Piersicute de iulie-august 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valy_mary78 spune:

AMETELI AM SI EU DIN CAND IN CAND .DACA STAU CONCENTRATA IN ACTE SI LA CALCULATOR MAI VAD SI STELUTE

valy 6+
IA reusit, dr Luca
minunea mea mult asteptata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

draga verisoara si nanuta deja ti-am dat eu datele pt listuta, esti ultima din luna iulie!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este īn felul īn care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamagda spune:

ROCSY, multumim mult pentru noua casuta ; si vreau si eu in listuta- UM 25.10.2011, DPN 31.07.2012; multumesc.

6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela_Nor spune:

Buna! Ma primiti si pe mine? UM 20.10.2011 si DPN 15.08.2012.

Cat despre tratament, eu iau femibion, acid folic 5mg, utrogestan 400mg si la nevoie no spa si uscosin.

Bebe are 25 zile :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanamagda

ROCSY, multumim mult pentru noua casuta ; si vreau si eu in listuta- UM 25.10.2011, DPN 31.07.2012; multumesc.

6





ai aceleasi date ca si verisoara mea Valy( ea a trecuta cum dpn=28.07.2012 cum a aratat eco)

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este īn felul īn care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

multumim ptr noua casuta!!!!!!!!
ce multe suntem deja!!!!!!!!
se ne ajute doamne doamne sa scapam de acest trimestru dificil(ca vad ca suntem multe cu emotii)si sa ajungem toate sa ne tinem piersicutele sanatoase in brate.eu incep sa imi pregatesc bietelul pshic ptr venirea bebelului ca el zice ca nu vrea dar eu tot incerc sa ii explic ce frumos o sa fie si deja abia astept momentul sa ii vad dragalindu se...gata ca deja ma apuca emotiile...
sa trecem si la lucrurile serioase.de cateva zile imi tot amortesc mainile cand dorm.la inceput nu am dat importanta dar deja observ ca se intampla asta la fiecare somn.or fi ceva lipsuri?(nu stiu calciu,fier?)aveti idee?saptamna viitoare am sa merg din nou la medic si sa imi fac analizele dar ma gandeam ca poate ma puteti lamuri voi pana atunci.
va pup.noapte buna

poze rafi hi5sipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mya85 spune:

pe mine nu ma treceti in lista? am dat datele in cap trecut dar nu-i nimic, le mai dau o data: UM 06.11 DPN 12.08.2012

Eu am emotii pt ca in seara aceasta ma dor ovarele ... e normal? mi-e frica sa nu pierd sarcina mai ales ca il tot ridic in brate pe baietelul meu, care e si greu, are 13 kg... nu vreau sa se intample ceva, mi-am dorit mult bebele acesta si imi doresc mult ca baietelul meu sa aiba o surioara sau un fratior apropiat ca varsta... deocamdata la mine nu s-au instalat greturile sau alte simptome neplacute...

mami de (25.07.2010) si 4+ [DPN 12.08.2012]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

biri, ba da, noi suntem americani cu totii, dar de nascut in State nu se pune problema, din multe motive. In primul rand nu am asigurare acolo, pentru ca noi stam aici de 10 ani, in al doilea rand, ar trebui sa stau acolo 2 lunim o luna inainte de nastere si inca una dupa, iar soacra mea munceste, nu are cine sa ma ajute cu copiii. Ma gandeam in Romania pentru ca la vara vor fi si ai mei acolo si ei m ar ajuta cu copiii cand voi fi cu burtoiul la gura si imediat dupa nastere. Sotul meu probabil ar veni cu cateva zile inainte sa nasc si ar sta cateva saptamani. Un alt motiv pentru care nu pot merge in State este a noi suntem din Sud, soacra mea locuieste in Texas si sa mergi acolo vara e crima. Tu in ce stat esti?

Aici sunt conditii mai bune in Spitalele straine decat in State. Nu stiu cat de mai buni sunt doctorii, dar ca "hotel" e mult mai bine, vorbesti cu doctorul de larg, nu 3 minute si apoi iti comunica asistenta ce si cum, ca in state. La maternitate ai camera pentru tot familionul, asa ca pot veni si sotul si copilul sa stea cu mine (cel mai mic). Nu astepti, apesi butonul si gata a aparut asistenta cu zambetul pe buze sa te asiste. Singurul inconvenient este ca aici vara toate familiile de straini pleaca si este cumplit de cald, asa ca ar fi o vara nu tocmaimplacuta atat pentru mine cat si pentru copii.

In fine, sunt in cautarinla maternitatile private. Ca pret, nu sunt o optiune rea deloc, adica in jur de 3000 de dolari pentru cezariana, inclusiv statul in spital. Dar din ce am citit pe forum, se pratica tot ca in spitalele de stat, dus la terapie intensiva 24 de ore unde nu are acces copilul, povesti cu fantome si copii morti din cauza ca mama a refuzat suplimentul de formula, stat in spital cate 4-5 zile si asa mai departe.

Am trimis emailuri, sa vad daca primesc raspunsuri si ce imi spun.

Te pup!

Delia, 5+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Kimmy te pup tu, mie acum mi-a cam picat fisa cine mi-esti n-am vazut alt copil la semnatura si probabil de-aia. felicitari si ma bucur sa ne intilnim din nou Vit E aici nu se recomanda si nu prea vad la ce ajuta, sincer.

Delia am priceput. succes sa gasesti o solutie optima. eu sunt in boston. mai aici nu sta dr 3 minute, zau I should know that firsthand. apropo te intrebasem de portbebe, cam ce ai folosit tu?
am avut eco azi, translucenta e oki 1.4 mm, slava domnului, acum astept rezultatele la dublu test.

Mya e normal sa te doara ovarele si cam totul prin zona, si eu ii ridic si fii-mea are aproape 20 kg, dar nu-mi fac probleme. sarcina e normala, bine fixata, nu vad ce s-ar putea intimla mai ales in trimestrul asta. pe la 7 luni cred ca nu o sa mai fac sportul asta, dar pina atunci...

Ali se intimpla destul de des sa ai amorteli in sarcina, mai ales miinile, mai rar picioare. daca ai si dureri si persista peste zi ar putea fi sindrom de tunel carpian. oricum vorbeste si cu dr. nu cred ca e vorba de deficiente de nici un fel.
bun venit fetelor noi!

Mami de A 5.02.07, T 27.06.08 si BB 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Oh, fetelor ce bine ca ne-am inmultit. Ok. Deci, ametelile sunt normale, nu sunt singura care le am si nu sunt in permanenta. ultumesc ptr. raspunsuri. Eu, am ajuns deja la birou si dau o raita pe aici. Greturi, nu am., insa pofta de mancare da.La prima sarcina am fost la fel, fara greturi Īn rest, ia spune#539;i-mi , pe voicine va urmareste sarcina si daca sunteti multumite?Eu sunt la Deliana Predoi, la ea am mers si inainte sa raman insarcinata este specializata pe infertilitate si nasteri la Regina Maria, dfar alte referinte nu am deocamdata. Pup burticile.

Mergi la inceput