Piersicute de iulie-august 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mywish1 spune:

Buna dimineata,
Hop si eu in casuta noua.
Multumim R_ocsy pentru ea.
Eu nu o sa mai am noutati pana in ianuarie...daca o sa rezist pana atunci si nu o sa ma duc sa mai fac un eco pana atunci.
Voua nu vi se pare cam mare perioada? (am fost luni, pe 5 decembrie si a spus ca pana la eco de dublu test care mi l-a fixat pe 13 ianuarie nu mai vad nimic :(.
Plus ca distatnta intre eco si analizele de sange iar mi se pare foarte mare- 3 saptamani.
La voi cum este?
Va pup

---------------------------------------------------------
7+
tratament sustinere sarcina:1femibion/zi, 1aspenter/zi, 1arefam/zi
sarcina oprita in evolutie la 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Buna dimineata, burtici!
cum va simtiti in dimineata asta?
Va doresc o zi minunata si usoara tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Neata buna fetelor,

Nu stu voi cum sunteti,insa eu nu reusesc sa dorm noaptea. In fiecare noapte ma trezesc in jurul orelor 3; spre dimineata adorm din nou. Din fericire in aceasta perioada sunt acasa, mi-am luat cateva zilde concediu de odihna..ca nu stiu ce m-as face daca ar trebui sa merg a servici.

In rest ma simt bine, cu exceptia greturilor pe care le am dimineata.



6+
Tratament de sustinere: Acid Folic, Aspenter, Arefam
Sarcina oprita in evolutie sapt. 6

"E bine ca timpul care se scurge sa nu ne macine si sa ne piarda, ci sa ne implineasca". A.de S. Exupery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

asa eram si eu la 6 sapt. ma trezeam la 4 si stateam pana la 6 si ceva cand sunau tel. le opream, apoi adormeam pana la 7, cand trebuia sa ies pe usa . acum dorm mai bine, ma trezesc doar odata pe noapte sa merg la baie, dar adorm la loc. asa ca.....o sa treaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Buna fetele!!

Sunt mamica de delfinas de 2010 si acum se pare ca o sa mai primim un nou membru in familie.Tati vrea fata , eu parca tot baiat as vrea.Eu mi-am facut testul inainte sa vina ziua cand trebuia sa vina uratii , adica pe 10 sau 12 decembrie, si era slab pozitiv, acum dimineata era pozitiv de-a dreptul.
Si baietelul meu are vreo 12kg si tre sa-l tot ridic, ca deh, suntem singurei acasa.
Greturi am toata ziua, dureri asa ca de menstruatie putin, deja simt burta la pantaloni, e drept ca sunt si nitel cam grasuta..acum ce sa zic cu DD inainte.UM:03.11.2011, DPN: 19.08.2012

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Salutare, burtici!
Bine v-am gasit in noua casuta. Chiar ma bucur ca ati cerut user comun, e mai bine asa.
Cat despre denumire, accept orice, personal as fi vrut sa ramana doar bebelusi si atat, am trecut prin 4 odisei si am de toate, numai bebelus nu .

Noi suntem binisor, mai dam de cate un hop, il trecem si tot asa. N-ar avea rost sa vin sa ma plang aici, va spun doar vestile bune si atat.
Saptamana viitoare voi face morfologia de trim. I, sper sa fie totul ok, mi-au disparut aproape de tot greturile si nu stiu de ce.

O sa incerc sa mai scriu seara, ziua prind rar putin timp.

Va pup, fiti cuminti si aveti grija de comori.


Diana, 11+ si mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008) si Alexandru (16.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Biribu-mersi de raspuns
Dianami-al 4-lea bebe????oauuu ce superrrrrrrrr .ce curajoasa esti!!!!!!!!!!!!si mie mi ar placea sa am mai multi bobolici dar sincer nu stiu daca voi mai avea curaj.ar fi super daca i as putea face pe toti odata ca mi e groaza de sarcina si de nastere.tu cum i ai nascut pe bebeii tai?ai avut si natural si cezariana?as vrea sa stiu parerea lu cineva care a trecut prin amandoua si sa imi spuna care i s aparut mai grea.felicitari ca ai curaj sa faci asa multi copilasi si succes!!!

si eu ma trezesc noaptea din ora in ora si ma uit la ceas.ma invart de cateva ori si adorm la loc.

voi in aceasta perioada va vopsiti parul,sprancenele?si va faceti unghiile cu gel???am auzit pareri si pro si contra voi ce ziceti?eu l a primul nu m am vopsit dar ma gandesc totusi ca nu prea are ce sa afecteze

poze rafi hi5sipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

buna dragele mele.
mi-e si frica sa scriu pe topicul asta.m-am uitat ca tampa la biletul de trimitere catre fundeni unde era bifata casuta de gravida
UM 5.11.2011 DPN 13 AUGUST 2012mi-a reusit primul fiv cu dr deliana predoi -promed cu programul national
pe 20 dec am prima eco.am emotii de mor ca samburelul sa fie unde trebuie.beta 778 in a 16-a zi de la E.T.sper sa fie doar un samburel
am si eu 1000 de intrebari. legate d medici,de vopsitul parului-sunt f alba-desi am 31 ani neimpliniti inca,si de tot ce tine de o sarcina.eu m-as vopsi sau trebuie sa-mi iau peruca ,pt ca altfel n-o sa mai ies din casa
ma gandesc cu nasterile prin iulie-august ca sunt mai complicate putin- e perioada de concedii....

fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,omega 3,aspenter,fraxiparina0.3,pana la prima eco mai iau climen2/zi si medrol.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

apropo de omega 3 , cel pe care il iau eu de la doppel are in el si vit E si dr U, mi-a spus ca-l pot lua pana in sapt 12-13.
iar ce am mai vazut la tv omega 3 simplu- se ia cu incredere in ultimul trim de sarcina pt dezvolatarea creierasului lui bebe.
ce mai stiu de la alte forumiste ale doctorului dragos albu este ca daca puteti in loc de AREFAM sa folositi UTROGESTAN-se absoarbe mai bine si are alt procedeu de fabricare,chiar daca substanta este aceeasi.

_
fiv 1 reusit-promed, tratament sarcina:cetebe2/zi,femibion,acid folic,magneB6,omega 3,aspenter,fraxiparina0.3,pana la prima eco mai iau climen2/zi si medrol,utrogestan200mg 4/zi.
MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.
+4 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor si eu m-as vopsi. Sunt blonda si deja am radacinile negre. Am avut o tentativ#259;, dar am renun#539;at . Chiar nu siu ce sa fac,.Paerca nu ma vad de revelion nevopsita. Am intrebat coafeza daca prinde pe parul meu vopseaua fara amoniac si mi-a spus ca nu am nicio sansa. Cred ca o sa ma fac la sfarsitul lunii decembrie, dar tot in primul trimestru sunt. Ce facem?

Mergi la inceput