Piersicute de iulie-august 2012 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

R_ocsy, scuzati, am uitat.
Datele mele: DPN: 10.08.2012; UM: 04.11.2011

Adarev, si eu mai am ameteli, sureri de burta si sani si cam atat.
Daconst, eu stiu ca e bine sa luam Nospa si preventiv, stiu fete care lua de 3 ori pe zi, dar se poate lua si mai mult. Eu iau una pe zi, cand simt crampele.


4 weeks and 6 days
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petronela_99 spune:

Prezent!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Salutare!! A mai trecut o zi, noi ne pregatim de culcare. Azi a plouat si am stat toti in casa, nici macar pe John nu l am dus la scoala...

Si eu am ameteli cand ma ridic brusc. Sanii ma dor cumplit cand alaptez, aproape la fel de tare ca in primele saptamani de alaptat. De unde era o placere sa ma dragalesc cu Jane si sa o alaptez, acum incerc tot ce pot sa o distrag, sa suga cat mai rar.

Am decis sa explorez posibilitatea de a veni sa nasc innRomania, la privat, insa nu stiu daca voi gasi undeva ce caut, din ce am citit pe forum se pare ca nu. Mai exact vreau undeva unde sa nu ma duca la terapie intensiva dupa cezariana, ci sa ma monitorizeze in camera, sa nu imi ia copilul nici o clipa de langa mine, sa nu ii dea nici o picatura de formula, sa ma lase sa plec acasa dupa 2 zile de la cezariana, sa o lase pe Jane sa stea cu mine in spital... Daca gasesc asa ceva, ar fi super sa nasc in Romania, ca sa poata si copiii sa aiba o vacanta, pentru ca altfel nu vom putea calatori nicaieri...

In fine, mai e drum lung...

Pupici!

Delia, 5+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Multumesc de raspunsuri.O sa iau atunci in continuare Nospa doar cind e cazul.
Voi stiti ceva daca Omega3 e bun in sarcina?Se poate lua?
Stiu ca e bine sa mancam mult peste,dar cum eu nu ma prea omor cu el ma gandeam sa bag o pastiluta poate.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Daconst, se poate lua Omega3, ca sa fie bebele destept.


4 weeks and 6 days
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

buna fete, deci ne facuram piersici? bun si asa
azi merg la eco morfologica si sunt cam albastra, tineti-mi pumnii.
mai am putin si trece trim 1, vad ca greata nu

rocsy multumim fain de casuta, poti sa-mi trimiti si mie parola ca mai bag si eu date in lista cind am timp.

Dana si eu stiu ca Omega il face pe junior dastept, dar asta daca suporti sa le iei, la mine ar iesi afara instant.

Delia ce zici tu acolo,asa conditii in romania?? nu prea cred. aici in state da, minus prezenta copilului mic (poate veni in vizita dar nu ramine peste noapte) sotul tau ne e american? (am facut asocierea cu thanksgivingul).




Mami de A 5.02.07, T 27.06.08 si BB 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

sa fie intr-un ceas bun casuta piersicutelor!

MeAlex, trebuie sa o convingen si pe Camila sa se alature voua, acum ca sunteti mai multe de la spirante!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna seara si bine v-am gasit in noua casuta!
Multumesc ca m-ati trecut in listuta.Daca aveti chef sa-mi modificati,nu e obligatoriu,dpn nu e in 8,e in noua,numai ca nu-mi merge mie tasta
M-am mai linistit si eu cu beta mea uriasa.Maine dimineata repet analiza,si daca se dubleaza frumos,asta e,astea sunt numerele mele.
Am si eu o intrebare legata de Omega 3.Iau si eu de ceva vreme,problema e ca are si Vit E...oare e ok?
Va doresc o seara frumoasa!


_

Mamica mandra 4+

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Kimmy, am aratat ce iau eu rezidentei medicului meu si a zis ca e OK. Vezi in semnatura ce iau. Stiu de la o alta graviduta ca Vitamina E este indicata pana in saptamana a 8-a.


4 weeks and 6 days
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Folowise 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1/zi, Vitamina E 1/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy_mary78 spune:

PREZENT ,PIERSICUTELOR,UM 25.10.2011,DPN 28.07.2012 IN REST TOTUL OK PE16 MERG LA ECOGRAF .EMOTII MARI.

valy 6+
IA reusit, dr Luca
minunea mea mult asteptata

Mergi la inceput