu suportam mirosul de amoniac ). Sprancenele nu au nevoie de vopsea iar unghiile cu gel nu mi le-am facut niciodata ( din motive personale ). Epilatul e voie, inclusiv in lunile mari ... daca rezistati , eu ma lasasem de acest sport prin luna a 6, devenisem prea sensibila .

adarev : de ce sa nu prinda vopseaua fara amoniac pe parul tau ? Din cauza vopselei pe care o folosesti sau de ce ?

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 9 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Bun venit gravidutelor noi ... sarcina usoara si la termen va doresc !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 9 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui r_ocsy

Bun venit gravidutelor noi ... sarcina usoara si la termen va doresc !



Multumim! si multumesc pt adaugire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Nu stiu rocsy,de ce mi-a spus asa.Ma gandesc ca nu mi se pot deschide radacinile cu vopsea fara amoniac.Asa cred.Dar, o sa ma vopsesc. Ma mai duc la ecograf peste 2 saptamani, si pe urma ma vopsesc. Si asa am un critic langa mine. E vorba de barbatul meu, care ma tachineaza cu parul in permanenta. Deja, ma scoate din sarite. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Multam de raspunsurile in legatura cu Omega 3,o a iau si eu atunci.
Acum mi-ati dat alta tema de casa cu vopsitul si cu unghiile false!!!
Cu vopsitul stiam si eu ca pina la 12 saptamani nu ar fi bine sa ne vopsim din motive de oxidant,chimicale si alte alea,dar de unghii nici nu mi-a trecut prin cap ca ar avea ceva.


Ali,buna intrebarea despre cezariana sau natural desi cred ca la mine se va decide la fata locului.
Eu am nascut natural primul si asa as vrea si al doilea daca n-or fi complicatii.


Mia si eu ma trezesc la o bucata de noapte si ma uit pe pereti,iar apoi intr-un tarziu adorm iar.Acum am stat acasa o saptamana,dar nu vreau sa ma gandesc cum o fi de saptamana viitoare cind incep iar serviciul si ma trezesc la 5.


Durerile de burta si ovare mi-au trecut,dar iau in continuare Utrogestan si Nospa la nevoie.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1984 spune:

hop-top si eu
UM a fost pe 07.11, banuiesc ca pe undeva prin august ar trebui sa apara , inca nu stiu sigur pt ca azi am prima programare la dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Daconst-si eu am nascut tot natural si atunci am zis ca nu o sa mai nasc niciodata natural.dar acum ma gandesc ca poate daca e al 2lea as avea sanse sa fie mai usor

poze rafi hi5sipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

vopseaua fara amoniac nu decoloreaza nici macar cu o nuanta.doar coloreaza

poze rafi hi5sipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ai dreptate cu vopseaua ali24.Fetelor eu nu-mi mai fac probleme cum nasc, singura mea optiune fiind cezariana, ca mai am una.

Mergi la inceput